Oppo akıllı telefonlarının Android 10 ve ColorOS 7’yi ne zaman alacağını biliyoruz


Avrupa’daki tüm Oppo akıllı telefon sahipleri için iyi haber. Çinli şirket nihayet ColorOS 7 ve dolayısıyla Avrupa için Android 10 için bir program açıkladı. Hemen hemen tüm yeni akıllı telefonlar, en son Android 10 sürümüyle yaza kadar tedarik edilecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google’ın Android 10’u yayınlamasından birkaç ay sonra Oppo, buna dayalı kendi yeni ColorOS 7 kullanıcı arayüzünü duyurdu. Kullanıcı arayüzü artık önemli ölçüde daha minimalisttir ve sistemler arası karanlık mod ve daha fazlası gibi bazı yararlı işlevleri içerecek şekilde genişletilmiştir.

Bir süre sonra işletim sistemi için ilk beta testleri yapıldı ve ColorOS şimdi OPPO Reno 2 / Z, F11 / F11 Pro, A9 ve R17 modelleri için ilk, kararlı bir sürümde ortaya çıktı. Oppo, Find-X2 serisi için ColorOS 7.1 adlı bir sonraki sürümü bile yayınladı.

Ancak Avrupa’da pek çok cihaz, kısa süre içinde değişmesi gereken güncellemeyi henüz almadı. Çünkü şu anda yayınlanan program (aşağıya bakın), hemen hemen tüm bahsedilen akıllı telefonların en geç Ağustos 2020’ye kadar yeni kullanıcı arayüzüyle tedarik edilmesi gerektiğini sağlıyor.

Haziran güncellemeleri

  • OPPO Reno 10X Yakınlaştırma
  • OPPO Reno
  • OPPO-Reno2
  • OPPO Reno Z
  • OPPO Reno2 Z
  • OPPO-RX17 Pro

Temmuz ayındaki güncellemeler

  • OPPO A5 2020
  • OPPO-A9 2020
  • OPPO R15 Pro

Ağustos ayındaki güncellemeler

Oppo geçtiğimiz günlerde küresel ColorOS’un aylık aktif kullanıcıları şu anda 350 milyonun üzerinde. Oppo ColorOS’un 310 milyon aktif kullanıcısı olan popüler MIUI’den daha fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olması ilginçtir.

Oppo’nun ColorOS şu anda 140’tan fazla ülke ve bölgeyi kapsayan 72 dili desteklemektedir. Geçtiğimiz yedi yılda, ColorOS geliştirilmesinde iyi ilerleme kaydedildi. ColorOS Yazılım Mağazası 2017 itibarıyla 100 milyardan fazla kümülatif dağıtıma sahipti. ColorOS şu anda aşamalı olarak piyasaya sürülen 7. nesil (ColorOS 7) üzerinde.

Yeni ColorOS 7.1, O1 süper algılayıcı görüntü kalitesini 120 Hz yenileme hızı ekranına getiren Oppo Find X2 serisiyle geldi. Ek olarak, yeni sistem, verimliliğini artıran daha sorunsuz bir işlemle gelir. ColorOS 7.1 ayrıca süper metin, çağrı çevirisi, metne kayıt vb. Gibi bir dizi pratik işlevle birlikte gelir.

.

Android 10 tabanlı ColorOS 7ColorOS 7oppoOppo Android 10Oppo ColorOS 7