Motorola Moto G10 Play sızdırıldı ve piyasaya sürülmeye hazır görünüyor


Motorola, Moto G9 Play’i duyurduğundan sadece iki ay sonra, bu bütçe cihazının halefi olan Moto G10 Play neredeyse piyasaya sürülmeye hazır gibi görünüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Motorola Moto G10 Play sızdırıldı ve piyasaya sürülmeye hazır görünüyor

Ağda sızıntılar görünmeye başladı ve biraz daha küçük pil boyutu, yeni bir öne bakan tasarım ve yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı gibi gelecekteki cihazın temel özelliklerini ortaya çıkardı.

Çeşitli sertifika ofislerinin web sitelerinde XT-2117 model numaralı bir cihaz bulundu – bu, bir sonraki Moto G10 Play olarak kabul edilen cihaz. Üç sensörlü ana kamera ünitesi dahil olmak üzere önceki G9 Play ile çok şey paylaşıyor. Ekran boyutu aynı kalıyor – 6,5 inç, ancak ön kameranın tasarımı değişti. Şimdi sol üst köşede düzgün bir kesim şeklinde.

Ancak ne yazık ki G10 Play’in “çenesinin” boyutu değişmeyecek – yine de oldukça büyük kalacaktır.

Bazı kullanıcılar parmak izi tarayıcısının yerindeki değişikliği takdir edeceklerdir. Cihazın arkasından sağ tarafına taşındı. Ayrıca, 3,5 mm kulaklık jakını korumak kesinlikle doğru karar.

En büyük hayal kırıklığı, pil kapasitesindeki düşüş olacak – 5000 mAh’den 4850 mAh’ye. Elbette o kadar da kötü değil, ama harika da değil. Motorola’nın düşüşü nasıl açıkladığını görelim. Belki de enerji açısından daha verimli bir işlemci bizi bekliyor. Ancak, yakında yeni bilgiler sunulacaktır.

Moto G9 Play özellikleri

Moto G9 teknik özelliklerine aşina iseniz, Moto G9 Play’de pek çok sürpriz görmeyeceksiniz. Cihaz, daha uygun fiyatlı bir özellik paketi sunmak için bazı köşeleri kesme “Oyna” serisi geleneğini sürdürüyor. Telefon kapağının altında, geçen yılki Snapdragon 665’in daha küçük bir versiyonu olan Snapdragon 662 yonga setini barındırıyor. 2.0GHz frekansında çalışan sekiz Cortex-A53 çekirdeğine sahip bir Octa-Core yonga setidir, grafiksel görevler Adreno tarafından sağlanır. 610 GPU. Ortalama ayarlarda mütevazı oyunları veya hatta PUBG ve COD gibi popüler oyunları çalıştırabilir. Telefon, 4GB RAM ve 64GB’a kadar Dahili Depolama ile eşleştirilmiştir. Bu miktarı bir microSD kart ile daha da artırabilirsiniz.

Moto G9 Play adicionado discretamente ao site da Motorola

Bu özellikler, HD + çözünürlüğe sahip 6,5 inç LCD etrafında oluşturulmuştur. Ekran diğer Moto G telefonlarına oldukça benziyor ve su damlası çentiği ve oldukça kalın çerçevelerle geliyor. Kesik, f / 2.2 diyafram açıklığına sahip mütevazı bir 8MP sensör için bir eve hizmet ediyor. Arkaya doğru hareket ederken, 48MP’lik bir atıcının önderliğinde oldukça cömert bir üçlü kamera kurulumumuz var. 2MP derinlik modülünden ve 2MP makro sensörden yardım alır. Motorola’nın 2020 akıllı telefonlar için yinelenen tasarımına sahip kamera muhafazası, merkeze hizalanmış kare bir ada. Ayrıca Motorola’nın logosunun içine gizlenmiş bir arka parmak izi tarayıcımız var.

El cihazı, hızlı şarj ile tamamlanmış büyük 5.000 mAh pil ile parlıyor. Moto E7 Plus bir mikro USB bağlantı noktasını hayal kırıklığına uğratırsa, G9 Play, 20W oranında şarj olan bir USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Bu, piyasadaki orta sınıf akıllı telefonların büyük çoğunluğunun sunduğu 2 Watt’ın üzerindedir. Diğer özellikler arasında Bluetooth 5.1, Wi-Fi 802.11 ac, NFC ve 3,5 mm kulaklık girişi bulunur. Telefon, Android 10 ile birlikte gelir ve elbette Android 11 için uygundur.

.

Moto G10 OynaMoto G10 Play ayrıntılarıMoto G10 Play sızıntılarıMoto G10 Play tasarımıMotorola Moto G10 OynaMotorola Moto G10 Play özellikleri