Oppo yeni bir son teknoloji navigasyon algoritması üzerinde çalışıyor

Oppo yeni bir son teknoloji navigasyon algoritması üzerinde çalışıyor, Mobil Destek

Oppo, bir akıllı telefon üreticisinden çok daha fazlasıdır. Şirket sürekli olarak akıllı telefonlarını iyileştiren ve bu aralıktaki cihazlar için başka faydalar sağlayan teknolojik çözümler geliştiriyor. Firma, navigasyon hassasiyetini büyük ölçüde artıran yeni bir RTK teknolojisini duyurdu. Aslında, şirketin yeni algoritması, ek ekipman gerekmeden 1 metrelik doğruluğa ulaşabilir. Bu, cihazlarının navigasyon yeteneklerini artırmalıdır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Oppo yeni bir son teknoloji navigasyon algoritması üzerinde çalışıyor, Mobil Destek

Şirket, teknolojiyi uygulamak ve Çin’in her yerinde navigasyon sistemlerini artırmak için China Mobile ile birlikte çalışıyor. Ayrıca, Çin’de halihazırda kurulmuş olan 5G ağına da bazı faydalar sağlayacaktır. Şirket geçen yıl China Mobile ile “5G Hassas Konumlandırma İttifakı” adlı bir ortaklık kurdu. İttifak, 5G konumlandırma sisteminin ve Beidou uydu navigasyon sisteminin geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda bilgi iletişimini ve endüstri ile ilgili diğer şeyleri güçlendirmek için geliyor. OPPO, kendi geliştirdiği RTK yüksek hassasiyetli konumlandırma algoritmasını başlattı ve yüksek hassasiyetli konumlandırma teknolojisinin daha fazla endüstri alanına girişini daha da teşvik edecek ve daha geniş bir sıradan tüketici yelpazesi için uygun bir konumlandırma deneyimi elde edecek olan ittifaka katıldı.

Oppo’nun RTK teknolojisi, Çin’de navigasyon sistemlerinin çalışma şeklini değiştirecek

Örneğin, yer tabanlı sistemi ve 5G kulelerini uygulamaya yardımcı olacaktır. Oppo’nun yeni teknolojisi hakkında daha teknik bir açıklama arıyorsanız RTK, taşıyıcı aşaması gözlemine dayalı bir teknolojidir. Ölçüm istasyonları arasındaki gözlem verilerini gerçek zamanlı olarak işler. Daha yüksek hassasiyetli konumlandırma elde etmek için hataları farklı bir şekilde ortadan kaldırır. RTK teknolojisi, GPS, Hücre Kuleleri ve telefonun içindeki tüm sensörlerden tüm bilgileri toplar. Bir ivmeölçer, antenler ve jiroskop içerir. Algoritma ayrıca çevredeki diğer ilgili cihazlardan kaynaklanan paraziti azaltmaya yardımcı olur.

Şimdilik, Oppo teknolojisi 1 metreye kadar doğruluk sunmayı vaat ediyor. Şimdilik, bu doğruluk seviyesi yalnızca gözetim ve haritalama için kullanılan profesyonel ekipmanlarla sağlanabilir. Oppo ve China Mobile’ın akıllı telefonlara ulaşabilen bir teknolojiyle pazara liderlik ettiğini görmek ilginç. İki dev, bu teknolojiyi önümüzdeki yıldan itibaren Çin’de ticari olarak satışa sunma sözü veriyor. Bazı 2021 Oppo amiral gemilerinin şaşırtıcı bir doğruluk sağlayabileceğini varsayabiliriz. Ne yazık ki, bu teknoloji Çin dışındaki diğer ülkelere de yol açacaksa bunu sadece zaman gösterecek. Şimdilik, özellikle China Mobile’ın katılımıyla, Oppo’nun iç pazarına özel bir şey haline geliyor.

.

5G5G konumlandırmaChina MobilenavigasyonoppoOppo BeidouOppo RTKOppo RTK algoritmasıOppo yazılımıRTK