Mobil cihazlar için Huawei Harmony OS 2.0 resmi bir lansman tarihi alıyor


Şirketin Google Mobile Services’ı (GMS) kullanmasını engelleyen Huawei yasağının ardından, şirket sonunda kendi işletim sistemi Harmony OS’yi başlattı. Bu sistem bazı cihazlarda zaten mevcuttur ancak akıllı telefonlarda bulunmamaktadır. Bununla birlikte, akıllı telefonlar için Harmony OS 2.0’ın gelişiyle ilgili güzel haberler var. Huawei, 16 Aralık’ta Harmony OS 2.0 için bir Beta etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlik, cep telefonu uygulama geliştiricileri içindir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu sabah Wang ChengluHuawei’nin tüketici iş yazılımı departmanı başkanı, 16 Aralık, Harmony OS 2.0 cep telefonu geliştiricisi Beta sürümünü Pekin’de yayınlayacak. Ardından, Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su ve Huawei İcra Direktörü Yu Chengdong, 16 Aralık’ta mobil geliştiricilerin HarmonyOS’a katılmaya davetlislerini söyledi.

Huawei, Harmony OS 2.0 cep telefonu geliştiricisi Beta planını 16 Aralık sabahı yayınlayacak. Aynı gün öğleden sonra Huawei uzmanları, HarmonyOS 2.0 cep telefonu Beta sürümünün temel özelliklerini ve geliştirme araçlarını açıklayacak.

Etkinlik özeti

  • HarmonyOS 2.0 tasarım felsefesi
  • Ortaklarla yenilikçi bir tam sahneli hiper terminal deneyimi getirin
  • HarmonyOS dağıtılmış uygulama çerçevesinin derinlemesine analizi
  • DevEco Studio 2.0 Tek noktadan dağıtılmış uygulama geliştirme platformu
  • Cep telefonu emülatörü
  • Huawei HarmonyOS teknik uzmanları yüz yüze iletişim

Etkinlik gündemi

12.16:

  • 10: 00 ~ 10: 30 Huawei, HarmonyOS 2.0 cep telefonu geliştiricisi Beta planını yayınladı
  • 10: 30 ~ 12: 00 Uygulama ortakları HarmonyOS’un tam sahneli yenilik örneklerini paylaşıyor

12.16:

  • 13: 30 ~ 15: 10 Huawei uzmanları, HarmonyOS 2.0 cep telefonu Beta’nın temel özelliklerini ve geliştirme araçlarını açıklıyor
  • 15: 30 ~ 17: 00 Geliştirici KOLs ve Huawei teknik uzmanlarıyla yüz yüze etkileşim

Akıllı telefon özellikleri için en iyi Harmony OS

Şimdi, Huawei’nin çok sayıda kullanıcısına Harmony OS ile vaat ettiği başlıca özelliklere bakalım.

Ara bağlantı – birden fazla cihaz tek bir “dev” oluşturmak için bağlanır

EMUI’yi anlamadan önce EMUI, Android ve HarmonyOS arasındaki ilişki hakkında konuşmalıyız. EMUI, sistem UI tasarımıdır, Android ve Harmony OS ise işletim sistemleridir. Basitçe söylemek gerekirse, Android ve Harmony OS farklı pasta tabanları gibidir. EMUI için, ürünün tamamını oluşturan kek üzerindeki kremadır. Elbette hepimiz buzlanmanın farklı tatlarda olabileceğini biliyoruz. Farklı buzlanma tatları, “EMUI”, “MIUI”, “ColorOS” vb. Olarak bildiklerimizdir.

Harmony OS
Huawei “Süper Terminal” ile çok ekranlı işbirliğine klasik bir örnek

Harmony OS için sorunsuz bağlantı

Bu etkileşim mantıkları akıllı telefonlarla uyumludur. Sadece akıllı ekranlar değil, aynı zamanda gelecekte “Huawei” cihazlarıyla daha fazla etkileşim olacak. Elbette arayüzün tanıdık ve tutarlı görünmesi yeterli değildir. Huawei’nin Harmony’yi geliştirmesinin ve yavaş yavaş Android’den geçiş yapmasının nedeni bir süper terminal oluşturmaktır. Bu sözde süper terminalin özü, kullanıcıdan bağımsız olarak terminali oluşturan cihazları yapmaktır.

Harmony OS
Akıllı ekranın ana ekranının altındaki Dock tasarımı

İnsan Faktörleri Araştırması – şimdi EMUI’nin temel taşı

Çoklu cihaz tasarım konseptini bir kenara bırakıp, “1 + 8 + N” nin çekirdeği olan EMUI 11 sistemine odaklanmak, sistemin basitliği ve verimliliği de çok önemlidir. EMUI 11’in akıllı çoklu pencere işlevi yine bazı optimizasyonlar alıyor. Kullanıcılar, ekranın kenarına etkin bir kayan pencereyi sürükleyebilir, yakınlaştırabilir ve asabilir.

Harmony OS
İnsan faktörleri laboratuvarı, ekipmanı dinamik etkileşim için ayarlar

Özel Temalar

Etkileşim ve animasyona ek olarak Huawei, EMUI 11’e yeni temalar ve AOD ekran dışı görüntü de ekler. Küçük bir ekran dışı animasyon için bile, Huawei tasarımcıları çok fazla araştırma yaptı. Örneğin, geyiklerin daha çevik yürümesini sağlamak için tasarımcı, tırnaklı hayvanların toynaklarının ve bacaklarının ayrıntılarını ve yürürken dört ayaklarının adımlarını inceledi.

Harmony OS
Huawei P40 teması buz üzerinde alkolle vuruldu

Temalar açısından Huawei, yeni bir tema duvar kağıdı olarak P40’ta alkol istilasına uğramış buz küplerinin gerçek sahnelerini çekmeye çalıştı. Bu “duvar kağıdı için gerçek sahneler çekme” yöntemi, Apple tarafından iPhone ve Apple Watch’ta da kullanılmıştır. Bunun yıllar önce olduğu gibi dikiş için ticari malzemeler kullanmaktan çok gerçek bir sanatsal yaratım olduğu söylenebilir.

.

Harmony OSHarmony OS 2.0Harmony OS 2.0 BetaHarmonyOSHarmonyOS 2.0HongMeng OSHongMengOSHuawei