OPPO, Slide-Phone Adlı Yeni Katlanır Ekranlı Akıllı Telefon Gördü


Motorola ve Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonları piyasaya sürmesinden bu yana akıllı telefon pazarı yeni bir döneme girdi. Bu şekilde söylemek doğru değil çünkü katlanır ekranlı telefonlar “geleneksel” akıllı telefonlar kadar popüler değil. Ancak bir şey net – katlanır ekranlı akıllı telefonlar hız kazanıyor. Kısa bir süre önce Apple’ın katlanır ekranlı iPhone’u test etmeye başladığını ve tedarikçiden test sırasında 1 milyondan fazla katlanabilen menteşeler sağlamasını istediğini duyduk.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OPPO üç aşamalı katlanır ekranlı akıllı telefon

Ayrıca Okuyun: IHS Markit: Katlanır Ekran Gönderileri 2024’e Kadar 50 Milyona Ulaşacak

Huawei, Samsung ve Motorola gibi akıllı telefon üreticileri katlanabilir ürünleri piyasaya sürdükten sonra, dünya çapında “katlama” trendi ortaya çıktı.

Katlanır ekranlı akıllı telefonların geleneksel iki aşamalı tasarımıyla karşılaştırıldığında, Çinli akıllı telefon üreticisi OPPO’nun kendi yaratıcılığı var gibi görünüyor.

OPPO üç aşamalı katlanır ekranlı akıllı telefon

Son zamanlarda, OPPO ve Japon tasarım ekibi Nendo, kayar telefon adı verilen üç menteşeli katlanır bir akıllı telefon başlattı.

OPPO’nun Üç Aşamalı Katlanır Ekranlı Akıllı Telefonu

Görünüşünden, makinenin şeklinin bir banka kartına benzediğini görebiliriz. 3 menteşe ile birbirine bağlanan 4 parçalı bir gövdeden oluşur. Ekran 7 inç’e tamamen genişletilebilir. Varsayılan kapaklı ikiye katlanır ve içine bir ekran kalemi yerleştirilmiştir.

Ayrıca Oku: OPPO X 2021 Scroll Screen Konsept Makinesi Açıklandı

İlk aşamada, akıllı telefonun açılması, bilgileri görüntülemek veya arama yapmak için 40 mm’lik bir ekranı ortaya çıkaracaktır. Ve ikinci aşamada, lens kısmı yukarı kaldırılmış olarak 80 mm’lik bir ekran gösterecektir. Bu, fotoğraf ve video çekmek için kullanılabilir.

OPPO üç aşamalı katlanır ekranlı akıllı telefon

Son aşamada, akıllı telefon 7 inçlik bir ekran oluşturacak şekilde tamamen açılacak. Üç ekran aynı anda farklı uygulama bilgilerini görüntüleyebilir.

Ancak bu akıllı telefon hala kavramsal bir durumda. Ve ne zaman ve seri üretilip üretilmeyeceği hakkında hiçbir fikrimiz yok.

OPPO üç aşamalı katlanır ekranlı akıllı telefon

Bununla birlikte, bu konsept telefonun ultra yüksek ekran-gövde oranı ve ekranı ve diğer işlevleri özelleştirme yeteneği, gelecekte katlanır ekranlı akıllı telefonların geliştirilmesinde ana eğilim haline gelebilir.

Görünüşe göre eğilim, kendisini tekrar tekrar tekrarlayan bir döngü. Gelecekte, kapaklı akıllı telefon katlanır ekranlı akıllı telefonlar şeklinde hayatımıza dönecek.

.

Katlanır ekranlı akıllı telefonkayar telefonOPPO Kaydırmalı Telefonüç aşamalı katlanır telefon