Nokia ve Togocom, Batı Afrika’nın ilk ticari 5G ağını başlattı


5G’nin geliştirilmesi ve benimsenmesinden bahsettiğimizde, Afrika küresel olarak kıtalar arasında en yavaş benimseme oranlarından birine sahip. Bununla birlikte, Afrika’daki bazı ülkeler halihazırda ticari 5G bağlantısına sahiptir. Son haberlere göre, Togo, en son Afrika ülkesi ve 5G’ye sahip ilk Batı Afrika ülkesi. Nokia, Batı Afrika’da ilk ticari 5G ağını başlattığını iddia ediyor. Bu, Togocom ile yaptığı üç yıllık sözleşmesinin bir parçası.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Togocom

Nokia, yaptığı açıklamada, bu dönüm noktasının Togo’nun başkenti Lomé’de gerçekleştirildiğini söyledi. Fin şirketi ve Togo Telecom’un anlaşması 5G’nin ötesine geçiyor. Nokia, Togo Telecom’a “geleceğe yönelik” bir yeni nesil dijital hizmet altyapısı oluşturmada yardımcı olacak. Ayrıca geleneksel 2G, 3G ve 4G ağlarını da geliştirecek.

Nokia, baz istasyonları, uyarlanabilir antenler, RRH’ler vb. Dahil olmak üzere AirScale ürün portföyünü sunacak. Ayrıca, veri yönetimi ve dijital işletim yazılımını kapsayan ürünleri devreye alacak. Togo Communications bunlarla “yeni 5G gelir fırsatlarını yakalayabilir, iş hızını ve çevikliği artırabilir ve ağ işlemlerini basitleştirebilir”.

Nokia ve Togo Telecom yetkilisi konuşuyor

Togocom CEO’su Paulin Alazard şunları söyledi: “Nokia’nın teknolojisi, ülke çapındaki mevcut ağımızı modernize etmemize yardımcı oluyor ve abonelere en yeni 5G hizmetlerine erişim sunmamızı sağlıyor. Batı Afrika’da 5G’nin inanılmaz bağlanabilirliğini sunan ilk ülke olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, Togo vatandaşlarını bir dizi yeni hizmet ve fırsatla desteklemede ezber bozacak. “

Nokia Kuzey ve Batı Afrika Başkan Yardımcısı Pierre Chaume şunları söyledi: “Batı Afrika’da abonelerine ticari 5G hizmetleri sunan ilk mobil operatör olmalarına destek vererek Togocom ile uzun süredir devam eden ve başarılı ortaklığımıza devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Togocom’un 5G için iddialı planları var ve 5G çağına girerken müşterilerine inanılmaz bir bağlantı sağlamak için operatörle yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz. “

Nokia, Togo Communications’ın uzun vadeli bir ortağıdır ve önceden ona 3G ve 4G ekipmanı sağlamıştı. Togo Telecom, Togo’daki en büyük operatördür. GSMA mobil düşünce kuruluşunun tahminlerine göre, bu yılın üçüncü çeyreği itibarıyla 3,5 milyon mobil bağlantıya sahip.

Huawei ve Rain, Afrika’nın ilk 5G bağımsız ağ ticari ağını yayınladı

Huawei ile işbirliği yapan Güney Afrikalı bir taşıyıcı Rain, Afrika’daki ilk 5G bağımsız ağ ticari ağını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Huawei tarafından sağlanan uçtan uca çözüm sayesinde Rain’in 5G SA ağı şu anda Cape Town ve komşu bölgeleri kapsıyor. Özellikle, Cape Town’ın Deniz Noktası, Claremont, Goodwood, Bellville, Durbanville, Cape Town Şehir Merkezi ve diğer alanları kapsar. Ayrıca bu ağ, Rain’in sabit kablosuz geniş bant erişim (FWA) hizmetini önemli ölçüde iyileştirecektir.

.

GitmekNokiaNokia 5GNokia ve TogocomTogo İletişimTogocomTogocom 5G