Oxygen OS 11 güncellemesi, OnePlus cihazlarını tek elle kullanmayı kolaylaştıracak


OnePlus cihazlarına önceden yüklenmiş Oxygen OS 11 kullanıcı arayüzü, haklı olarak piyasadaki en gelişmiş ve yüksek kaliteli çözümlerden biri olarak kabul edilir. Başarının üzerine inşa etmek isteyen şirketin geliştiricileri, sürekli olarak geliştirme üzerinde çalışıyorlar ve bugün, diğer şeylerin yanı sıra yeni bir tasarıma sahip olan Android 11’e dayalı donanım yazılımının yeni bir beta sürümünü kullanıma sundu. Değişikliklerinin temel amacı, cihazların çalışmasını tek elle basitleştirmekti.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ekranın kullanıcılar tarafından en çok kullanılan alanları incelendikten sonra, ekran düzenleri geliştirildi, böylece ana kontroller artık ekranın alt kısmında yer alıyor ve başparmaklar tarafından erişilebilir hale geliyor. Ayrıca, Kamera uygulamasında, parmağınızı son fotoğrafın küçük resmi üzerinde tutarak hızlı bir şekilde tek bir kaydırmayla fotoğraf paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir Hızlı Paylaş düğmesi bulunmaktadır.

Oxygen OS 11 Beta 4, Eylül güvenlik yamasıyla OnePlus 8 ve 8 Pro için artık kullanılabilir

Şirket, birkaç hafta önce yayınlanan üçüncü Geliştirici Önizlemesi (Beta 3) aracılığıyla yeni kullanıcı arayüzünü açıkladı. DP3’ün son Geliştirici Önizleme sürümü olması gerekiyordu, ancak OnePlus bugün Android 11 beta tabanlı başka bir derlemeyle geliyor. DP3 yapısını kullananlar, OTA kanalı üzerinden Developer Preview 4’e (Beta 4) kolayca güncelleme yapabilir.

Yeni güncelleme, DP3 ile ortaya çıkan bazı hataları düzeltmek için geliyor. Ayrıca, Oxygen OS 11 Oyun Modunu daha da geliştirir ve Yüzen Pencere ve Yanlışlıkla Dokunmayı Önleme gibi bazı özellikler sunar. Son olarak, şirket bu güncelleme ile Eylül 2020 Android Güvenlik yamalarını tanıttı. Bununla birlikte, değişiklik günlüğü Android güvenlik yaması seviyesi hakkında hiçbir şey söylemiyor.

OnePlus 8/8 Pro değişiklik günlüğü için Oxygen OS 11 Developer Preview 4 güncellemesi:

Sistemi

 • Bazı kullanıcı arayüzlerinde optimize edilmiş ekran efektleri
 • Bazı ayarlarda gecikme sorunu iyileştirildi
 • Topluluğa girişin yüklenmesiyle stabilite optimize edildi
 • Durum çubuğunun aşağı çekilmesiyle optimize edilmiş gecikmiş yanıt sorunu
 • Bazı ayarlarda artık çökme / yeniden başlatma sorunu yok
 • Karanlık modda durum çubuğuyla ilgili tamamen siyah sorunu düzeltildi
 • OTA yükseltmesinden sonra sistemin yeniden başlatılamayacağı bir hata çözüldü
 • Ekran görüntüsünün devre dışı bırakılan “kaydetme” özelliği düzeltildi

Oyun alanı

 • Tek bir yerde Fnatic modu, WeChat, QQ ve Ekran Kaydedicinin kullanışlı anahtarları için yeni eklenen oyun araçları kutusu (Oyun modunda ekranın sağ üst / sol köşelerinden aşağı kaydırarak etkinleştirin)
 • Yeni eklenen yanlış dokunma önleme özelliği. Etkinleştirin, ekranın üstünden aşağı kaydırın, tıklayın ve bildirim çubuğu çıkacaktır.

Fotoğraf Galerisi

 • Galeriye girerken anormal parlaklık artışı düzeltildi
 • Bazı durumlarda eksik ekran görüntüsü sorunu düzeltildi

Raf

 • Hava durumu arka planının görüntülenmemesi sorunu düzeltildi

 • Ağ aktarımlarının performansını ve kararlılığını iyileştirdi

Resmi OxygenOS 11 güncellemesinin, Google Android 11 güncellemesini düşürdüğü anda akıllı telefonlara ulaşmasını bekliyoruz. Aslında, Çinli firmanın yazılımının tam teşekküllü sürümünü yayınlaması birkaç hafta sürebilir. Sonuçta, OxygenOS bu sefer birçok değişiklik getiriyor.

.

Oksijen OS 11oneplusOnePlus Oksijen OS 11Oxygen OS 11 lansman tarihiOxygen OS 11 özellikleriOxygen OS 11 tek el moduOxygenOS 11