OnePlus 9, Leica kamerayla gelecek ve DxOMark sıralamasında üst sıralarda yer alabilir


Huawei P9’un piyasaya sürülmesiyle birlikte Alman Leica şirketi, Huawei’nin kalıcı bir ortağı haline geldi ve Çinli şirketin akıllı telefonlarının kamera yeteneklerini iyileştirmesine yardımcı olmaya başladı. OnePlus, optiğin bir mobil cihazın kamerasında çok şey belirlediğini de anlıyor. Bu yüzden yardım etmesi için Leica çağrıldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ünlü içeriden @ RODENT950, OnePlus’ın Leica geliştirmelerini gelecekteki akıllı telefonlarında kullanmayı planladığını duyurdu. Şirketin kendisi bu söylentilere hiçbir şekilde yorum yapmadı ve Mart 2021’de gerçekleşebilecek OnePlus 9 serisinin piyasaya sürülmesine kadar bu haberi saklıyor olabilir. Daha önce bir röportajda başı şirketin daha fazla ödeme yapma arzusundan bahsetmişti. kameralara dikkat edin ve onları yeni bir seviyeye getirin.

Huawei’nin küresel pazarda neredeyse tamamen ortadan kalkmasıyla, bir dizi büyük üretici şirketten bir pay almaya istekli. Piyasadaki en iyi kameralı telefonların üreticisinin yeri de boş olacak ve bu, bir dizi Çinli şirketin akıllı telefonların kameralarını mükemmelleştirmek için acele ettiğini açıklıyor. Bu yüzden Vivo, Nokia ile uzun süredir işbirliği yapan Zeiss’ten yardım istedi.

Önümüzdeki yıl ilginç olacağa benziyor ve piyasadaki en iyi kameralı telefon unvanı için rekabet ortaya çıkacak. Belki de amiral gemisi OnePlus, nihayet cihazlarında gelişmiş kamera yetenekleri sunan seçkinler arasında olacak.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro’da dört kameradan oluşan dikdörtgen bir adamız olacak. İki büyük lens ve iki küçük lens. Raporlara göre geniş, ultra geniş ve telefoto lensimiz var. Dördüncü ve son sensör işlevi hala bir sır olarak kalıyor. OnePlus 9 Pro, selefi ve OnePlus 8T gibi kavisli kenarlara sahip olacak, ancak şimdi daha kavisli görünüyor. Vanilya modeli düz bir ekrana sahip olacaktır.

Amiral gemisi 6,7 inçlik bir ekrana, muhtemelen bir AMOLED sıvı ekrana sadık kalacak. Dahası, OnePlus’ın 144Hz yenileme oranını desteklemek için ekranını güçlendirdiği görülüyor. Oyun telefonları, akıllı telefonlarda 144Hz’e ulaşılabileceğini zaten kanıtladı, bu nedenle birçok şirketin bu yenileme hızına geçeceğini varsayıyoruz. Yeni telefon ayrıca Dolby Atmos desteği sunan daha iyi hoparlörlerle gelecek.

OnePlus 9

Tarafından bir dizi yeni OnePlus 9 render gönderildi Waqay Khan GSMArena’ya. Üçlü bir kamerayı gösteriyor ama bu kamera tasarımındaki en büyük fark gibi görünüyor. Her iki telefon da aynı tasarım dilini getiriyor.

OnePlus 9 serisinin iddia edilen özellikleri

OnePlus 9 ve 9 Pro, piyasaya normalden biraz daha erken ulaşacak. Raporlara göre OnePlus, her iki cihazı da Mart ayı ortasında getirecek. Görünüşe göre bu, Galaxy S21 ailesinin daha önceki lansmanına bir yanıt.

Kaputun altında amiral gemileri Snapdragon 875 SoC’yi getirecek. Bu Qualcomm’un yeni amiral gemisi SoC’si, bu hafta daha sonra Snapdragon Tech zirvesinde resmiyet kazanacak. Telefonların minimumda 8GB RAM ve 128GB Dahili Depolama ile gelmesini bekliyoruz. OnePlus 8T sayesinde, her iki telefon da 65W hızlı şarj ile gelecek.

Amiral gemisi ikilisinin, geçen yılki model için bir yenileme olacak OnePlus Nord SE ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Hâlâ birkaç ay uzaktayız ve sızıntılar şimdiden ortaya çıkmaya başladı ve bir dizi önemli ayrıntı ortaya çıkıyor. Önümüzdeki aylarda gerçek hayattan sızıntılar görmek bizi şaşırtmayacaktır.

.

dxomarkLeica kameralarOnePlus 9OnePlus 9 ayrıntılarıOnePlus 9 kameraOnePlus 9 LeicaOnePlus 9 ProOnePlus 9 Pro kameraOnePlus 9 Pro Leica