OPPO A5 (2020) Güncellemesi, çeşitli iyileştirmelerle birlikte Eylül 2020 Yaması’nı getiriyor


Oppo’nun akıllı telefon portföyü lansmandan bu yana hızlı bir şekilde artmaktadır; Marka eski nesil cihazları unutmuş görünmüyor. Bugün Oppo, yazılım sürüm numarası taşıyan Oppo A5 2020 için yeni bir güncelleme yayınlamaya başladı. CPH1933EX_11_C.71 (üzerinden) tonlarca yeni özellik getiriyor ve güvenlik yamasını Eylül 2020’ye yükselten.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Oppo A5 2020 CPH1933EX_11_C.71 Eylül Değişiklik Günlüğünü Güncelle

 • Güvenlik
  • Sistem güvenliğini artırmak için Eylül 2020 Android güvenlik yamaları eklendi.
 • Sistemi
  • Geliştirilmiş sistem performansı ve kararlılığı.
  • Sistemin bazen çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi. Yüzünüzle bir uygulamanın kilidini açtığınızda parmak izi simgesinin görünmesine neden olan sorun düzeltildi.
 • Kamera
  • Kamera uygulamasının bazen çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Bu kararlı bir yapıdır ve bir beta değildir ve bu nedenle, kullanıcılara cihazlarını mümkün olan en kısa sürede bu sürüme güncellemelerini öneririz. Güncelleme Android 10 Q’ya dayanıyor. Diğer tüm güncellemelere benzer şekilde, bu OTA güncellemesi kablosuz olarak yayılıyor. Bu planlı bir sunumdur, bu nedenle tüm el cihazlarında kullanılabilir olması biraz zaman alabilir.

Güncelleme, değişiklikler için yazılım optimizasyonu getiriyor ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı vaat ediyor. Tüm optimizasyonların yanı sıra, yazılım sürümünü yükseltirken cihazın güvenliğini ve performansını da artırır. Ayrıca, önceki yapıda bildirilen birçok hatayı da giderir.

Her zaman olduğu gibi, kullanıcılar indirmeyi denemeden önce verilerini yedeklediklerinden emin olmalıdır. Ayrıca, bu güncelleme aynı anda tüm birimlere gelmeyecektir. Bu nedenle, bu güncellemeyi almadıysanız, biraz sabırlı olun. Alternatif olarak, mevcut güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için ayarlara gidebilirsiniz.

Oppo A5 2020 ve Oppo A9 2020 Özellikleri

Teknik Özellikler OPPO A9 2020 OPPO A5 2020
Ekran Yeni 6,5 inç Nano Waterdrop Ekran Güneş Işığı ekranı

Corning® Goril® Glass 3+

Mavi Kalkan

Yeni 6.5 ”Nano Su Damlası Ekranı

Güneş ışığı ekranı

Corning® Goril® Glass 3+

Mavi Kalkan

Renkler Deniz Yeşili ve Uzay Moru Ayna Siyahı ve Göz Kamaştırıcı Beyaz
CPU Platformu Qualcomm Snapdragon 665 Qualcomm Snapdragon 665
Arka Kameralar 48MP birincil kamera + 8MP Ultra Geniş Lens + 2MP Mono Lens + 2MP Portre Lens ile Dörtlü Kamera kurulumu 12MP birincil kamera + 8MP Ultra Geniş Lens + 2MP Mono Lens + 2MP Portre Lens ile Dörtlü Kamera kurulumu
Ön kamera 16 MP AI Güzelleştirme 8 MP AI Güzelleştirme
Depolama 8GB / 4GB RAM ve 128 GB ROM 3 GB / 4 GB RAM ve 64 GB ROM
Ses Dolby Atmos® Ses efektleri Dolby Atmos® Ses efektleri
işletim sistemi ColorOS 6.0.1 ColorOS 6.0.1
Batarya 5000 mAh batarya 5000 mAh batarya

.

oppooppo a5