Origem HS-3 kablosuz kulaklık incelemesi: tam özellikli!


Origem HS-3, ayarlanabilir kulak kancalı benzersiz tarzda kablosuz kulaklıklardır, boynuna oturan ince bir düz kabloya ve multimedya kontrolleri için üç düğmeli bir uzaktan kumandaya sahiptir. İkincisi ayrıca çağrıları cevaplamak için bir mikrofona sahiptir ve IPX5 sertifikalıdır, bu da yağmurda hayatta kalacakları anlamına gelir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Özellikler

 • Bluetooth 5.0 (10m menzil)
 • Desteklenen Codec: APTX, AAC, SBC
 • Frekans: 20Hz ~ 20 KHz
 • İletim Gücü: Sınıf II I (-6dBm ~ + 4dBm)
 • Şarj edilebilir lityum polimer pil 3.7V
 • Çalışma Süresi: Yaklaşık. 6 saat
 • Şarj Süresi: Yaklaşık. 30 dakika
 • Mikro USB şarj bağlantı noktası
 • IPX5 su geçirmez
 • Boyutlar: 7,1 x 3,9 x 2 inç
 • Ağırlık: 0,64 ons
 • Renkler: Gümüş, Kırmızı, Tunç

Özellikleri

 • Üstün ses için HDR (yüksek dinamik aralık) algoritması
  HDR Ses algoritması, her ses seviyesinde tutarlı, dengeli ses sağlar.
  Tüm farklı frekans seviyeleri için ses yüksekliğini dinamik olarak ayarlamak için dinleme ortamının ses basıncını ve sesin seviyesini algılar.
 • Dönen kulak kancası tasarımı
  Patentli döner kulak kancası, tüm kulak şekillerine uyacak şekilde tasarlanmıştır ve daha rahat bir oturuş sağlar.
 • Ses tanıma
  Yerleşik ses tanıma, müziğin ve sesli aramaların eller olmadan kontrol edilmesini sağlar.
  Müziğinizi kontrol etmek, aramaları cevaplamak veya asistanı etkinleştirmek için komutunuzu söyleyin.
 • Hızlı şarj
  dahili hızlı şarj, pil 6 saat dinleme süresi sağlamak için 30 dakikada şarj edilebilir.
 • IPX5 su geçirmez
  yoğun egzersiz ve kötü hava koşulları için ancak suya daldırılamaz.
 • Kamera deklanşör uzaktan kumandası
  Kulaklığınızı, mobil cihazlar için kullanışlı ve kolay, düzensiz bir deklanşör kontrolü yapın.
 • Çok boyutlu kulaklıklar çoğu kulağa uyacak şekilde.
  Her kulak parçasının tam oturması için menteşeli kulak kancaları vardır.
 • Akıllı yerleşik MIC net konuşmalar için HD ses sağlar

Kutudan çıkarma

Kutu içeriği:

 • Her şeyi tutmak için yastıklı bir fermuarlı kılıf.
 • Şarj etmek için bir Mikro USB kablosu
 • Her boyuttaki kulağa uyacak ekstra kulaklık seti
 • Origem HS-3 HDR Bluetooth kulaklık
 • Kılavuzlar

Kutu oldukça ilginç bir dizayna sahiptir, yandan açılır ve çok rahat açılıp kapanmasını sağlayan mıknatıslarla kapalı tutulur. Açtığımızda her şeyin iyi yerleştirildiğini, kulaklıkları ve hızlı bir kılavuzu bulduk.

Kutu, kulaklıkların resminin süslendiği karanlık bir tasarımla geliyor. Kutuyu açarsanız, kulaklıklar doğrudan şeffaf plastik bir kapağın arkasında bir taşıma çantasıyla görünür. Çanta, dört farklı boyda (S, M, L ve XL) kulaklıklar ve şarj için bir USB kablosu içerir. Kutunun içinde, gerçek kulaklıkların altında hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu da buluyoruz.

Tasarım

Patentli ayarlanabilir kulak kancası, çoğu kulak şekline ve boyutuna uyacak şekilde tasarlanmıştır. +/- 70 derece dönebilen kulak kancaları, deforme olma veya kırılma endişesi olmaksızın nikel-titanyum alaşımından yapılmıştır. Kulaklık, daha iyi ses iletimi için daha rahat ve güvenli bir uyum sağlamak için 120 derecelik açı ile ince ayarlanmıştır. Her kulağa ergonomik olarak uyan yüksek kaliteli silikondan 4 set özelleştirilebilir kulak tıkacı.

IPX5 suya dayanıklı derecelendirme nano kaplama, kulaklıkları terden korur ve spor salonu, koşu, koşu, bisiklet, egzersiz vb. İçin mükemmel olan daha uzun ömür sağlar.

Ses kalitesi

Origem HS-3 Bluetooth kulaklıklar, güçlü 10mm grafen dinamik sürücü ve DSP ses HDR algoritmasına sahip üst düzey CSR8675 çip ile donatılmıştır. Algoritma, ISO226 Eşit Ses Yüksekliğine dayalı tüm farklı frekans seviyelerini dinamik olarak ayarlamak için dinleme ortamının ses basıncını ve ses düzeyini algılayabilir ve ayrıntılı yüksekler, kristal netliğinde orta sesler, güçlü baslar ve mükemmel ses sahnesi ile tam ses sunar.

Kulaklıklar iyi bir akustik yalıtıma ve herhangi bir müzik türünü çalarken oldukça iyi, net ve doğal bir sese sahiptir, surround sesi taklit ederek gerçekten iyi bir iş çıkarırlar. Genel deneyim mükemmeldi.

