Oppo önümüzdeki yıl tablet ve dizüstü bilgisayarları piyasaya sürecek


Oppo, akıllı telefon ve TV pazarında Xiaomi ile rekabet ediyor ve önümüzdeki yıl bu şirketler arasındaki çatışma yeni bir seviyeye taşınacak. Kaynağa göre Oppo, dizüstü bilgisayar pazarına girecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Açıkçası, Oppo’nun iç pazardaki ana rakipleri Honor ve Xiaomi olacak. İlk modelin özellikleri hakkında hiçbir şey söylenmez, ancak yine rekabetçi çözümlerin özelliklerine karşılık gelecektir. Yine gelecek yıl, Oppo bir tablet piyasaya sürecek – ancak Xiaomi tablet serisini uzun süredir güncellemediği için hemen öncelikle Honor ve Huawei ile rekabet etmesi gerekecek.

Oppo M1

OPPO 2021’de Üçüncü Akıllı Telefon Markası Olacak

Digitimes Research, geçtiğimiz günlerde 2018’den 2020’ye kadar art arda üç yıllık düşüşün ardından, 2021’de küresel akıllı telefon sevkiyatlarının çift haneli bir oranda veya 150 milyon adet artmasının beklendiğini söyledi. Bu büyüme, 5G altyapısının inşası ve Japonya, Batı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ticari operasyon süreci ile hızlanacaktır.

Önümüzdeki beş yıl içinde, ticari 5G ağlarının sayısının artması ve kapsamın genişlemesi ile 5G akıllı telefonların yenileme talebi artacak. Digitimes Research, gelişmekte olan pazarlarda giriş seviyesi 5G veya 4G ekipman tedarikinin küresel akıllı telefon sevkiyatlarını da yönlendireceğini tahmin ediyor. 2023 ve 2025’te sırasıyla 1,5 milyar ve 1,7 milyara ulaşacak.

Samsung Electronics ve Apple, 2021’de akıllı telefon sevkiyatlarında ilk iki sırayı alacak. Bunları OPPO, VIVO ve Xiaomi takip edecek. Shenzhen merkezli Transsion, Afrika ve Güney Asya’da birden çok markanın giriş seviyesi akıllı telefonlarını satacak. Yani altıncı sırada olacak. ABD yasağından etkilenen Huawei’nin yedinci sıraya geri dönmesi bekleniyor.

Digitimes Research ayrıca küresel 5G akıllı telefon sevkiyatlarının 2020’de 200 milyon birime ulaşacağını tahmin ediyor. Ardından 2025’te 1,22 milyar birime çıkacak.

2020’nin 2. Çeyreğinde Akıllı Telefon Gönderileri

Canalys verilerine göre 2020’nin ikinci çeyreğinde ilk 5 küresel akıllı telefon markası Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi ve OPPO oldu.

2019’un ikinci çeyreğindeki 370,3 milyon adet ile karşılaştırıldığında; 2020’nin ikinci çeyreğinde toplam akıllı telefon sevkiyatları% 20,4 düşüşle 294,7 milyon adede ulaştı. Liderler pek değişmedi. Samsung ve Huawei, pazar payının% 20’sini kazandı. Apple aynı zamanda% 13,5 pazar payı ile üçüncü sırada yer alıyor. Samsung’un akıllı telefon gönderileri 54,7 milyon adettir. 2019’un ikinci çeyreğinde 75,1 milyon adetten düştü; ve 2020’nin ilk çeyreğinde 60 milyon adet.

Huawei’nin sevkiyatları 54.1 milyon adetti. 2019’un ikinci çeyreğindeki 58 milyon adet ile karşılaştırıldığında, bu büyük bir değişiklik değil. Aynı zamanda Çin pazarının% 42,6’sını oluşturuyor. Apple, 2020’nin ikinci çeyreğinde 38,3 milyon akıllı telefon sattı. Böylece 2019’un ikinci çeyreğinde neredeyse 38,5 milyona ulaştı. Gartner, Apple’ın iyi performansını Çin’in iş ortamının iyileştirilmesine bağladı.

.

oppoOppo dizüstü bilgisayarlarOppo tabletleri