Oppo Reno5 Patentleri EUIPO’da Dolduruldu


Oppo Reno4 serisinin lansmanından bu yana neredeyse 4 ay geçti. Şimdi, zaten akıllı telefonların halefine doğru gidiyoruz. Evet, Oppo Reno4 serisinin tamamı yeni Oppo Reno5 serisiyle yenilenmeye hazır. Bugün, Reno5 serisine ilişkin patentlerimiz var. Onlara bir göz atalım.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Aynı eski ve cesur tasarım

Oppo Reno5

Yeni patentler EUIPO’da (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) dosyalanmıştır. Patentler iki cihazı göstermektedir. Her şeyden önce, tüm görüntüler aynı görünüyor, değil mi? Ancak yakından bakarsanız, cihazlardan birinin çift selfie kamerası, diğerinin ise tek bir selfie kamerası olduğunu göreceksiniz. Cihazın tüm yönlerine baktık. İlginç bir şekilde, birinin altında bir USB Type-C bağlantı noktası olan 3,5 mm kulaklık girişi var. Diğeri ise 3,5 mm kulaklık jakına sahip değil.

Oppo Reno5

Bu farklılıklar dışında cihazlar aynıdır. Her iki cihazın arka tarafında üçlü bir arka kamera alıyorsunuz. Halen Reno4 serisinden cesur tasarıma sahiptir. Heck, onlar sadece seleflerine benziyorlar. Cihazlar için diğer şeylerden bahsederken, cihazlardan biri için bir takma ad aldık. Oppo Reno5 Pro 5G, PDSM00 ve PDST00 model numaralarına sahip iki varyantta gelecek.

Şu anda bilinen özellikler

Sertifikalar bize cihazlardan birinin özellikleri hakkında bir fikir verdi. Büyük bir 6.5 inç FHD + ekrana sahip olacak. Önceki listelere göre ana sensörün 64 megapiksellik bir atıcı olacağı bilgisini aldık. Aynı zamanda 13 megapiksel ultra geniş ve iki 2 megapiksel atıcı ile eşleştirilecek. Patentlerde sadece 3 sensör görülebiliyor ama tabii ki nihai ürün farklı olacak.

Oppo Reno5

Önceki listeler de bize tek bir selfie atıcıya sahip olanın Reno5 Pro 5G olacağını söylüyor. 32 megapiksellik bir atıcı olacak. Bunun dışında amiral gemisi düzeyinde bir yonga seti bekleyin. Bunun için Snapdragon 865’i tahmin ediyoruz, ancak Dimensity 1000+ bazı sertifikalarda da görüldü.

Snapdragon 765G yonga setine sahip bir vanilya Reno5 5G de bekleniyor. Ancak şu an için akıllı telefonların lansman tarihi onaylanmadı. Ancak önümüzdeki ay bazı haberler bekleyebiliriz. Reno5 serisiyle ilgili bir şey olduğunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ayrıca Oku: XIAOMI MIJIA BUZDOLABI 540L VARYANT ALDI

.

Oppo Reno5Oppo Reno5 serisireno 5 pro 5G özellikleriReno5 patentireno5 tasarımı