OnePlus 9 Pro akıllı telefon çok pahalı olabilir


OnePlus kısa süre önce ilkbaharda standart ve Pro olmak üzere iki akıllı telefon modeli yayınladı, ancak bilgi edinilen kaynaklara göre OnePlus 9 serisinin gelecek yıl üçüncü bir modeli olabilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus, daha önce sızdırılan yaklaşan OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’ya ek olarak, 2021’de OnePlus 9E olarak adlandırılan gizemli bir modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Şimdiye kadar akıllı telefonun özellikleri hakkında hiçbir bilgi yok, bu yüzden bunun olup olmadığı bilinmiyor. model OnePlus 9’un standart versiyonuna göre daha uygun fiyatlı olacak veya yetenekler açısından OnePlus 9 ile OnePlus 9 Pro arasında bir şey sunacaksa.

Her durumda, OnePlus’ın fiyatı 1.000 dolara eşit veya daha yüksek olan akıllı telefonların premium segmentine gireceği varsayılabilir. Öyleyse, OnePlus 9 Pro, daha düşük bir fiyat noktasında amiral gemisi özelliklerine sahip akıllı telefonlara alışkın hayranlara cazip gelmeyebilir. Bununla birlikte, Xiaomi bu yıl bu numarayı başarabildiyse, neden OnePlus’ı aynı şeyi yapmak için denemiyorsunuz?

Ucuz OnePlus akıllı telefon hayranları için şirket, bütçe ve orta fiyat segmentlerini kapsayan Nord serisini piyasaya sürdü. Ve OnePlus’ın ana dizisi artık daha yüksek fiyat aralığını hedefleyebilir.

OnePlus 9

OnePlus 9 ve 9 Pro renderları bize tasarıma en iyi görünümü veriyor

OnePlus, şirketin bugüne kadarki en önemli yıllarından biri olarak 2020’yi kapatmaya hazır. Eh, bu yıl şirket OnePlus Nord serisiyle orta ve giriş seviyesi segmente girdi. Şimdi, OnePlus’ı yalnızca amiral gemileri üreten bir şirketten ziyade ana akım bir akıllı telefon OEM olarak görebiliriz. Şimdi şirket odağını bir sonraki büyük şeye kaydırıyor gibi görünüyor – OnePlus 9 serisi. Birkaç hafta önce, telefon tasarımını sergileyen ilk renderları gördük. Şimdi, OnePlus 9 ve 9 Pro tasarımına en iyi şekilde bakabilmemiz için LetsGoDigital ve ConceptCreator’dan bir dizi yeni render geliyor.

Yeni telefonlar, OnePlus 7 gününden beri serideki yatay tasarımı terk edecek.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro’da, dört kameradan oluşan dikdörtgen bir adamız olacak. İki büyük lens ve iki küçük lens. Raporlara göre geniş, ultra geniş ve telefoto lensimiz var. Dördüncü ve son sensör işlevi hala bir sır olarak kalıyor. OnePlus 9 Pro, selefi ve OnePlus 8T gibi kavisli kenarlara sahip olacak, ancak şimdi daha kavisli görünüyor. Vanilya modeli düz bir ekrana sahip olacaktır.

Amiral gemisi 6,7 inçlik bir ekrana, muhtemelen bir AMOLED sıvı ekrana sadık kalacak. Dahası, OnePlus’ın 144Hz yenileme oranını desteklemek için ekranını güçlendirdiği görülüyor. Oyun telefonları, akıllı telefonlarda 144 Hz’e ulaşılabileceğini zaten kanıtladı, bu nedenle birçok şirketin bu yenileme hızına geçeceğini varsayıyoruz. Yeni telefon ayrıca Dolby Atmos desteği sunan daha iyi hoparlörlerle gelecek.

OnePlus 9

Tarafından bir dizi yeni OnePlus 9 render gönderildi Waqay Khan GSMArena’ya. Üçlü bir kamera gösteriyor, ancak bu kamera tasarımındaki en büyük fark gibi görünüyor. Her iki telefon da aynı tasarım dilini getiriyor.

OnePlus 9 serisi iddia edilen teknik özellikler

OnePlus 9 ve 9 Pro, piyasaya normalden biraz daha erken ulaşacak. Raporlara göre OnePlus, her iki cihazı da Mart ayı ortasında getirecek. Görünüşe göre bu, Galaxy S21 ailesinin daha önceki lansmanına bir yanıt.

Kaputun altında amiral gemileri Snapdragon 875 SoC’yi getirecek. Bu Qualcomm’un yeni amiral gemisi SoC’si, bu haftanın ilerleyen saatlerinde Snapdragon Tech zirvesinde resmiyet kazanacak. Telefonların minimumda 8GB RAM ve 128GB Dahili Depolama ile gelmesini bekliyoruz. OnePlus 8T sayesinde, her iki telefon da 65W hızlı şarj ile gelecek.

Amiral gemisi ikilisinin, geçen yılki model için bir yenileme olacak OnePlus Nord SE ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Hâlâ birkaç ay uzaktayız ve sızıntılar şimdiden ortaya çıkmaya başladı ve bir dizi önemli ayrıntı ortaya çıkıyor. Önümüzdeki aylarda gerçek hayattan sızıntılar görmek bizi şaşırtmayacaktır.

.

oneplusOnePlus 9OnePlus 9 akıllı telefonOnePlus 9 ayrıntılarıOnePlus 9 ProOnePlus 9 Pro ayrıntılarıOnePlus 9 Pro fiyatıOnePlus 9 Pro sızıntıları