OPPO Snapdragon 875 Çip, Çift Kamera ve Daha Fazlasıyla Gelecek X3’ü Bul


Bugün, tanınmış bir Weibo blog yazarına göre, Snapdragon 875 işlemcisine ek olarak gelecek yılın yeni amiral gemisi makinesi de 3K çözünürlüklü ekranı kullanacak. Üstelik yüksek yenileme oranını da destekleyecektir. Ve batarya süper flaş şarj desteğine sahip olacak. Yine de nedenini bilmiyoruz, ancak ihbarcı bu bilginin yakında çıkacak olan OPPO Find X3 ile ilgili olduğunu düşünüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ayrıca Okuyun: Huawei ve Xiaomi, Oppo ve Vivo – Nereye Gidiyorlar?

Referans olarak, OPPO Find X2 bir 3K (QHD +, 3168 * 1440) ekranla geldi. Muhtemelen bu, kaynağın yeni nesil amiral gemisi telefonunun bu seriye ait olacağını düşünmesinin ana nedenlerinden biri.

OPPO X3 Bul

Bir amiral gemisi olan OPPO, mühendislik makinesinde yeni bir çift kamera çözümünü de test etti. İkincisinden, Sony’nin özelleştirilmiş IMX7xx sensörüyle geleceğini öğrendik. Bu, daha yüksek pikseller ve ultra geniş açılı bir dış taban elde edecektir.

OPPO Tam Bağlantılı Renk Yönetim Sistemi

Buna ek olarak, bu ayın 18’inde OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı’nda OPPO resmi olarak tam bağlantılı bir renk yönetim sistemi başlattı. İkincisi, iki temel teknoloji, tam bağlantılı 10 bit ve renk yönetimi içerir. OPPO, Find X3 serisinin sistemi ilk getirenin olacağını söyledi.

Full-link 10bit’in, edinme, kodlama, depolama, kod çözme ve görüntüleme gibi tüm görüntü işleme sürecini kapsadığı ve tüm bağlantılarda 10 bit veriyi işleyebildiği bildirildi. Bununla, temeldeki sistemin uyumsuzluk sorununu 10 bit görüntü bilgisi ile çözecektir.

Bu teknoloji aynı zamanda akıllı telefon endüstrisinde tam bağlantılı 10 bit resim ve video çekimini gerçekleştiren ilk teknoloji oldu.

Android sistemi şu anda ekran renkli ekranı iyi kontrol edemediği için, OPPO kendi başına bir dizi renk yönetimi teknolojisi geliştirdi. Farklı renk gamutlarının renk sıcaklığı tutarlılığını birleştirerek ve renk gamı ​​koordinat verilerini işleyerek koleksiyon sonu ve renk gamı ​​koordinat verileri sorununu çözer. Böylelikle ekran tarafındaki renk gamı ​​probleminden kaynaklanan ekran renk sapmasını düzeltir.

2011 yılında OPPO, Find serisindeki ilk akıllı telefon olan X903’ü piyasaya sürdü. Bu telefonun piyasaya sürülmesi, OPPO’nun akıllı telefon alanına resmi girişi oldu. 2018’de OPPO Find X resmi olarak piyasaya sürüldü. Bu yılın başlarında şirket, ikinci nesil modeli piyasaya sürdü. Şimdi sıra üçüncü nesil modele geldi.

.

3K ekranAslanağzı 875OPPO X2 BulOPPO X3 Bul