MIUI12 Kodunda Sızan Kod Adı Cetus ile Xiaomi Katlanabilir Telefon


Birkaç gün önce, XDA kıdemli üyesi kacskrz, en son MIUI 12 beta sürümünün kodundan “Cetus” adlı yeni bir Xiaomi telefon kodu çıkardı. Dönüş anahtar değerlerinden biri “isFlodAbleDevice” dir. İkincisi kasıtlı bir yazım hatasıdır. OsFoldAbleDevice olmalıdır. Diğer bir kanıt, ekran kodunda katlama durumunu izlemek ve tanımlamak için alanlar olmasıdır. Yani Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefonuyla uğraştığımızı düşünmek için her türlü neden var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yapılandırma açısından, görülebilen bilgiler sınırlıdır. Bununla birlikte, bir Snapdragon işlemci, Android 11 temel sistemi, 108MP ana kamera vb. İçerir.

Daha önce Xiaomi, çift katlanabilir bir akıllı telefonun prototipini göstermişti. Dahası, MIX Alpha surround ekran konseptini de piyasaya sürdü. Ancak, herhangi bir takip bilgisi bulunmamaktadır. Dürüst olmak gerekirse Lei Jun, surround ekranlı bir akıllı telefon üretmenin kolay olmadığını söyledi. Bu sadece Xiaomi’nin şu anda bu telefona odaklanmadığı anlamına geliyordu.

Öte yandan Android muadilleri Samsung ve Huawei, katlanır ekranlı telefonlar piyasada çok fazla tepki yarattı. Huawei’nin zorluklarla karşılaştığını düşünürsek, Xiaomi’nin katlanır bir ekran başlatması için iyi bir zaman olabilir.

Snapdragon 875 Yuva

Katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon olduğu için konumlandırma düşük olmayacak. Dahası, katlanır ekranlı akıllı telefonlar daha güçlü işlemciler gerektirir. Bu yüzden Aralık ayında çıkacak Snapdragon 875 ile gelmesi gerektiğini tahmin ediyoruz.

Henüz bununla ilgili spesifik bir detay yok, ancak 5 nm proses teknolojisi kullanılarak üretilmesi gerekiyor. Yapılandırma açısından Snapdragon 875’in bir Cortex-X1 çekirdeği, üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört Cortex-A55 çekirdeği içermesi bekleniyor.

Aslanağzı 875

Samsung Electronics’in Qualcomm, Snapdragon 875 için yeni nesil 5G üst düzey akıllı telefon mobil uygulama işlemcileri için 1 trilyon KRW (849 milyon $) siparişi kazandığı daha önce bildirilmişti. 5nm işlem ve verim oranı çok düşüktü.

Son çıkan haberlere göre Snapdragon 875’in kod adı Lahaina’dır. Lahaina + ‘nın kod adı da vardır. Bu, Qualcomm’un yaklaşımına da uygun olan Snapdragon 875+ olabilir. Önceki Snapdragon 865 ve Snapdragon 865+ modellerinin bu fikre dayandığını kastediyoruz.

.

katlanabilir telefonmiuiXiaomi Cetus