OnePlus 6 / 6T, OxygenOS 11 beta 2 güncellemesini aldı


OnePlus, bir zamanlar Android güncellemelerini sunan en hızlı akıllı telefon markalarından biriydi. Aslında, OnePlus 6 ve 6T akıllı telefonlar, Google’ın Pixel akıllı telefonlar için kullanıma sunulmasından neredeyse birkaç gün sonra daha yeni Android güncellemeleri almayı deneyimleyen cihazlar arasındaydı. Yıllar geçtikçe durum değişmeye başladı. Geçen yıl, güncellemeler açısından OnePlus için en sorunlu yıllardan birini yaşadık. Şirketin artık desteklemesi gereken sayısız akıllı telefonu var ve sonuç olarak, yeni Android sürümlerini piyasaya sürmesi aylar süren başka bir marka haline geldi. Güncelleme, daha yeni akıllı telefonlar için her zaman önce gelir ve eski akıllı telefonlara ulaşması birkaç ay sürer.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus 6 ve 6T akıllı telefonlar, Android 11 tabanlı OxygenOS 11 için uygun durumda. Elbette bu, bu cihazların resmi olarak aldığı son güncelleme olacak. Kısa bir süre önce OnePlus, 2018 akıllı telefon ikilisi için OxygenOS 11’in ilk beta sürümünü açıkladı ve bugün ikinci açık betayı yayınlıyor.

Android 12’yi tanımamıza sadece bir ay kalmışken OnePlus 6’nın hala beta aldığını görmek üzücü. Bu hızla, cihaz Android 12’nin piyasaya sürülmesinden sonra kararlı bir sürüm alacak ve sonuç olarak zaten eski olacak. Elbette Android 12, OnePlus 6 ve 6T sahiplerinin hayal bile edemeyecekleri bir şey. Örneğin OnePlus 6, Android 8.1 ile pazara ulaştı. Android 9 Pie ve Android 10’a güncellendi. Buna dayanarak, üçüncü büyük Android yükseltmesi olarak gelen Android 11’i alıyorlar. Üç büyük güncelleme, akıllı telefon OEM’lerinin genellikle sunduklarının ötesindedir. Android 11’i aldıklarında, bu hattın sonu olacak. Tabii ki, özel ROM topluluğu şimdilik yeni güncellemeler getirmeye devam edecek. OxygenOS 12 onlar için gelmeyebilir, ancak Android 12 sonunda özel bir ROM üzerinden gelecek.

OnePlus 6 / 6T için OxygenOS 11 Açık Beta 2, hata düzeltmeleri ve sistem geliştirmeleri getiriyor

Konuya geri dönersek, yeni OxygenOS 11 Open Beta 2 güncellemesi yeni özellikler içermiyor. Ancak, ilk betada ortaya çıkan sorunları düzeltmeye odaklanır. Sistemin ekran görüntülerini kaydedemediği sorunu giderir. Ayrıca şirket, genel sistem kararlılığını geliştirir ve aşırı ısınma kontrol yönetimini optimize eder. Bu yeni güncelleme ile 5 GHz Wi-Fi ağlarının bağlanabilirliği de iyileştirildi.

Açık Beta’nın durumu, Sistem Görüntüsüne sahip olan herkesin beta kanalına katılabileceği anlamına gelir. Beta derlemesini manuel olarak flashladığınızda, gelecekteki OxygenOS 11 beta güncellemelerini almaya hak kazanacaksınız. En iyi senaryoda, kararlı sürüm bu cihazlara yıl sonuna kadar ulaşacak. Şu anda beta güncellemelerinin, cihaza hala günlük sürücü olarak sahip olanlar için olmadığını unutmayın.

.

6TAndroid 11Android 11 güncellemesibir artıbir artı 6