Nokia 5.3 bütçesi yakında Android 11 güncellemesini alacak


Sadece birkaç gün önce, müşterilerin Nokia’ya ne kadar değer verdiğinden bahsettik. Analistler, şirketin, cihazlarının montajının güvenilirliğini birleştirerek, ürün yazılımının güvenliğini ve zamanında yazılım güncellemelerini sağlayarak böylesine yüksek bir güven düzeyine ulaşabildiğine inanıyor. Ve şimdi, bu yargıları kanıtlamak için yeni bir ekran görüntüsü ortaya çıktı. GeekBench veritabanında, en son işletim sistemi Android 11 üzerinde çalışan bir bütçe modeli Nokia 5.3 fark edildi. Bugün diğer şirketlerin tüm amiral gemilerinin Green Robot’un en son sürümünü sunmadığını hatırlayın.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Nokia 5.3, bu yıl Mart ayında gösterildi ve Android 10’u kutudan çıkardı. Nokia, akıllı telefonun sunumu sırasında 219 $ değerindeki cihazın Android 11 ve hatta Android 12 için güncellemeler alacağını açıkladı; ve ayrıca 3 yıl içinde en son güvenlik yamalarını alacaktır.

Bu ayın başlarında yayınlanan Android 11 güncelleme programına göre, Nokia akıllı telefonlar güncellemeyi 2020’nin 4. çeyreğinde almaya başlayacak. Nokia 5.3’ün yeni üretici yazılımı sürümünü alan ilk modeller arasında olması pek olası değil, ancak GeekBench’in ekran görüntülerine bakılırsa, kazandı Uzun sürmez.

Nokia akıllı telefonlar için duyurulan Android 11 güncelleme programı

HMD Global, sosyal ağ Twitter’daki Nokia Mobile’ın resmi sayfasında Nokia akıllı telefonlar için Android 11 güncelleme programını yayınladı. HMD, Android 9 Pie veya Android 10 ile hemen çıkan tüm akıllı telefonları Android 11’e güncellemeyi planlıyor:

  • Nokia 8.3 5G, Nokia 8.1, Nokia 5.3 ve Nokia 2.2 kullanıcıları için Q4 2020 güncellemesi
  • Q1 2021 – Nokia 4.2, Nokia 3.4, Nokia 2.4 ve Nokia 2.3 ve Nokia 1.3
  • Q1 veya Q2 2021 – Nokia 7.2, Nokia 6.2 ve Nokia 3.2

Bu listedeki en eski akıllı telefon Nokia 8.1’dir; 2018 sonunda çıkış yapan; ve kutudan çıkar çıkmaz Android Pie ile şirketin ilk telefonu oldu. Amiral gemisi Nokia 8 Sirocco ve ucuz Nokia 1 dahil olmak üzere birçok ilginç model güncelleme yapılmadan kalacaktır.

.

Android 11Nokia 5.3Nokia 5.3 Android 11 güncellemesiNokia 5.3 güncellemesi