PayPal Cryptocurrency Alanına Giriyor: Neden ve Ne Zaman?

PayPal Cryptocurrency Alanına Giriyor: Neden ve Ne Zaman?, Mobil Destek

Son zamanlarda ödeme platformu PayPal, kullanıcıların sanal para birimlerini tutmalarına ve satın almalarına olanak tanıyan yeni bir sanal para birimi hizmeti başlatacağını duyurdu. Ayrıca, kullanıcıların platformdaki 26 milyon tüccarda alışveriş yapmak için sanal para birimlerini kullanmalarına izin verecek. PayPal dijital cüzdanında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin desteklenecek. PayPal, ABD kullanıcılarının bu özelliği 2021’in başlarında deneyimlemesini bekliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Global Cryptocurrency Suçu 9 Ayda 4.4 Milyar Dolar Kayba Neden Oldu

PayPal, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan ilk koşullu kripto para birimi lisansını aldı. Bu haberden etkilenen Bitcoin, buna karşılık yükseldi ve 13.000 doları aşarak yıl için yeni bir zirve yaptı.

PayPal’ın Kripto Para Birimi Hakkında Beyanı

PayPal’ın açıklamasında, sermaye piyasası için en heyecan verici şey “sanal para birimi ile alışveriş” işlevi. Kripto para birimi değişken olma eğilimindedir ve spekülatörlerin büyük ilgisi vardır. Ancak tüccarlar ve alışveriş yapanlar için çok daha az çekici. Bu nedenle, işlem hızı diğer ana ödeme sistemlerinden daha yavaş ve daha pahalıdır.

PayPal bunu açıklamada da açıkladı. Sanal para biriminin değerinde aşırı dalgalanma riskinden kaçınmak için, “sanal para alışverişi” olarak adlandırılan işlem, esasen ilk olarak sanal para birimini yasal para birimine dönüştürme ve ardından alışveriş ödemesi yapma işlevidir. Diğer bir deyişle, satıcı şifreli para biriminde ödeme almayacaktır.

PayPal, bu hizmetin gerçek zamanlı uzlaşmayı gerçekleştirebileceğini söyledi. Ve işlem ücreti talep etmeyecek ve tüccarların ek masraflara katlanmasına gerek kalmayacak.

PayPal Neden Cryptocurrency Alanına Giriyor?

PayPal Başkanı ve CEO’su Dan Shulman, medyaya verdiği röportajda, yukarıdaki önlemlerle ilgili olarak, PayPal’ın hizmetin dünya çapında sanal para birimlerinin kullanımını teşvik edebileceğini ve merkez bankaları ve şirketler için yeni dijital para birimleri geliştirmeleri için bir ağ sağlayabileceğini umduğunu söyledi.

PayPal Cryptocurrency Alanına Giriyor: Neden ve Ne Zaman?, Mobil Destek

Dan Schulman, paranın dijital formlara aktarılmasının kaçınılmaz olduğuna ve finansal katılım ve erişimde bariz avantajlara sahip olduğuna inanıyor. Bu nedenle, ödeme sistemi verimliliği, hızı ve esnekliği artırabilecektir.

PayPal, sanal para birimlerini destekleyen dünyanın ilk finans teknolojisi şirketi değil. Ödeme platformu Square ve perakende komisyoncusu Robinhood daha önce sanal para ticaretini desteklemişti. Ancak şirketin ölçeği ve sanal para ile alışveriş senaryolarının açılması, bu özelliğin sermaye piyasasının dikkatini çekmesini sağladı.

Genel bilgiler, PayPal’ın dünya çapında 346 milyon aktif hesaba sahip olduğunu göstermektedir. Ve bu yılın ikinci çeyreğinde işlenen ödeme işlemlerinin ölçeği 222 milyar dolara ulaştı.

Çeşitli Görüşler

Sack Araştırma Enstitüsü’nde kıdemli bir araştırmacı olan Su Xiaorui, PayPal’ın hareketinin hem tarihsel faktörlere hem de pratik hususlara sahip olduğunu analiz etti. Tarihsel faktörler açısından, PayPal’ın kripto alanındaki düzeni 2013 yılına kadar izlenebilir. Kripto alanında üç büyük ödeme işlemcisi ile işbirliği yaptı. Pratik hususlar açısından, PayPal’ın kripto para birimine girmesinin iki ana nedeni vardır. Birincisi, kullanıcıları çekmek. Uluslararası bir ödeme devi olarak PayPal’ın dijital ekonominin gelişimine uyum sağlaması ve dijital çağda kullanıcılara daha rahat ve verimli hizmetler sunması gerekiyor. İkincisi, dış rekabete direnmektir. Bir dev olarak PayPal doğal olarak geride bırakılmamalıdır ve kullanıcılar ve yasal belirsizlik için rekabet etmektedir.

Bu yılın başından bu yana, devler Bitcoin’i dağıtma hızını artırdı. Bitcoin Treasuries web sitesinden alınan istatistiklere göre, şu anda Bitcoin’de 6,9 ​​milyar dolardan fazla borsada işlem gören şirketler bulunuyor. Buna ABD yazılım devi MicroStrategy, varlık yönetimi şirketleri Grayscale ve Galaxy Digital ve Jack Dorsey’in mobil ödeme platformu Square dahildir.

Giderek daha fazla kripto para birimi, sabit varlıklar tarafından desteklenmektedir. Bu, kripto para piyasasının göreceli istikrarsızlık etiketinden kurtulabileceği ve uzun süre güvenilebilecek istikrarlı varlıklara dönebileceği anlamına geliyor gibi görünüyor.

Merkez Bankaları Ne Düşünüyor?

G7’nin bazı üyelerinin de merkez bankasının dijital para birimi ile ilgili araştırmaları hızlandırdığını belirtmek gerekir. Şu anda, Çin’in RMB dijital para birimi test aşamasına girmiştir. Ve dijital para biriminin “ilk atışı” Shenzhen’de yapıldı. Kısa bir süre önce Japonya Merkez Bankası, 2021 mali yılında merkez bankasının dijital para birimi üzerinde deneysel bir deney başlatmak için çaba göstereceğini duyurdu.

‘PayPal’ın yeni bir sanal para birimi hizmeti başlatması, kripto para biriminin piyasa kurumları tarafından kabul edilebileceğini gösteren bir piyasa davranışıdır. Ancak bu, düzenlemeyle kabul edileceği anlamına gelmiyor. ”Su Xiaorui, ödemede kripto para biriminde hala birçok risk, özellikle de kara para aklama ile mücadele alanındaki riskler olduğunu belirtti. Örneğin, bu yılın Mayıs ayında PayPal, olası kara para aklama işlemleri için Avustralya mali düzenleyicisi tarafından araştırıldı. PayPal’ın iş geliştirmesinin başarısı, denetimin son tutumuna bağlıdır. Gözetim kuvvetle ilgiliyse PayPal yine de yetersiz kalabilir.

.

BitcoinKripto paraPayPal