OnePlus One, piyasaya sürülmesinden altı yıl sonra Android 10 güncellemesini alacak


Akıllı telefon dünyası, Çinli şirketlerin ana akım olmak için ilk adımlarını attığı 2014 yılında oldukça çılgındı. O yıl, OnePlus One adlı aynı Oppo grubundan çıkan küçük bir girişimin doğuşunu gördük. Şirket, dünyaya ilk amiral gemisi katilini teslim etme sözü verdi. Yakışıklı üst düzey özellikler, uzun ömürlü pil ve çok uygun bir fiyat vaat etti. Bunlar oldukça iddialı sözlerdi, ancak şirket bunların çoğunu OnePlus One ile yerine getirmeyi başardı. Telefon, o yılın amiral gemisi Snapdragon yonga seti, kapasitesinin üzerinde bir pil ve 400 doların altında çok uygun bir fiyat etiketi ile geldi. 2014’te bayrak gemilerinin ne kadar ucuz olduğunu düşünmek tuhaf.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu el cihazındaki bir başka ilginç ayrıntı da CyanogenOS’un bir işletim sistemi olarak varlığıydı. Bu ortaklık, telefonun Android meraklıları arasında ve Uluslararası pazarlardaki başarısını açıklıyor. Çoğu Çinli şirket son derece özelleştirilmiş ROM’ları ile telefon gönderirken, OnePlus bazı özel özelliklerin yanı sıra vanilya Android gibi hissettiren bir ROM kullanmaya karar verdi. 2014 yılında, Samsung bile buggy TouchWiz nedeniyle yazılım departmanında mücadele ediyordu. OnePlus One, KitKat tabanlı ROM’u ile bize biraz temiz hava aldı. Maalesef CyanogenMod ile ortaklık çok uzun sürmedi. ROM’un arkasındaki ekip, Microsoft ile ortaklık kurduktan ve “Android’i Google’dan alacağız” veya “Google’ın kafasına bir kurşun sıkacağız” gibi şeyler söyledikten sonra bazı tartışmalara karıştı. Bu stratejilerin hiçbirinin işe yaramadığını biliyorsunuz. CyanogenOS gitti ve onun yerine LineageOS’un gelişini gördük.

OnePlus One, LineageOS 17.1 sayesinde Android 10’u lansmanından altı yıl sonra aldı

OnePlus, kendi yazılımını geliştirmek zorunda kaldı ve bu, en güncel sürümü Android 10’a dayanan OxygenOS’u doğurdu. Orijinal OnePlus One epey bir süredir geride kaldı. Ancak, özel ROM geliştiricilerinin çabaları sayesinde hala nefes alıyor. Şimdi, 2014 telefonu LineageOS 17.1 sayesinde Android 10 alacak.

Motorola, Samsung ve Xiaomi bir LineageOS 14.1 com o Jelly alıyor ...

Android 10 tabanlı LineageOS 17.1 derlemeleri, Nisan 2020’den itibaren desteklenen cihazlar için çıkmaya başladı. O zamandan beri listeye yeni cihazlar eklendi. OnePlus One, LineageOS’tan resmi destek almak için en yeni telefon. Ancak, Android 10 ile ilk yapılar henüz bu telefon için gelmedi. Bu noktada, yakın zamanda patlayacak ilk yapıların hatalarla dolu olması gerekir. Ancak, hala bir OnePlus One’ınız varsa, bir şans verebileceğinize inanıyoruz. Sonuçta, 2014 cihazı şu anda günlük sürücünüz değil. Android 10 ile cihaz biraz temiz hava soluyabilir. Birkaç ay içinde ROM’un ahize için yeterince kararlı olacağına inanıyoruz. Dahası, LineageOS 17.1 kaynak kodu, geliştiricilerin gelecekte başka Özel ROM’lar oluşturmasına da izin verecektir.

Bir şans vermek istiyorsanız, daha fazla ayrıntı içeren kaynak bağlantısını kontrol edin.

.

Android 10bir artı birLineageOSLineageOS 17.1oneplusOnePlus One Android 10 güncellemesiOnePlus One güncellemesiOnePlus One LineageOS 17.1OxygenOS 10