OnePlus yeni nesil amiral gemisi OnePlus 888 olarak adlandırılabilir


Qualcomm, bu haftanın 2020 Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde yeni nesil Snapdragon 888 amiral gemisi SoC’yi resmen tanıttı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Qualcomm, Snapdragon 888 adının neden Snapdragon 875 yerine seçildiğini resmen açıkladı. Bunun ana nedeni 888’in Çin’deki şanslı rakamlardan biri olması. 8 sonsuzluk, başarı ve içsel bilgelik demektir. Ek olarak, 8 rakamı Qualcomm’un amiral gemisi SoC’lerinde her zaman mevcuttur ve bu, üreticinin şu anda en iyi SoC’sidir.

OnePlus’ın kurucusu ve CEO’su Liu Zuohu, Snapdragon 888 duyurusunun ardından Weibo kullanıcılarıyla konuştu. Önümüzdeki yıl OnePlus’ın kuruluşundan bu yana 8 yılını kutlayacağını belirtti. OnePlus lideri, OnePlus 888 adı altında yeni bir amiral gemisi akıllı telefonun çıkacağı gerçeğine nasıl tepki vereceklerini sordu. Elbette bu, şirketin OnePlus 9’u OnePlus 888 olarak yeniden adlandırmak istediğinin bir onayı değil, ancak genellikle Çinli şirketler fikir için hayranlara dönün. gerçekten böyle bir şey düşündüklerinde.

Qualcomm Snapdragon 888 teknik özellikleri dün açıklandı. Bu platform, 2.84 GHz’de çalışan Arm Cortex-X1 süper çekirdeğinin yanı sıra üç Cortex-A78 ve dört Cortex-A55 çekirdeğini kullanıyor. SoC ayrıca yerleşik bir Snapdragon x60 5G modem ve bir Adreno 660 grafik işlemcisi aldı.

Son raporlara göre OnePlus, OnePlus 9 ve 9 Pro’nun sunumunu Nisan ayından önümüzdeki Mart ayına erteleyebilir.

OnePlus 9 ve 9 Pro renderları bize tasarıma en iyi görünümü veriyor

OnePlus, şirketin bugüne kadarki en önemli yıllarından biri olarak 2020’yi kapatmaya hazır. Eh, bu yıl şirket OnePlus Nord serisiyle orta ve giriş seviyesi segmente girdi. Şimdi, OnePlus’ı sadece amiral gemileri üreten bir şirketten ziyade ana akım bir akıllı telefon OEM olarak görebiliriz. Şimdi şirket odağını bir sonraki büyük şeye kaydırıyor gibi görünüyor – OnePlus 9 serisi. Birkaç hafta önce, ahize tasarımını sergileyen ilk renderları gördük. Şimdi, OnePlus 9 ve 9 Pro tasarımına en iyi şekilde bakabilmemiz için LetsGoDigital ve ConceptCreator’dan bir dizi yeni render geliyor.

Yeni telefonlar, OnePlus 7 gününden beri serideki yatay tasarımı terk edecek.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro’da dört kameradan oluşan dikdörtgen bir adamız olacak. İki büyük lens ve iki küçük lens. Raporlara göre geniş, ultra geniş ve telefoto lensimiz var. Dördüncü ve son sensör işlevi hala bir sır olarak kalıyor. OnePlus 9 Pro, selefi ve OnePlus 8T gibi kavisli kenarlara sahip olacak, ancak şimdi daha kavisli görünüyor. Vanilya modeli düz bir ekrana sahip olacaktır.

Amiral gemisi 6,7 inçlik bir ekrana, muhtemelen bir AMOLED sıvı ekrana sadık kalacak. Dahası, OnePlus, 144Hz yenileme hızını desteklemek için ekranını güçlendiriyor gibi görünüyor. Oyun telefonları, akıllı telefonlarda 144 Hz’e ulaşılabileceğini zaten kanıtladı, bu nedenle birçok şirketin bu yenileme hızına geçeceğini varsayıyoruz. Yeni telefon ayrıca Dolby Atmos desteği sunan daha iyi hoparlörlerle gelecek.

OnePlus 9

Tarafından bir dizi yeni OnePlus 9 render gönderildi Waqay Khan GSMArena’ya. Üçlü bir kamerayı gösteriyor ama bu kamera tasarımındaki en büyük fark gibi görünüyor. Her iki telefon da aynı tasarım dilini getiriyor.

.

oneplusOnePlus 888OnePlus 9OnePlus 9 adlandırmaOnePlus 9 ayrıntılarıOnePlus 9 Pro