OnePlus Nord N10 5G, Snapdragon 690 ve 90Hz ekranla ABD’ye gidiyor


Temmuz ayında OnePlus, OnePlus Nord’u yıllardır ilk orta sınıf akıllı telefonu olarak tanıttı. Cihaz, 5G’ye hazır bir Snapdragon 765G yonga seti, 90 Hz AMOLED ekran ve Optik Görüntü Sabitleme özellikli güçlü bir kamera kombinasyonuna sahiptir. Çekiciliğine rağmen, OnePlus telefonu sadece Avrupa ve Hindistan’da piyasaya sürmeye karar verdi ve Amerika Birleşik Devletleri’ni orta seviye bir teklif olmadan bıraktı. OnePlus Nord’un piyasaya sürülmesinden bu yana, Amerika Birleşik Devletleri’nde Snapdragon 690 5G kullanan yeni bir cihaz varyantının geldiğini gösteren bir dizi rapor ve sızıntı ortaya çıktı. Şimdi, Android Central’daki kişiler, temel olarak cihazın, SD6xx serisi altındaki ilk 5G yonga seti ile Sam Amca’ya ulaştığını doğruladılar. Aynı zamanda orijinal Nord’dan daha ucuz olacak ve OnePlus Nord N10 olarak adlandırılacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus Nord N10 5G özellikleri

AndroidCentral, bu bilgiyi, telefonun bu yılın sonlarında ABD’de geldiğini iddia eden içeriden bir kaynaktan aldı. Yeni el cihazı “Billie” kod adını taşıyor. OnePlus News’e aşinaysanız, bu model numarasını daha önce fark ettiğinizden eminiz. Dahası, yeni telefon 64MP kamera paketleyen ilk OnePlus olacak. Orijinal Nord, 48MP atıcı ile birlikte gelir. Ana sensöre bir 8MP geniş açılı lens ve belki de derinlik okuma ve makro odak için iki 2MP ekstra sensör eklenecek. Geriye kalan, OIS’nin bu varyantta görünüp görünmeyeceğidir.

Kaynak, Snapdragon 690 5G’nin burada gösteriye öncülük edeceğini belirtiyor. Performans açısından Snapdragon 765G’nin biraz altında, ancak yine de SD6xx serisinde alabileceğimiz daha iyi teklif. Yonga seti, 8nm’lik bir düğümde yapılmıştır, Cortex A77 çekirdekleri ve Snapdragon X51 5G modem ile birlikte gelir. El cihazı 6GB RAM ve 128GB Dahili Depolama ile gelecek. Bu özellikler, 90 Hz yenileme hızına ve FHD + çözünürlüğe sahip 6,49 inçlik bir Panel etrafında oluşturulmuştur.

OnePlus Nord N10
Aynı cihaz mı yoksa tamamen yeni bir akıllı telefon mu?

Rapora göre, şirket telefonu 2020’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürecek. 400 $ ‘ın altındaki fiyat etiketi ile orijinal Nord’dan daha ucuz olacak. Bu “uygun” fiyat, Nord serisinin popülaritesinin daha da artmasına yardımcı olacak.

OnePlus Nord N10 5G’nin yanı sıra, şirket aynı zamanda bir OnePlus “Clover” orta sınıf cihaz hazırlıyor. Snapdragon 460 ve 18W hızlı şarj ve microSD kart desteğine sahip olacak. Bu cihaz büyük olasılıkla 200 doların altında fiyatlandırılacak ve OnePlus ekosistemine girmenin en uygun yolu olacak. Bu varyantın piyasaya sürülmesi, N10 5G’nin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelebilir.

.

64MP Dörtlü Kamera64MP kameraAslanağzı 690 5GoneplusOnePlus NordOnePlus Nord N10 5GOnePlus Nord N10 Aslanağzı 690OnePlus Nord serisi