OnePlus akıllı telefonlar yakında gelişmiş bir karanlık mod seçeneğine sahip olacak


Karanlık uygulama tasarım modu, geçen sonbaharda Android 10’daki sistem içi uygulamasından çok önce akıllı telefonlarda ortaya çıktı. Bazı uygulama geliştiricileri, uzun zaman önce temaları “karanlık” olarak değiştirme özelliğini de eklerken, diğerleri de bu kullanışlı özelliği uygulamalarına eklemek için acele etmediler. Bu tür durumlarda Android 10 zorunlu karanlık mod sağlar, ancak bazı uygulamalarla her zaman doğru şekilde çalışmaz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus akıllı telefonlar yakında gelişmiş bir karanlık mod seçeneğine sahip olacak

Bu sorunu fark eden OnePlus, tescilli Oxygen OS kullanıcı arayüzü için yeni bir zorunlu karanlık modu test etmeye başladı. Bu, kodunda bu işleve atıfta bulunan en son beta sürümünden biliniyordu. XDA Developers bu özelliğin ayarlar sayfasını açmayı başardı, ancak onu destekleyecek uygulamalar şu an için bilinmiyor.

Bu özelliğin arkasındaki fikir, DarQ’ya benzer görünüyor. DarQ, kullanıcıların Android 10’un yerleşik zorunlu karanlık modunu uygulama bazında etkinleştirmesine olanak tanır, böylece hangi uygulamaları karartmak istediğinizi seçebilirsiniz. Bu, zorunlu karanlık temalarla iyi tepki vermeyen uygulamalarda açık temaları korumanıza izin verirken, zorunlu karanlık temalarla iyi tepki veren ancak geliştiricilerin henüz karanlık bir tema uygulamadığı uygulamaları karartmanıza olanak tanır. Özelliğin yakında kullanıma sunulduğunu görmeyi umuyoruz.

KARANLIK MODUN PROS VE EKSİLERİ NELERDİR?

Karanlık tema, avantaj ve dezavantaj payıyla birlikte gelir.

Artıları:

  • Özellikle cihaz OLED veya AMOLED ekran kullanıyorsa enerji tasarrufu sağlar.
  • Beyaz bir arka plandaki koyu metin okunabilirlik açısından en iyisi iken, Koyu Mod (koyu arka planda açık metin bulunan) düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltmak için daha iyidir.
  • Ekranın çoğu karanlıkken, ekran parlaması azaltılır, böylece titreme ve mavi ışık en aza indirilir.

Eksileri:

  • Karanlık temalar, göz yorgunluğu için her zaman daha iyi değildir. Parlak ışık koşullarında metin soluk görünür ve göz yorgunluğunu artırır.
  • Uzun içerik veya metin parçalarının Koyu Mod’da okunması daha zordur.

.

Karanlık ModOksijen İşletim Sistemioneplus