OnePlus 9 ve 9 Pro renderları bize tasarıma en iyi görünümü veriyor


OnePlus, şirketin bugüne kadarki en önemli yıllarından biri olarak 2020’yi kapatmaya hazır. Eh, bu yıl şirket OnePlus Nord serisiyle orta ve giriş seviyesi segmente girdi. Şimdi, OnePlus’ı sadece amiral gemileri üreten bir şirketten ziyade ana akım bir akıllı telefon OEM olarak görebiliriz. Şimdi şirket odağını bir sonraki büyük şeye kaydırıyor gibi görünüyor – OnePlus 9 serisi. Birkaç hafta önce, ahize tasarımını sergileyen ilk renderları gördük. Şimdi, OnePlus 9 ve 9 Pro tasarımına en iyi görünümü verebilmek için LetsGoDigital ve ConceptCreator’dan bir dizi yeni render geliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yeni telefonlar, OnePlus 7 gününden beri serideki yatay tasarımı terk edecek.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro’da, dört kameradan oluşan dikdörtgen bir adamız olacak. İki büyük lens ve iki küçük lens. Raporlara göre geniş, ultra geniş ve telefoto lensimiz var. Dördüncü ve son sensör işlevi hala bir sır olarak kalıyor. OnePlus 9 Pro, selefi ve OnePlus 8T gibi kavisli kenarlara sahip olacak, ancak şimdi daha kavisli görünüyor. Vanilya modeli düz bir ekrana sahip olacaktır.

Amiral gemisi 6,7 inçlik bir ekrana, muhtemelen bir AMOLED sıvı ekrana sadık kalacak. Dahası, OnePlus, 144Hz yenileme hızını desteklemek için ekranını güçlendiriyor gibi görünüyor. Oyun telefonları, akıllı telefonlarda 144Hz’e ulaşılabileceğini zaten kanıtladı, bu nedenle birçok şirketin bu yenileme hızına geçeceğini varsayıyoruz. Yeni telefon ayrıca Dolby Atmos desteği sunan daha iyi hoparlörlerle gelecek.

OnePlus 9

Tarafından bir dizi yeni OnePlus 9 render gönderildi Waqay Khan GSMArena’ya. Üçlü bir kamera gösteriyor, ancak bu kamera tasarımındaki en büyük fark gibi görünüyor. Her iki telefon da aynı tasarım dilini getiriyor.

OnePlus 9 serisi iddia edilen teknik özellikler

OnePlus 9 ve 9 Pro, piyasaya normalden biraz daha erken ulaşacak. Raporlara göre OnePlus, her iki cihazı da Mart ayı ortasında getirecek. Görünüşe göre bu, Galaxy S21 ailesinin daha önceki lansmanına bir yanıt.

Kaputun altında, amiral gemileri Snapdragon 875 SoC’yi getirecek. Bu Qualcomm’un yeni amiral gemisi SoC’si, bu haftanın ilerleyen saatlerinde Snapdragon Tech zirvesi sırasında resmiyet kazanacak. Telefonların minimumda 8GB RAM ve 128GB Dahili Depolama ile gelmesini bekliyoruz. OnePlus 8T sayesinde, her iki telefon da 65W hızlı şarj ile gelecek.

Amiral gemisi ikilisinin, geçen yılki model için bir yenileme olacak OnePlus Nord SE ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Hâlâ birkaç ay uzaktayız ve sızıntılar şimdiden ortaya çıkmaya başladı ve bir dizi önemli ayrıntı ortaya çıkıyor. Önümüzdeki aylarda gerçek hayattan sızıntılar görmek bizi şaşırtmayacaktır.

.

oneplusOnePlus 9OnePlus 9 görsellerOnePlus 9 kameraOnePlus 9 ProOnePlus 9 Pro görselleriOnePlus 9 Pro sızıntısıOnePlus 9 resimleriOnePlus 9 serisiOnePlus 9 sızıntısı