MIUI 11, uzun zamandır beklenen Android 10 jest navigasyon özelliğini alıyor


MIUI, her zaman aktif topluluğu ve Android özellikleri arasında genellikle bulunmayan özellikleri ekleme tutkusuyla bilinir. MIUI’nin geride kaldığı alanlardan biri, Android 10’un yeni navigasyon hareketlerinin desteğiydi. Xiaomi uzun zamandır bu hareketlerin MIUI 11 çalıştıran cihazlarda görüneceğine dair söz vermiş olsa da lansmanı henüz başlamıştı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Xiaomi, bu özelliği birkaç akıllı telefon için beta testi olarak kullanmaya başladı. Bunun kararlı bir genel sürüm olmadığını ve şu anda yalnızca MIUI 11 China ROM’da çalışan birkaç cihaz için mevcut olduğunu hatırlayın. Android 10 hareket kontrolü özelliğinin tanıtımı, MIUI forumundaki bir blog gönderisinde resmi olarak duyuruldu. İş parçacığında nasıl etkinleştirileceğine dair net talimatlar var.

MIUI 11’de Android 10 navigasyon hareketleri nasıl etkinleştirilir?

Öncelikle, bu özelliği kullanmak için Çin betasını kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Xiaomi, bu özelliği henüz küresel üretici yazılımı sürümüne dahil etmedi. Android 10 cihazına dayalı MIUI 11’inize Çince beta sürümünü yüklediğinizden emin olduktan sonra, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ayar uygulamasını açın ve ardından “Ekran” a dokunun.
  2. Şimdi aşağı kaydırın ve orada “Tam Ekran Görüntü” bulacaksınız.
  3. Hareketleri etkinleştirmek için “Tam Ekran” a dokunun.

Şu anda aşağıdaki hareketler eklenmiştir:

  • Ana ekran: ekranın altından yukarı kaydırın;
  • Son Kullanılanları Aç: Ekranın altından yukarı kaydırın ve duraklatın
  • Uygulamalar Arasında Geçiş: Tam ekran göstergesinden veya ekranın altından sola veya sağa kaydırın
  • Geri Dön: Ekranın kenarından sola veya sağa kaydırın

Stok Android’e sahip bir cihaz kullanıyorsanız, bu hareketlerde kolayca ustalaşabilirsiniz. Ve hızla cihazı kontrol etmek için tanıdık araçlar haline gelecekler. Ancak, uzun süredir MIUI kullanıcısıysanız, yeni hareketlere alışmanız biraz zaman alabilir.

.

Android 10Android 10 gezinme hareketlerigezinme hareketlerimiui 11