Nokia 2.4 ve 3.4 şimdi açıklandı, Nokia 8.3 5G Global varyantı da geliyor


HMD Global, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl kesinlikle darbe aldı. Şirket, 2020’nin ilk iki çeyreğinde piyasaya sürmek için bir dizi akıllı telefona sahipti, ancak üretimdeki kesinti ve düşük talep nedeniyle şirket bu akıllı telefonları ertelemeye karar verdi. Biraz zaman aldı, ancak şirket sonunda Nokia 2.4 ve Nokia 3.4 giriş seviyesi cihazlarını açıkladı. Daha da önemlisi, ortaya çıkan Nokia 8.3 5G, şirketin ilk 5G telefonu olarak Uluslararası sulara açılmaya hazır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Nokia 2.4 özellikleri

Kaputun altında Nokia 2.4, MediaTek Helio P22 yonga setini taşıyor. Bu çip, düşük kaliteli akıllı telefonlara alışkınsanız tanıdık bir yüzdür. Geçen yılki Nokia 2.4 Helio A22’ye göre büyük bir yükseltmedir, bu zamandan beri sekiz Cortex-A53 çekirdekli bir sekiz çekirdekli yonga setinden bahsediyoruz. Telefon ayrıca 2GB RAM ve 32GB Genişletilebilir Depolama alanına sahip. İyi haber, telefonun microSD kart için özel bir yuva getirmesidir.

Teknik özellikler, HD + çözünürlüğe sahip 6,5 inç LCD panel etrafında oluşturulmuştur. Bu, dört tarafında da orta dereceli çerçevelere sahip bir su damlası çentiktir. Kesik, oldukça mütevazı bir 5MP selfie snapper için bir ev görevi görüyor. Arkaya doğru hareket ederken, 2MP derinlik sensörüyle eşleştirilmiş 13MP ana kameramız var. Ayrıca arka tarafta bir parmak izi tarayıcımız var.

Yakışıklı oldukça büyük 4.500mAh pilden güç alıyor. Kötü olan, hala şarj için yalnızca 5 Watt sağlayabilen çok eski bir mikro USB bağlantı noktasıyla birlikte gönderilmesidir. Şaşırtıcı gerçek şu ki, Nokia buraya bir USB C bağlantı noktasına sığamazken, telefonun NFC desteği var. Ayrıca FM radyo desteğiyle birlikte masaya 3,5 mm kulaklık jakı getiriyor.

Müşteriler ahizeyi Eylül sonundan önce 120 € karşılığında satın alabilecekler. Telefon Dusk, Charcoal ve Fjord renklerinde mevcuttur ve 3GB / 64GB varyantı daha sonra satışa sunulacak.

Nokia 3.4 özellikleri

Nokia 3.4, daha “2020” düşük kaliteli bir telefon olarak şekilleniyor. Şimdi trend olan Snapdragon 460 yonga setini getiriyor. 4x Cortex-A73 çekirdeği artı 4 x Cortex-A53 çekirdeği masaya getiren çok ilginç bir CPU. Şirkete göre, bu CPU, Nokia 3.2’ye kıyasla% 70’lik bir yükseltmeyi temsil ediyor. Telefon, 3 GB RAM ve 64 GB Depolama ile eşleştirildi ve ayrıca microSD kart desteği ile birlikte geliyor.

Bu adamın özellikleri, 8MP selfie kamera için sol üstte hizalanmış delikli 6,39 inç LCD etrafında oluşturuldu. Panel, HD + çözünürlük sunar ve 400 nit ile oldukça parlaktır. Arkaya doğru hareket ederken, 13 MP birincil, 5 MP ultra geniş lens ve 2 MP derinlik sensöründen oluşan üçlü kamera dizimiz var. Arka kısım ayrıca parmak izi tarayıcısı için bir ev görevi görüyor.

Nokia 3.4

Telefon, daha küçük bir 4.000 mAh pil ile birlikte gelir, ancak bir USB-C bağlantı noktası getirir. Telefon 10W’a kadar şarjı destekler, ancak şarj tuğlası yalnızca 5 Watt sağlar, bu nedenle daha hızlı şarj etmek istiyorsanız, daha yetenekli bir şarj cihazı satın almanız gerekir. Diğer özellikler arasında 3,5 mm kulaklık girişi ve FM radyo alıcısı bulunur. Nokia 2.4’ün karşılığı olarak, NFC desteğinden söz edilmiyor.

Şirket, kullanıcıların Ekim ayından itibaren Nokia 3.4’ü satın alabileceklerini belirtiyor. El cihazı 160 € ‘ya gelecek. HMD Global, 3GB RAM ve 64GB Depolama ve 4GB RAM ve 64GB Depolama ile diğer varyantları tanıtacak. Ancak, bu noktada fiyatlandırma bir muamma.

Nokia 8.3 5G – Şirketin ilk 5G telefonu

Nokia 8.3 5G tanıdık bir yüz. Cihaz bu yılın başlarında duyurulmuştu, ancak açık nedenlerden dolayı piyasaya sürülmesi ertelendi. Şimdi, cihaz 700 dolarlık bir fiyat etiketi için yarın ABD’ye ulaşacağından bekleme sona erdi.

Avusturya'da Nokia 8.3 5G Fiyatı (2020), Özellikler ve İnceleme [AT]

Nokia 8.3 5G şu anda markanın Snapdragon 765G, ZEISS lensli 64MP kamera, 18W hızlı şarjlı 4.500mAh pil ve FHD + çözünürlüklü 6,81 nch LCD ile sunduğu en modern üründür. Eh, bu özellikler kesinlikle bir 2020 5G orta sınıf akıllı telefon için uygundur, ancak Nokia 8.3 5G’nin sundukları için oldukça pahalı olduğunu kabul etmeliyiz. Küresel pazarlarda nasıl performans göstereceğini merak ediyoruz.

Yakışıklı Avrupa’ya da gelecek. Belçika’daki bir perakendeciye göre, cihaz yarın 580 € ‘ya satışa sunulacak.

.

HMDHMD GlobalNokiaNokia 2.4Nokia 2.4 lansmanıNokia 2.4 özellikleriNokia 3.4Nokia 3.4 lansmanıNokia 3.4 özellikleriNokia 8.3 5GNokia 8.3 5G Global