Motorola Nio, Snapdragon 865 ve 64MP Üçlü Kamera dizisiyle sızdırıldı


Geçtiğimiz yıllarda Motorola, Moto G ve X serisi altında rekabetçi akıllı telefonlarla orta seviye ve bütçe segmentine odaklandı. Ancak bu yıl şirketin kalbinde bir değişiklik oldu ve Motorola Edge adlı yeni bir amiral gemisi hattı kurmaya karar verdi. Bu seri, Motorola Edge olarak adlandırılan Snapdragon 765G ve Snapdragon 865 SoC ile tamamlanan Motorola Edge + adlı gerçek bir amiral gemisi ile birinci sınıf bir orta menzil getirdi. Ancak cihaz, yüksek fiyat etiketi ve arada sırada bazı eksiklikler nedeniyle medya tarafından pek iyi karşılanmadı. Görünüşe göre Motorola, yeni bir amiral gemisi akıllı telefonla bu boşluğu yakında düzeltmek istiyor. Snapdragon 865’i paketlediği gerçeği göz önüne alındığında önümüzdeki haftalarda lansmanını görebiliriz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Motorola Nio iddia edilen teknik özellikler

Yeni rapor, TechnikNews’ten Adan Conway. Buna göre Motorola, artık “Nio” kod adını taşıyan yeni bir amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Cihaz model numarası XT2125’i çantalar ve tıpkı Motorola Edge + gibi Qualcomm Snapdragon 865 yonga setine sahip. Bu noktada SD865’i görmek ilginç, çünkü Snapdragon 865 Plus artık Qualcomm’un en son yonga seti olarak mevcut. Ayrıca, telefon 8GB RAM ve 128GB Dahili Depolama ile eşleştirilmiş olarak gelecek. Bununla birlikte, şirket ayrıca 12GB RAM ve 256GB Dahili Depolama ile daha yüksek bir birim sunacak. Ekran bir FHD + çözünürlüğe sahip olacak ve panelin en az 90Hz yenileme hızına sahip olmasını bekliyoruz. Sonuçta, Edge’in sunduğu miktar bu.

Motorola Edge + akıllı telefon 5G | Loja Oficial - Yeni Motorola Prod

Kamera bölümüne gelince, Motorola Nio’nun arka tarafında Üçlü Kamera kurulumuna sahip olduğu söyleniyor. Diğer şirketler Sony ve Samsung kameralarına bahse girerken Motorola, OmniVision sensörleri ile devam ediyor. Ana kamera, geniş açılı lense sahip 64MP OmniVision OV64B sensördür. Ayrıca, ultra geniş açılı lens ve 2MP OmniVision OV02B1B derinlik modülüne sahip 16MP OmniVision OV16A10 sensör içerir. Ön tarafta, cihaz çift kamera kurulumuna sahip olacak. Motorola belki hap şeklinde bir delik düzeni benimseyecektir. Geniş açılı lense sahip 16MP sensör OmniVision OV16A1Q sensör ve ultra geniş açılı lensli 8MP Samsung S54H7 içerecektir.

Diğer özellikler arasında çift SIM desteği ve kutudan çıkar çıkmaz Android 11 bulunur. Gelen haberlere göre Motorola, 2021 yılının ilk çeyreğinde bu telefonu piyasaya sürecek. Ancak bu şirketten oldukça cesur bir hamle. Sonuçta, diğer OEM’lerin 2021’in ilk üç ayında Snapdragon 875 ile çalışan telefonlarını zorlamasını bekliyoruz.

.

aslanağzıaslanağzı 865MotorolaMotorola akıllı telefonlarMotorola amiral gemisiMotorola Edge +Motorola NioMotorola Nio amiral gemisiQualcommSnapdragon 875 Yuva