MPOW D6 İnceleme: Xiaomi Mi Band 2 Düşük Fiyat Etiketinde Rakip


Dünyanın en popüler akıllı bandı Xiaomi Mi Band 2 olarak kabul edilir. Pazar payı yaklaşık% 15’tir. Apple, Fixbit ve Samsung gibi canavarları bile geride bıraktı. Ancak bu liste yakın gelecekte değişecek. Yarışa birçok üretici katıldı. Huawei, Honor A2’yi piyasaya sürdü, Oukitel A18’i piyasaya sürdü, MGCOOL Band 3’ü tanıttı vb. Gördüğünüz gibi, Xiaomi ve diğer üst düzey markalarla rekabet etmek isteyen tüm şirketler şimdiden kendi markaları ile gelmeyi başardılar. ultra bütçeli spor izleyicileri. Bugün, kulaklıklar / hoparlörler, telefon aksesuarları ve araba aksesuarları üretiminde uzmanlaşmış tanınmış bir şirket olan MPOW’dan gelen bu tür ürünlerden birine daha yakından bakacağız. Yeni Xiaomi Mi Band 2 rakibi MPOW D6 olarak adlandırılıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


MPOW D6, diğer akıllı bantlarla aynı görünüyor. Ancak bu, görünüş açısından övünecek hiçbir şeyi olmadığı anlamına gelmez. Tam tersi, bu fitness takipçisi, 128 × 32 piksel çözünürlüğe sahip 0,87 inç ekrana sahip iyi tasarlanmış bir görünüme sahiptir. Bunun küçük bir ekran olduğunu düşünseniz de ihtiyacınız olan her şeyi görüntülemeniz oldukça yeterli. Akıllı bant ile etkileşim için bir dokunmatik tuş da vardır. Aslında, gecikmeler olmadan düzgün çalışıyor.

MPOW D6

Karşı tarafta bir kalp atış hızı detektörü bulabiliriz.

MPOW D6

Diğer modellere kıyasla bir sonraki fark, MPOW D6 ana gövdesi sökülebilir. Şu anda yalnızca bir renk seçeneği (siyah) var, ancak büyük olasılıkla üretici, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli renklerde kayışlarla gelecektir.

MPOW D6

Gördüğünüz gibi, alt kısımda şarj için kullanılan bir USB arayüzü var. Tek yapmanız gereken, şarj etmek için bilgisayara takmanız yeterli. Ayrıca bir USB kablosu da kullanabilirsiniz.

MPOW D6

Kayışlar TPU’dan yapılmıştır ancak yüksek kaliteli malzeme ve mat yüzey sayesinde silikon gibi daha iyi bir malzemeden yapıldıkları hissine kapılıyoruz. Toka paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Bu akıllı bant, Bluetooth Smart uygulamaları için ideal olan güçlü, son derece esnek, ultra düşük güçlü çok protokollü bir çip olan nRF52832 SoC tarafından desteklenmektedir. Bu işlemci, 32 bitlik bir ARM Cortex mimarisine dayanmaktadır. 512kB ROM ve 64kB RAM ile eşleştirilmiştir. NRF52832 SoC, donanım düzeyinde Bluetooth 5 desteği ile birlikte gelir. Bu çipin ana avantajlarından biri, doğrudan bellek erişimine sahip olduğu anlamına gelen EasyDMA desteğidir.

MPOW D6, 1,5 saatte tam olarak şarj olabilen ve 15 güne kadar hayatta kalabilen 90mAh bataryaya sahiptir. Ancak, yoğun bir kullanıcıysanız, büyük olasılıkla daha sık şarj edeceksiniz.

MPOW D6 akıllı bandının kendisi yalnızca birkaç tür özellik sağlar. Kilit ekranı yalnızca elinizi kaldırdığınızda saati gösterir. Dokunmatik tuşa tek bir dokunuş, akıllı bandın kalan gücü, saati ve tarihi göstermesini sağlayacaktır.

Başka bir dokunuş adımsayar sonuçlarını gösterecektir.

MPOW D6

Bir kez daha dokunun ve kalp atış hızını gösterecektir.

MPOW D6

Ayrıca geçtiğiniz mesafeyi de gösterir.

MPOW D6

Ve son olarak, son egzersizde ne kadar kalori kaybettiğinizi gösterir.

MPOW D6

Ancak bunun modern bir akıllı bant için yeterli olmadığına katılıyorum. Verimliliğini artırmak ve MPOW D6’yı daha kullanışlı hale getirmek için üretici MPOW BAND adlı özel bir uygulama geliştirdi. Bu fitness takipçisi, Android (daha yüksek v4.4) ve iOS (daha yüksek v8.0) cihazlarla uyumludur.

MPOW D6

Öncelikle uygulamayı indirip yüklemeniz gerekir. Bu ürünü incelerken yazılım versiyonu 1.0.3 idi. İşlem tamamlandıktan sonra, e-postanızla kaydolmanız ve bir hesap oluşturmak için bir şifre belirlemeniz gerekir. Oturum açtığınız kullanıcı için tüm veriler kaydedilecektir.

MPOW D6

Ardından, akıllı telefonunuzu akıllı bant ile eşleştirmeniz gerekir.

MPOW D6

Tüm alanları doğru bilgilerle doldurun. Verilerinizi analiz ederken uygulamaya yardımcı olacaktır. Ve dili seçin (varsayılan olarak İngilizce olsa da).

MPOW D6

MPOW D6’nın ana özelliklerine geçmeden önce, yararlı olabilecek başka özellikler de var. Diyelim ki alarmları ayarlayabilir, ne tür bildirimler alacağınıza karar verebilir (Facebook, Skype, Twitter, WhatsApp, vb.), Hareketsiz hatırlatıcıyı kurabilir ve benzeri şeyler yapabilirsiniz.

MPOW D6

Ana özelliklere gelince, bu fitness takipçisi bir pedometre, kalp atış hızı monitörü ve uyku monitörü dahil olmak üzere üç tane sunar.

MPOW D6

Her birinin verileri göstermek ve analiz etmek için kendi bölümü vardır.

MPOW D6

Gördüğünüz gibi MPOW D6, en iyi marka modellerle rekabet edecek her şeye sahiptir. Şık bir görünüme sahiptir. Yapı kalitesi en üst seviyededir. İyi tasarlanmış bir uygulama var. MPOW BAND UYGULAMASI, sağlığınız ve yaptığınız egzersizlerle ilgili kapsamlı analizler sağlar. Ve daha da ilginci, Mi Band 2’nin yarısına mal oluyor. Bu yüzden MPOW D6’nın Xiaomi, Fixbit ve Samsung gibi canavarlardan büyük bir parça pasta kapma şansı olduğunu belirtmeliyiz.

.

MPOW D6