OnePlus 8 ve 8 Pro, Android 11 Beta 2 güncellemesini aldı


OnePlus, piyasadaki en topluluk dostu akıllı telefonlardan biri olarak sağlam bir itibar oluşturuyor. Şirket, yeni yazılım güncellemelerini gönderen en hızlı Android OEM’lerinden biri olmasına rağmen, aynı zamanda en tutarlı beta güncelleme programlarından birine sahip. Şirket, kullanıcı tabanının büyük bir kısmının Android meraklılarından oluştuğunun farkında. Bu nedenle, resmi dağıtımından önce Android 11 Beta sürümlerini gönderen ilk şirketlerden biridir. OnePlus, OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro için ilk Android 11 Beta’yı piyasaya sürdü. Bugün, şirket beta 2’yi piyasaya sürüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus bu güncellemeyi Geliştirici Önizlemesi 2 olarak adlandırsa da, aslında Google’ın Android 11 Beta 2’ye dayanmaktadır. Bu güncelleme yalnızca Pixel akıllı telefonlar ve Google beta programının parçası olan birkaç seçili cihaz için kullanılabilir. Değişiklik günlüğü yeni özelliklerden bahsetmiyor, bu da temel olarak Android 11 tabanlı OxygenOS’un ilk hissinden başka bir şey beklememeniz gerektiği anlamına geliyor. Konular söz konusu olduğunda, çok şey var. Şirket şunları listeledi:

Android 11 Beta 2 ile ilgili bilinen sorunlar

  • Derleme yanıp sönerken tüm veriler silinecek
  • Bazı kullanıcı arayüzü ekranları istenenden daha az görünüyor
  • Bazı kamera işlevleri kullanılamaz
  • Bazı uygulamalar beklendiği gibi çalışmayabilir
  • Sistem kararlılığı sorunları

İlk konunun bir sorun değil, sadece bir tavsiye olduğunu belirtmek gerekir. Bu Android 11 beta 2 güncellemesinin yanıp sönmesine devam etmeye karar verirseniz, kullanıcı verilerinizi tamamen sileceksiniz. Özellikle şu anda günlük kullanım için tasarlanmadığından, bitmemiş ürün yazılımını denemeden önce bunu göz önünde bulundurun. OnePlus 8 veya OnePlus 8 Pro’nuz için beta sürümlerini bu makalenin sonundaki kaynak bağlantısına giderek indirebilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, şirket bu güncellemenin deneyimli geliştiricileri ve erken benimseyenleri hedeflemesini sağlar. Ortalama kullanıcılar ve günlük kullanım için hazır olmaktan uzaktır.

OnePlus 8 ve 8 Pro, en yeni OnePlus akıllı telefonlarından ikisidir. Bu nedenle, Android 11 testine uygun tek cihazdır. Şirketin beta programını OnePlus Nord’a genişletip genişletmeyeceğini merak ediyoruz. Yeni orta sınıf telefon önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek. Yeni orta sınıf akıllı telefona ulaşan amiral gemilerine uygulanan aynı muameleyi görmeyi umuyoruz. OnePlus Nord için Android 11 Beta’yı getirmek, muhtemelen resmi sürümünden önce Android 11 tabanlı OxygenOS’u test eden kullanıcıların sayısını artıracaktır.

.

Android 11Android 11 betabetaGoogle Android 11 BetaGüncellemeOnePlus 8 Android 11 BetaOnePlus 8 Pro Android 11 Beta