Nokia 1, Android 10 Go Edition’a güncellendi


Nokia, cihazlarını Android işletim sisteminin en son sürümüne yükseltmeye devam ediyor. Şimdi, Android 10 (Go Edition) alan Nokia 1 akıllı telefonun zamanı geldi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Nokia 1, Android 10 Go Edition’a güncellendi

Nokia 1’in 2018’de piyasaya sürüldüğünü, akıllı telefonun Android Oreo (Go Edition) işletim sistemi altında çalıştığı kutudan çıktığını belirtmek gerekir. Bu, çok az belleğe sahip akıllı telefonlar için Android’in hafif bir sürümüdür. Android 10’da (Go Edition), uygulamalar daha da küçük ve daha verimli hale geldi.

Güncelleme aşamalı olarak dağıtılır, dün akıllı telefon kullanıcılarının yalnızca% 10’u aldı. 10 Temmuz’a kadar şirket, cihazların% 50’sini güncelleyecek ve 12 Temmuz’a kadar% 100 kapsama elde edilecek.

Nokia 1 teknik özellikleri

  • 4,5 inç (854 x 480 piksel) FWVGA IPS ekran
  • Mali-T720 GPU ile 1.1GHz Dört çekirdekli MediaTek MT6737M
  • 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama, microSD ile 128 GB’a kadar genişletilebilir bellek
  • Android 8.1 (Oreo) Go Sürümü
  • Çift sim
  • LED flaşlı 5 MP sabit odaklı arka kamera
  • 2 MP ön kamera
  • Boyutlar: 133.6 x 67.78 x 9.5 mm
  • 4G VoLTE, WiFi 802.11 b / g / n (2.4GHz), Bluetooth 4.2, GPS
  • 2150 mAh batarya

Android 10 Git

Android Go girişimi, birkaç yıl önceki kadar konuşulmuyor, ancak hala var. Sürümden sonraki sürümlerde Google, düşük performans gösteren akıllı telefonlara yönelik, 1.5 GB veya daha az RAM ile ve düşük fiyatlarla satılan bu özel Android sürümünü geliştirir.

Android 10 birçok yeni özellik getiriyor ve Google birkaçını resmi blogunda duyurdu. Google’ın resim görüntüsü, Go sürümünü ve klasik sürümü Android’den ayırmak için kare simgelerle birlikte yeni bir mavi temayı gösterir.

En önemli yenilik şüphesiz tüm Android Go akıllı telefonlar için veri şifrelemenin gelişidir. Bu, düşük performansa sahip yongalarda bile şifreleme performansını artırmaya izin veren Adiantum algoritmasının kullanılması sayesinde mümkündür.

Google bu fırsatı kullanarak Android 10 Go’nun öncekilerden daha optimize olduğunu ve güncellemeden sonra bir performans artışı beklememiz gerektiğini duyurdu.

Firma ayrıca, Android Go olmadan bile artık tüm telefonlara erişilebilen “Git” işaretini taşıyan tüm resmi uygulamalarına da değiniyor.

Google, özellikle pratik ve hafif olan Gallery Go ve YouTube Go’dan özellikle bahseder.

Google, Android 10 Go ile donatılmış ilk akıllı telefonların geçen yılın sonbaharından bu yana piyasaya çıkacağını duyurdu. Ancak firma, Redmi Go gibi Android Go programından eski akıllı telefonlara yapılan güncellemeler hakkında herhangi bir bilgi vermiyor.

.

Nokia 1Nokia 1 Android 10 Go güncellemesiNokia 1 Android 10 Go SürümüNokia 1 Android 10 güncellemesi