OnePlus 8T, Canvas özelliği ve daha fazlasıyla ilk yazılım güncellemesini aldı


Birkaç gün önce, OnePlus nihayet üçüncü 2020 amiral gemisini OnePlus 8T biçiminde tanıttı. Telefon, gösterinin tek yıldızıydı, çünkü en azından bu yıl OnePlus 8T Pro olmayacak. Piyasaya sürüldükten sonra Çinli firma telefon için ilk yazılım güncellemesini yayınlıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülmesinin yanı sıra, telefon zaten dünya çapında satışa çıktı. Artık yeni amiral gemisini ilk benimseyenler, çeşitli iyileştirmeler ve yeni bir Canvas özelliği içeren yeni bir yazılım güncellemesinin keyfini çıkarabilecekler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yeni rapor, Talk Android’den Peter Holden tarafından yayınlandı. Ona göre güncelleme OxygenOS 11.0.1.2.KB05BA serisini taşıyor ve 355MB boyutuna sahip. Bu güncellemeyi alan kullanıcılar, Ambient Display özelliği için iyileştirmeler alacak. Daha az güç tüketimi ile pil ömrü de artacaktır. Kamera yeni bir Gece Manzarası Modu, Beyaz Dengesi doğruluğu alıyor ve bu yazılım güncellemesiyle genel stabilite büyük ölçüde iyileştirildi.

İlginç bir şekilde, yeni üretici yazılımı güncellemesi, telefonun duvar kağıtlarını etkileyen Canvas adlı yeni bir özellik sunuyor. Duvar kağıdı özelliği, seçilen bir fotoğrafın tel kafes görüntüsünü çizer ve bunu kilit ekranı duvar kağıdınız olarak kullanmanıza izin verir. Bazı görüntülerde ilginç bir etki yaratır. Sayın Holden tarafından yayınlanan yazıda bazı örnekler görebilirsiniz. OnePlus’ın Canvas’ı hala deneysel bir özellik olarak gördüğünü belirtmek gerekir, bu nedenle gelecekte daha da geliştirilecektir.

OnePlus 8T özellikleri

Tabii ki, bu güncelleme, sürekli yazılım desteği ile çok umut verici bir yaşamın sadece başlangıcı. OnePlus 8T, OnePlus akıllı telefon bölümünün en son üyesidir ve 2020 amiral gemisi ailesinin “orta ağabeyi” olacaktır. El cihazı, FHD + çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.55 inç düz AMOLED ekrana sahip. Ekranın sol üst köşesinde 16 MP selfie kamerasını barındıran geleneksel bir delik vardır. Kaputun altında, telefon vanilya Snapdragon 865 yonga setini getiriyor ve 12GB’a kadar RAM ve 256GB Dahili Depolama ile eşleştiriliyor.

Telefon, Dörtlü Kamera kurulumu için güncellenmiş bir tasarım dili getiriyor, ancak 64MP atıcı yerine 48MP ana kameramız var. Yakışıklı, AMOLED yapısı sayesinde bir ekran içi parmak izi tarayıcısına sahiptir. Yazılım cephesinde, Android 11 tabanlı OxygenOS 11 var, bu Android sürümüyle birlikte gelen ilk OnePlus telefon. Ayrıca, şu anda Android 11 işletim sistemine sahip birkaç telefondan biridir.

OnePlus 8T’nin pastasındaki krema, 65W hızlı şarjıdır. Şu anda en hızlı şarj standardına sahip OnePlus telefon.

.

Android 10 güncellemesiAndroid 11oneplusOnePlus 8TOnePlus 8T yazılım güncellemesiOxygenOSOxygenOS 11OxygenOS 11 güncellemesi