MIUI 12.5 geliştirilmiş sürümü yayınlandı: Güncellemeyi alan ilk 12 modeli görün


Dün, Xiaomi, Xiaomi Mi MIX 4 ve Xiaomi Mi Pad 5 serisi dahil olmak üzere çok sayıda cihazı piyasaya sürdü. Ayrıca şirket, MIUI 12.5’in geliştirilmiş sürümünü de duyurdu. Bu güncellemeyi alacak ilk cihaz grubu 12 model içerecek. uyumlu modeller


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


 • Xiaomi Mi MIX4
 • Xiaomi Mi 11 Ultra
 • Xiaomi Mi 11 Pro
 • Xiaomi Mi 11
 • Xiaomi Mi 10 Extreme Hatıra Sürümü
 • Xiaomi Mi 10 Pro
 • Xiaomi Mi 10S
 • Xiaomi Mi 10
 • Redmi K40
 • Redmi K40 Pro
 • Redmi-K30S Extreme Sürümü
 • Redmi K30 Pro

MIUI 12.5 geliştirilmiş sürümü, daha iyi akıcılığın yanı sıra daha düşük güç tüketimine odaklanır. Ancak bu sistemin temel özellikleri arasında sıvı depolama, atomik bellek, odak hesaplama ve akıllı denge yer alır.

MIUI 12.5 geliştirilmiş sürüm ana özellikleri

Sıvı depolama: Parçalanma derecesinin son derece hassas izlenmesi ve birleştirmenin verimliliği %60 artar. Xiaomi Mi 11 Pro laboratuvar simülasyon testi, 36 aylık kullanımdan sonra okuma ve yazma zayıflamasının %5’ten az olduğunu gösteriyor. Bu akıllı telefonun performansı her zamanki gibi sorunsuz.

Atomik bellek: MIUI 12.5 geliştirilmiş sürümünün bu özelliği, ultra ince bellek yönetimine odaklanır ve uygulama belleğini böler. Ayrıca, önemsiz görevlerin sona ermesine öncelik verir ve bellek kullanımını hassaslaştırır ve sıkıştırır. Ayrıca, örnek olarak Xiaomi Mi 10 Extreme Hatıra Sürümü alındığında, arka uç ikamet kapasitesi %64 oranında artar.

Odak bilgi işlem: Mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere senaryolara göre öncelik verilerek ve arka planda önemsiz uygulamaları bastırarak 51 temel senaryo sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır. Çok modelli gerçek dünya testi ayrıca CPU kullanımında ortalama %15’lik bir düşüş ve ortalama %8’lik bir güç tasarrufu gösteriyor.

Akıllı denge: Bu özellik, üst donanımın düzgün çalışmasını ve alakasız programların engellememesini sağlar. Ayrıca, test için Xiaomi Mi 11 kullanıldığında, ortalama güç tüketimi %10 oranında düşüyor.

MIUI 12 bir “felaket” oldu

Xiaomi akıllı telefon pazarında oldukça iyi gidiyor. Son birkaç yılda MIUI sistemi bu şirketin satış noktalarından biri oldu. Ancak, MIUI 12’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, Xiaomi için bir gül yatağı olmadı. Sistem, çoğu şirketin çözdüğü çok sayıda sorunla boğuşuyor. Ancak, birini çözerken bir diğeri ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Xiaomi daha sonra sorunların çoğunu çözen MIUI 12.5 sistemini piyasaya sürmek zorunda kaldı. Ancak, birçok kullanıcı hala MIUI 12.5’in beklentileri karşılamadığına inanıyor. Bu, yaklaşmakta olan MIUI 13’ün büyük bir sorumluluğu olduğu anlamına geliyor. Bu sistem, mevcut MIUI 12 sistemini neredeyse tamamen elden geçirmek zorunda kalacak. MIUI 12.5’in gelişmiş sürümü burada olduğuna göre, bu sorunların çoğuna hitap ettiğini umuyoruz.

.

MIUI 12.5xiaomi