OnePlus TV – 32Y1 ve 43Y1 – iyileştirmelerle OTA2 güncellemesi alma


OnePlus, bir yıl önce TV Q1 serisinin lansmanı ile Hindistan akıllı TV pazarına büyük girişini yaptı. Ancak, şirketin kendisini ülkede tanıtmak için daha önemli adımı bu yıl atıldı. Temmuz ayının başlarında şirket, OnePlus TV U ve Y adlı bir grup daha uygun fiyatlı akıllı TV dizisini duyurdu. Şimdi, Y serisinden iki yeni akıllı TV, OTA2 güncellemesini alıyor ve genel istikrar için birkaç iyileştirme getiriyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus TV Y, OnePlus portföyündeki en bütçeli teklif olarak oturuyor. Şu anda, şirket bu seri altında OnePlus TV 32Y1 ve 43Y1 olmak üzere iki model satıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, 32 inçlik ve 43 inçlik başka bir akıllı TV’ye bakıyoruz. İlginçtir ki, her iki TV de benzer özellikleri paylaşıyor. En büyük fark çözünürlüktedir. Daha küçük panel 1.366 x 768 piksele kadar HD çözünürlüğe sahipken, daha büyük panel 1920 x 1080 piksel ile FHD çözünürlüğe sahiptir. Tek fark bu ve bu nedenle her iki TV de birleşik bir yazılımı paylaşıyor. Dolayısıyla güncelleme her iki TV için de aynı anda gelir.

Şirket yeni güncellemeyi OTA2 olarak adlandırıyor. OTA1 güncellemesi, bu TV’lerin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra yayınlandı. Hata düzeltmeleri ve genel kararlılık iyileştirmeleriyle birinci gün yaması veya ilk hafta yaması olarak çalıştı. OTA2, daha fazla Alexa Becerisi için destek eklediğinden daha önemlidir. Ayrıca OnePlus Connect deneyimini, Ses Kalitesini ve Sistem Belleği Kullanımını optimize eder.

OnePlus TV Y serisi – 32Y1 ve 43Y1 OTA 2 resmi değişiklik günlüğünü güncelliyor:

  • Alexa, TV’nin “akıllılığını” geliştirmek için bir dizi yeni beceri kazanıyor
  • OnePlus Connect Experience optimizasyonlar alıyor. Bu nedenle, kullanıcılar Mobil ve TV arasında daha iyi bir bağlantı yaşayacak
  • Varsayılan ayarlardaki Ses Kalitesi daha fazla optimizasyon aldı
  • Sistem ve Bellek Kullanımı geliştirildi. Kullanıcılar, yazılımın genel düzgünlüğünde bir gelişme yaşamalıdır.

Akıllı telefonlar için OnePlus güncelleme sunumuna aşina iseniz, TV güncellemelerine herhangi bir sürpriz yaşamayacaksınız. Çinli şirkete göre, güncelleme aşamalı bir biçimde yayılıyor. İlk olarak, sınırlı sayıda kullanıcıya ulaşacaktır. Hiçbir hata görünmezse, şirket bu güncellemeyi daha fazla akıllı TV için yayınlayacak.

Kullanıcıların şirketin akıllı TV’leriyle aynı düzeyde muamele gördüklerini görmek güzel.

.

31Y143Y1OnePlus TVOnePlus TV 32Y1OnePlus TV 43Y1OnePlus TV'ler