Nokia, Google ile beş yıllık bir sözleşme imzaladı – BT altyapısını Google Cloud’a taşıyın


Raporlara göre Nokia bugün, BT altyapısını Google Cloud’a taşımak için Google ile beş yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Google için bu, başka bir büyük şirketin bulut hizmetlerine verdiği desteği işaret ediyor. Nokia’nın küresel BT altyapısının başkan yardımcısı Ravi Parmasad, medyaya verdiği röportajda Nokia’nın yaklaşık 12 ülkedeki verimsiz veri merkezlerini ve sunucularını terk edeceğini söyledi. Bu veri merkezleri ve sunucular, kendilerine ait olanlar ve kiralananlar dahil olmak üzere çeşitli satın almalar yoluyla biriktirilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Nokia

Ancak Nokia ve Google, işlemin mali şartlarını açıklamayı reddetti. Palmersad şunları söyledi: “Birkaç yılda bir, tüm bu donanımlara yatırım yapmanız gerekiyor. Şimdi bu döngüyü kırabiliriz. “

Eski bir cep telefonu üretim devi olan Nokia, şimdi yeni nesil 5G kablosuz hizmetleri için ağ ekipmanı oluşturmaya odaklanıyor. Şu anda Nokia, küresel 5G pazar payı için Ericsson ve Huawei ile rekabet ediyor.

Google Cloud Satış Başkanı Rob Enslin, “Telekomünikasyon alanında önemli ilerlemeler kaydediyoruz” dedi. Kısa süre önce, Google ve Vodafone ve diğer operatörler bir bulut işbirliği anlaşmasına vardı.

Ayrıca Google, üretim verilerini depolamak için yakın zamanda Renault ile çok yıllık bir anlaşmaya vardı. Bu aynı zamanda Google’ın Fransa’daki ilk büyük endüstriyel bulut işlemidir.

Aynı zamanda, Google’ın iş kapsamı, arama ve reklamcılık pazarını aştı. Artık en büyük İnternet altyapı sağlayıcılarından biri haline geliyor.

GOOGLE, ARAMA PAZARINDA ÇOK KONTROLÜ VAR

ABD Hükümeti’nin Antitröst Alt Komitesi kısa süre önce Google’ın büyük bir tekel imparatorluğu yarattığını açıkladı. Bu, kendi hizmetlerini ve ürünlerini tercih etmeyi ve rakiplerinden gelen hizmetleri engellemeyi içerir. Komite ayrıca şunu da iddia ediyor: Google, bir Alphabet yan kuruluşu, kullanır üçüncü taraf rakipleri bastırmak ve reklamcılıktan haritalara kadar tüm pazarlara hakim olmak için kendi hizmetleri. Rapor ayrıca, Google’ın büyüyen bulut işinin ve Fitbit için satın alma planının bu tekeli daha da güçlendirebileceği konusunda uyarıyor.

Rapor, Google, Amazon, Apple ve Facebook’un tekel gücüne sahip olduğu sonucuna varıyor. Komite ayrıca, Kongre’nin tekel karşıtı yasayı, bazı işlerini dağıtmaya ve devralmaları daha zor hale getirmeye zorlayacak şekilde değiştirmesini tavsiye ediyor.

Raporda “Genel çevrimiçi arama alanında mutlak hakim konumda olan şirket Google’dır. ABD’deki masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlardaki genel arama sorgularının sırasıyla% 81 ve% 94’ünü oluşturuyor. “

.

googleGoogle CloudGoogle Cloud ile Nokia verileriNokiaNokia verileri