Ses tanıma

Origem HS-3 Bluetooth Kulaklık, komutlarınızı konuştuktan hemen sonra bir düğmeye veya herhangi bir şeye basmadan tanıyan ve kristal netliğinde sesli aramalar sağlayan akıllı bir mikrofona sahiptir. Bu yerleşik yenilikçi ses kontrol sistemi, müzik çalma / duraklatma, aramayı kabul etme / reddetme, önceki / sonraki şarkıyı gerçekleştirmek ve telefonun sesli asistanını etkinleştirmek için sesinizi doğru bir şekilde alabilir. Müziğiniz ve telefon görüşmeleriniz üzerinde istediğiniz zaman eller serbest kontrolün keyfini çıkarmanızı sağlar.

Mikrofon Kalitesi

Dahil olan mikrofon alışılmadık bir şey değil. Elbette, bu sağlam bir mikrofon, sadece zorlu dinleme ortamlarında mükemmelleşmesine gerçekten yardımcı olacak herhangi bir özel teknolojiyle desteklenmiyor. Etrafınızda bin kişi vızıldayan bir havaalanı terminalinden birini aramaya çalışıyorsanız, o zaman elde ettiğiniz arama netliğine şaşırmayacaksınız.

Ancak, HS-3 Bluetooth Kulaklıklar gerçek ses yenileme teknolojisi ile yapıldığından mikrofon bir dizi akıllı dinleme özelliğiyle yüklüdür. Bu, tek bir düğmeye dokunmanıza gerek kalmadan çeşitli kontrollere erişmenizi sağlar. Sesli asistan özelliklerinden çok yararlanan biri için yerel destek kesinlikle fark edilmeye değer.

Batarya

Origem, hızlı şarj için özel olarak tasarlanmış 3.7V şarj edilebilir lityum polimer pil ile şarj etmeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Normal kulaklıklardan 4 kata kadar daha hızlıdır, bu da kulaklığın yaklaşık 40 dakikada tam olarak şarj olmasını sağlar. 10 dakikalık şarj, 2 saate kadar oynatma süresini destekleyebilir.

Kulaklığın pil ömrü 6 saattir ve bu, bunun gibi standart kablosuz kulaklıklardan değil, gerçek kablosuz kulaklıklardan bekleyeceğimiz kadar iyi değildir. Ancak şarj hızını göz önünde bulundurarak pil ömrünü görmezden gelebiliriz.

Kablosuz bağlantı

Origem HS-3

Adından da anlaşılacağı gibi, Origem HS-3 Bluetooth Kulaklıklar Bluetooth 5 yardımıyla bağlanır. Bu, çoğunlukla senkronizasyon ve sinyal gücüyle ilgili çeşitli avantajlar sağlar. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, bu kulaklıkların DSP ses algoritması desteği sağlayabilen üst düzey bir CSR8675 yongasıyla yapıldığını göreceksiniz. Bunu normal Bluetooth yerine Bluetooth Plus olarak düşünebilirsiniz.

Bu çip aynı zamanda gerçek ses tanıma yazılımının sorunsuz bir şekilde uygulanması için de gereklidir; bu, bir düğmeye basmanıza gerek kalmadan özellikleri başlatmanıza olanak tanır. Bir tür uyandırma kelimesi kullanmanıza bile gerek yok, sadece konuşmaya başlayın ve komutunuz yerine getirilecektir. Bu nedenle, ses kontrol sistemi müzik çalmak veya duraklatmak, çağrıları almak veya reddetmek, parçalar arasında atlama vb. İçin oldukça yararlı olabilir.

Rahatlık ve kullanım kolaylığı

Kullanışlı olan kesintisiz ses kontrolünün yanı sıra, Origem HS-3 kablosuz kulaklıklar, tek bir şarjla 6 saat oynatma sunar ve hızlı şarj teknolojisi sayesinde Origem HS-3 kulaklıklar, sadece 30 dakikada düzten dolana kadar şarj edebilir. Origem ayrıca bir antrenman sırasında veya koşarken bile kulaklıkların yerinde kalmasına yardımcı olmak için kablosuz kulaklıkları patentli kulak kancalarıyla donattı. Taşıma sırasında her şeyi tutmak için yastıklı fermuarlı bir kılıfla birlikte gelirler, genel deneyim oldukça tatmin edicidir.

Garip bir nedenden dolayı kontrol düğmelerinin boynunuza doğru olan tarafa yerleştirildiğini belirtmek gerekir. Bu, bu düğmelere ulaşmak için elinizi ve parmaklarınızı bükmeniz gerektiği anlamına gelir. Düğmeler dışa bakan tarafta olmalıdır, böylece parmaklarınızla kolayca bastırabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimi

Origem HS-3 kulaklıklar, çaldığı müzikle eşitlenmesini sağlayan HDR özelliklerinin eklenmesi özelliği ile çok iyi bir ses kalitesine sahip olduğu gibi, üretici firma yazılımını bilgisayar üzerinden USB üzerinden güncelleme imkanına da sahiptir.

Ayrıca sevdiğim bir işlevi var ve örneğin dizüstü bilgisayar veya başka bir akıllı telefonla kullanmak istemeniz durumunda, sürekli olarak bağlanmaya gerek kalmadan iki cihaza bağlanmalarına izin vermeleri. Bu kulaklıkların sahip olduğu diğer bir işlev de, komutları İngilizce dilinde iyi telaffuz etmeniz koşuluyla çok iyi çalışan ses kontrolüdür.

Sonuç

 1. Ses kalitesi
 2. Sesli komutlar
 3. Hızlı şarj
 4. IPX5 desteği
 1. Pil ömrü
 2. Hareket halindeyken kulaklıkların dengesi
 3. Kontrol düğmelerinin konumu

ORIGEM HS-3 KABLOSUZ KULAKLIK SATIN ALIN