Pakistan, TikTok’un yasağı kaldırdı – ihlal edenler için aşırı cezalandırılan içeriği kontrol etmek için


Çin kısa video uygulaması TikTok, son birkaç aydır tartışmaların merkezinde yer aldı. Uygulama birkaç ülkede bir yasakla karşı karşıya. Karşılaştığı en çok konuşulan yasak Amerika Birleşik Devletleri’ninki. TikTok’un artık ABD’deki potansiyel yasağını aştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Görünüşe göre, Amerika’daki işini sürdürecek. Şu anda TikTok için bir güzel haber daha var. Son haberlere göre, TikTok’un Pakistan’daki yasağı kaldırıldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


TikTok'un yasağı

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu (PTA) TikTok’un hizmetlerine belirli koşullar altında devam etti. Hükümet, platformun uygunsuz / ahlaka aykırı içerikleri desteklediğini söylüyor. Ayrıca, bu içeriklerin bir toplum üzerinde olumsuz etki. Bu nedenle TikTok’un Pakistan’daki yasağının kaldırılması için içerik sıkı bir şekilde düzenlenecek.

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu, TikTok’tan platformunun yasadışı içeriği yaymasını önlemesini istiyor. Ancak TikTok, yasadışı içeriği önlemek ve silmek için belirli önlemleri karşılayamaz. Bu nedenle ülke, tatmin edici bir içerik izleme mekanizması olana kadar TikTok’u yasaklamak zorunda kaldı.

Pakistanlı TikTok kullanıcıları uygunsuz içerik yayınlayamaz

Oldu yasağın uygulanmasından önce ve sonra platformun üst yönetimi ile hükümet arasında sürekli iletişim. TikTok artık içeriği sosyal normlara ve Pakistan yasalarına uygun olarak izlemeyi garanti ediyor. TikTok ayrıca yasaklanmaya devam edeceğine söz veriyor yasa dışı içerik yükleyen kullanıcılar. Yasadışı içerik yüklemeyi seçen kullanıcılar için bunu yapmak için yalnızca bir şansınız olabilir. TikTok, kullanıcılar için sahip olduğu en aşırı cezayı kullanacaktır. Bir yanlış içerik yayınlarsanız ceza olarak kalıcı bir yasakla karşılaşabilirsiniz. Elbette, uygulamadaki toplam abluka, TikTok’un verebileceği en aşırı cezadır.

TikTok’un tüm güvenceleriyle, Kullanıcıların İnternet’teki sağlıklı dijital deneyimini ve dijital şirketlerin gelişimini kolaylaştıran PTA, yasağı kaldırmaya karar verdi.

Bununla birlikte, TikTok hizmetlerinin restorasyonu için ön koşul, kurala kesinlikle uymaktır. Basitçe, platformun kullanıcıların uygunsuz içeriği yaymaları için bir yol olmaması gerektiğini belirtir. Ayrıca TikTok şartları karşılamıyor, PTA’nın TikTok uygulamasını kalıcı olarak engellemesi gerekecektir. Bu olursa, Çin uygulamasının geri dönüşü olmayacak.

.

TikTokTikTok PakistanTikTok yasağıTikTok'un Pakistan'daki yasağı