Oppo 125W şarj cihazı, 4.500 mAh bataryayı 20 dakikada dolduruyor ancak bazı sorunları var


Çinli üretici Oppo, hızlı şarj kapasitesi söz konusu olduğunda oyunun zirvesinde. Nisan 2020 itibarıyla Oppo, hızlı şarj alanında 2.700’den fazla küresel patente sahiptir. Şirket, 65W SuperVOOC hızlı şarjı ile hızlı şarj alanında lider konumdadır. Ayrıca, üç büyük flaş şarj teknolojisi olan VOOC, SuperVOOC ve AirVOOC’a sahiptir. Temmuz ayındaki ChinaJoy fuarında Oppo 125W şarj cihazını gördük.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Oppo 125W şarj cihazı

@DigitalChatStation’ın raporlarına göre, Oppo’nun 125W şarj çözümü 20 dakikada 4500 mAh pil dolduruyor. Ancak, yaklaşmakta olan amiral gemisi büyük olasılıkla 65W çözümünü kullanacak. Bunun nedeni, 125W çözümünün tam olarak hazır olmamasıdır. ısı kontrolü ideal değildir (tasarımdan da kaynaklanıyor olabilir).

oppo

Oppo, bu şarj çözümünün sadece 5 dakikada% 41’e kadar çıkabileceğini iddia ediyor, bu 4000 mAh batarya için. Ancak, 20 dakika içinde tam şarj olacak. Ayrıca, ekran kapalıyken ve bekleme modundayken sıcaklığı 40 ° C’nin altında kalır. OPPO 125W Süper Flaş Şarj Cihazı, PPS, PD ve QC protokolleriyle uyumlu olan VOOC, SuperVOOC’yi destekler. Ayrıca 12.5A akım girişini, çok kutuplu teknolojiyi, çift 6C pili destekler.

OPPO ayrıca 125W süper flaş şarj teknolojisinin her şeyi şarj etmek için kullanılabileceğini söyledi. Bu, ister cep telefonu, ister tablet veya bilgisayar olsun, onu şarj edebileceği anlamına gelir. Kullanıcıların ayrıca şarj protokolü konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Bu teknoloji, daha önce bahsedildiği gibi PPS, PD ve QC’yi destekler… Type-C arayüzüne uygun olduğu sürece “flaş şarjı” yapabilir.

Ayrıca, şarjı hızlı ve güvenli hale getiren beş seviyeli güvenlik koruması ile birlikte gelir. Dönüşüm verimliliği% 98’e kadar yüksektir ve üç şarj pompası paralel olarak bağlanmıştır. 125W Flaş Şarj teknolojisi, güç yoğunluğunu korumak için daha yüksek şarj akımlarına odaklanacaktır. Ayrıca şarj süresini kısaltırken sıcaklığı da korumasını sağlayacaktır. Şematikler 6.25A’da 20V DC içerir.

Önceki bir basın açıklamasında Oppo, 125W flaş şarj teknolojisinden ne bekleyeceğimiz konusunda bizi karanlıkta bırakmamıştı. Şirket, bu teknolojinin mevcut SuperVOOC için önemli bir yükseltme olduğuna inanıyor. Ne yazık ki Oppo, bu teknolojiye sahip bir cihaz ne zaman göreceğimizi açıklamadı. Bu, teknolojiyle birlikte ne zaman ticari bir ürün göreceğimizden emin olmadığımız anlamına geliyor. Yine de, zaten resmi olduğu için, sonraki amiral gemilerinin onurları yerine getirmesini bekliyoruz.

İQOO’nun 120W hızlı şarj teknolojisini de sergilediğini hatırlayın. iQOO, çözümünün 4000 mAh’lik bir pili 15 dakikada tamamen doldurabileceğini iddia ediyor. Bu, Oppo’nun 125W çözümünden daha hızlı gibi görünüyor. Ek olarak, iQOO 120W ultra hızlı flaş şarj cihazı çözümü TUV Rheinland sertifikasına sahiptir. Bu, diğer çözümlerde görmediğimiz bir şey.

.

oppoOppo 125W şarjOppo 125W şarj cihazıOppo 65W şarjOppo şarj çözümü