MIUI 12, yeni bir “döşeme tarzı” çoklu görev arka planını test ediyor

MIUI 12, yeni bir “döşeme tarzı” çoklu görev arka planını test ediyor, Mobil Destek

Xiaomi, düzenli güncellemelere çok önem veren çok az sayıda Çinli OEM’den biridir. Aslında, Xiaomi’nin satış noktalarından biri de düzenli olarak güncelleme yayınlamasıdır. Daha ilginç olanı, sürekli olarak yükseltmesi ve sistemine yeni özellikler eklemesidir. Son raporlara göre, Xiaomi’nin en son Android dış görünümü MIUI 12 yeni bir özelliği test ediyor. Şu anda yeni bir kutucuk ve kart tarzı çoklu görev masaüstü arka planını test ediyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

MIUI 12, yeni bir “döşeme tarzı” çoklu görev arka planını test ediyor, Mobil Destek

Son zamanlarda, çoklu görev arka planı dikey veya yatay bir modeldir. Bir Xiaomi yetkilisine göre, bu bir karo ve kart sürümü ve güncelleme ayrıca animasyon efektini optimize eder. Testten sonra, şirket muhtemelen bu özelliği küçük bir güncelleme olarak yayınlayacak.

MIUI 12, yeni bir “döşeme tarzı” çoklu görev arka planını test ediyor, Mobil Destek

Şu anda, çok sayıda Xiaomi kullanıcısı zaten MIUI 12 güncellemesine sahip. Şu anda, Xiaomi’nin birçok orta sınıf modeli zaten Android 10 sisteminde. Xiaomi MIUI 12 (Android 10) dağıtım planı dört aşamalıdır. İlk aşama amiral gemisi cihazları için, ikincisi orta sınıf için, üçüncü ve dördüncü aşama ise orta ve giriş seviyesi akıllı telefonlar içindir. Şu an itibariyle Xiaomi ikinci aşama ile neredeyse bitti ve üçüncü aşama başlamak üzere.

MIUI 12 güvenli ve güvenlidir

Güvenlik ve mahremiyet için, bu yeni sistem son 10 yılda birçok önde gelen endüstri çalışması yaptı. MIUI 12, artan ciddi bilgi sızıntısına yanıt verir, bu nedenle birden fazla yetkili gizlilik sertifikası aldı. Bu sistem, işaret fişekleri ve önleyiciler gibi yeni özelliklerle birlikte gelir. İlki, uygulama davranışlarını sorunsuz bir şekilde kaydedebilir ve tüm hassas / şüpheli davranışları kullanıcılara bildirebilir. Ayrıca, bir uygulama kamera, kayıt ve GPS için izin gerektirdiğinde, sistem açık bir uyarı verecektir, isteği kontrol etmek için komut istemine tıklayın.

Önleyiciler, APP izinlerini daha da düzenler, arka planda kamera ve arka plan uyandırma kullanımını tamamen yasaklar. Uygulama izin aldığında, yalnızca kullanım sırasında veya belirli bir zamanda izin vermeyi seçebilirsiniz. Ayrıca MIUI 12, kullanıcı veri güvenliğini tam olarak korumak için TÜV Rheinland’ın “Android Sistem Gelişmiş Gizlilik Koruma Testi” ni geçen dünyanın ilk mobil işletim sistemidir.

Çoklu görev açısından, MIUI 12 küresel bir ücretsiz pencereyi destekler. Bu, birden çok kullanım senaryosuna uyum sağlar. Örneğin, bir haber bölümüne girerseniz, küçük bir pencere moduna geçmek için yavaşça aşağı kaydırabilir ve çıkmak için yukarı kaydırabilirsiniz. Yalnızca bir uygulama durumunu kontrol etmeniz gerekiyorsa, durum sayfasını asmak ve önizlemek için ekranın köşesine sürükleyin. MIUI küresel ücretsiz penceresi, dünyanın en iyi mobil çoklu görev çözümü olabilir.

Bu sistem yapay zeka uygulamasını yeni bir seviyeye taşıyor

AI için MIUI 12’nin AI telefon asistanı, AI çağrıları için resmi olarak güncellenmiştir. Kullanıcılar aktif dili özelleştirebilir, otomatik cevaplama veya manuel cevaplama arasında geçiş yapabilir ve ayrıca telefona dokunmadan aramayı otomatik olarak cevaplayabilir. Aynı zamanda, AI’yı belirli bir zamanda arama yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sağlık açısından MIUI, bir dizi yeni algoritmaya ve hareket sensörüne dayanan yepyeni işlevler de getiriyor. Telefonunuz cebinizdeyken, tam gün yürüyüş, koşu, bisiklet ve merdiven çıkma günlerini otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Daha da önemlisi, güç tüketimi gün boyunca% 1’den az!

.

"kart tarzı" çoklu görev arka planıMIUI 12MIUI 12 "döşeme tarzı" çoklu görev arka planıMIUI 12 çoklu görev arka planıxiaomiXiaomi MIUI 12