Nokia 9.3 PureView, Nokia 7.3 ve Nokia 6.3 Kasım’da gelecek


2020’nin ilk aylarında bir grup şirket COVID-19’u etkiledi. Bunların arasında, şirketin birçok cihazını ertelemek zorunda kaldığı için HMD Global’den bahsedebiliriz. Şimdi, şirket nihayet yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya hazır görünüyor. Yeni bir rapor, yeni akıllı telefonların Kasım ayında geleceğini gösteriyor. Rapor, merakla beklenen Nokia 9.3 PureView’in nihayet Kasım ayında Nokia 7.3 ve Nokia 6.3 ile birlikte büyük çıkışını yapacağını belirtiyor. Bazı söylentiler bu ay için bu orta sınıfların piyasaya sürüldüğüne işaret ediyordu, ancak ay sona eriyor ve hiçbiri görünmedi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Nokia 7.3 ve Nokia 6.3, orta sınıf segmentte şirketin bıraktığı boşluğu doldurmaya gelirken, Nokia 9.3 PureView kesinlikle en çok beklenen cihaz. Şirket, ilk amiral gemisini Nokia 9.1 PureView biçiminde tanıttı, ancak eski amiral gemisi özellikleri ve teslim edilemeyen gelecek vaat eden bir kamera kurulumu ile büyük bir başarısızlıktı. Şimdi NokiaPowerUser’ın bir raporu, Fin şirketinin üç cihazda da geliştirme sürecinin son aşamalarında olduğunu belirtiyor. Son test ve üretim önümüzdeki günlerde ve Ekim ayı boyunca gerçekleşecek. HMD, Kasım ayı için büyük bir etkinlik planlıyor.

Nokia’nın en çok beklenen akıllı telefonları için 2020’nin 4. çeyreğinin son çeyreği sürümü

Şirket şu anda etkinlik için planlama aşamasındadır. Bu nedenle, Kasım ayında yine de gerçekleşmeme ihtimali var. Ancak, Kasım ayının ötesine götürmek sorun olabilir. Sonuçta, ilk Snapdragon 875 akıllı telefonlar 2021’in 1. çeyreğinde gelecek. Her şey planlandığı gibi giderse, şirket Kasım ayında yeni telefonları piyasaya sürecek.

Nokia 9.3 PureView, Snapdragon 865 veya Plus varyantı ile birlikte gelebilir. Ayrıca güçlü bir kamera kurulumu ve 5G bağlantısı bekliyoruz. Dahası, bir ekran içi kamera çözümüyle piyasaya çıkan ikinci cihaz olabilir. Birkaç söylenti, HMD’nin ayrıca kamerayı ekranın içine sokmanın bir yolunu bulduğuna işaret ediyor.

Nokia 7.3
Nokia 7.3 sızdırılmış render

Nokia 7.4 5G, Snapdragon 690 5G ile birlikte gelen ilk akıllı telefonlardan biri olabilir. Bu, ilk 5G Snapdragon 6xx serisi SoC’dir. Nokia 6.3 ise Snapdragon 670 veya 675 SoC ile birlikte gelecek şekilde ayarlanmış ancak şimdiye kadar her şey söylentilere dayanıyor. Şimdilik, daha fazla güncelleme için haberleri takip etmeliyiz.

.

HMDHMD GlobalNokiaNokia 6.3 PureViewNokia 7.3Nokia 7.3 PureViewNokia 9.3 PureViewNokia özellikleri