Nokia 10 PureView Yakında Gelmeyecek Ama Snapdragon 875 Kullanacak

Nokia 10 PureView Yakında Gelmeyecek Ama Snapdragon 875 Kullanacak, Mobil Destek

NPU haberine göre, Nokia’nın yeni nesil amiral gemisinin adı Nokia 10 PureView olacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Kaynak ayrıca, Nokia 10 PureView prototipinin ön tarafında safir cam ekrana sahip Snapdragon 875 amiral gemisi işlemcisini kullandığını söyledi.

Rapor, Nokia 10 PureView’ın hala erken geliştirme aşamasında olduğuna dikkat çekti. Ancak şimdi bile, henüz duyurulmayan Snapdragon 875 yongasını kullanacağını onaylayabiliriz. Telefonun 2021’in ikinci yarısında gelmesi bekleniyor.

Nokia 10 PureView’ın detayları şu anda bilinmiyor. HMD’nin bu yıl düşük kaliteli pazarı geliştirdiğini düşünürsek, Nokia 10 PureView sizinle buluştuğunda hala biraz gerginlik var.

HMD, geçen yılın ilk yarısında Nokia 9 PureView’ı piyasaya sürdü. Bu, dünyanın ilk arkaya monte edilmiş beş kameralı telefonuydu. Telefon, çok popüler Snapdragon 855 amiral gemisi işlemcisini kullanmadı, bunun yerine Snapdragon 845 kullandı.

Bir yıldan uzun bir süre sonra, yeni HMD amiral gemisi henüz piyasaya sürülmedi. Snapdragon 875’in 2021 yılına kadar seri üretilip ticarileştirilmeyeceği düşünüldüğünde, yeni Nokia amiral gemisi Snapdragon 875 kullanıyorsa resmi sürümden uzak olması gerekiyor.

Nokia 10 PureView Yakında Gelmeyecek Ama Snapdragon 875 Kullanacak, Mobil Destek

Aslında bunu birkaç gün önce duyduk. Ancak şimdi, tüm bu söylentilerin doğru olduğu ortaya çıktı ve HMD, büyük akıllı telefon markalarına zorlu bir rekabet yaratacak yeni bir amiral gemisi telefon üzerinde çalışıyor.

Nokia 9.3 PureView

Bununla birlikte, telefonunun dışında şirketin çok beklenen başka bir model üzerinde çalıştığını da belirtmeliyiz. Tahmin ederseniz, Nokia 9.3 PureView’den bahsediyoruz. Nokia 9.3 PureView’in Eylül ayında geleceği söylendi. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı hala açıklanmadı. Piyasaya sunulduğunda, bir 64 megapiksel ana kamera ve 108 megapiksel ultra geniş açılı kamera sensörüne ek olarak optik görüntü sabitlemeyi destekleyen “amiral gemisi ürünlerdeki en güçlü kamera çözümlerinden biri” olacak. Kalan kameraların konfigürasyonu kesin değildir. Ancak telefoto, makro ve derinlik sensörlerinin olacağı tahmin ediliyor.

Yaklaşan Nokia 9.3 PureView, şirketin amiral gemisi olacak. Bu nedenle, bir dizi en yeni teknolojiyi kullanacağını düşünmek için her türlü neden var. Elbette öncelikle Snapdragon 865 mobil platformunu bekliyoruz. Dolayısıyla bu telefon, güçlü bir performansın yanı sıra 5G bağlantısı da sağlamalıdır.

.

Aslanağzı 875HMDNokiaNokia 10 PureView