Microwear L3 İncelemesi: İyi, giriş seviyesi akıllı saat


Küçük bir Çinli firma olan Microwear, belki de pek çok kişi tarafından çok iyi bilinmese de, Chinse firması, giriş seviyesi akıllı saat segmentinde bir güç olarak kendini kanıtladığı için giyilebilir cihazlar pazarında dalgalar yaratıyor. Firmanın kredisine bir çift akıllı saati var, bunlardan biri Microwear L3 akıllı saat – bir süre önce incelediğimiz Microwear L2’nin devamı. Alışveriş yapanlar ve modern bir akıllı saatten isteyebileceğiniz tüm çanlar ve ıslıklar, onu vazgeçilmez kılan benzersiz bir özellik ile doldurulmuş, Microwear L3 hype kadar yaşıyor mu? bunu ve daha fazlasını aşağıdaki hızlı incelememizde bulabilirsiniz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tasarım

Microwear L3, basit ve minimalist bir tasarıma sahiptir. Üstte, şarj için solda bir USB bağlantı noktası ve solda 3 yan kontrol tuşu bulunan ekranı barındıran dairesel bir çerçeve var.

Microwear L3 hakkında gerçekten sevdiğim bir şey, kayış tasarımının seçimidir, diğer bazı markalar onları giymeyi rahatsız eden bir tür malzeme tasarımına razı olurken, Microwear L3 yumuşak ve ipeksi bir çift renkli silikon kayışları tercih etti. rahat ve güvenli bir kullanım için yenilebilir sınıf silikon malzemeden. Ancak, kayıştan hoşlanmamanız durumunda kayış başka bir kayışla değiştirilemez.

Cihazın alt tarafı, cihazın gereksiz bir etki yaratmadan kolunuza oturmasını sağlayan plastikten yapılmıştır ve üzerinde, cihazın kalp atış hızınızı izlediği sensörü barındıran pencereler olarak hizmet veren küçük bir kesik bulacaksınız. ve diğer bazı temel işlevler. Microwear L3’ün Microwear L2 ve X2 gibi IP68 su geçirmezlik özelliğine sahip olduğundan tam olarak emin değiliz, bu nedenle mümkün olduğunca suyla yakın temasa geçmemeye çalışmanızı öneririz.

Genel olarak, Microwear L3 oldukça ince ve hafiftir, ancak büyük ölçüde oldukça şişman bir tanesine sahip olmam nedeniyle bileğimde bazı lekeler bıraksa da, daha ince bir bilek için iyi olması gerekir.

Batarya

Muhtemelen bu, herhangi bir akıllı saatin hayranı olmamamın nedenlerinden biri ve Microwear L3, herhangi bir akıllı saati kullanmaktan kaçınmam için bana daha fazla neden verdi. L3 pilini sıfır noktasından tamamen şarj olana kadar yükseltmek yaklaşık bir saat sürerken, yeniden şarj edilebilmesi için cihazı birkaç saat içinde düşürmeniz gerekir.

Pilin yarısı şarj edilmiş haldeyken, tam olarak şarj olması yaklaşık 20 dakika sürer ve akıllı telefonunuzun Bluetooth’u ile eşleştirilmediğinde, ancak yalnızca uzun süre kullanıldığında sizi 2-3 günlük kullanımdan geçirebilir bir veya iki günlüğüne Bluetooth eşleştirmesiyle aktif olarak kullanıldığında.

Spor takibi ve uygulaması

Microwear L3’ün tamamen geeky bir cihaz olduğunu düşünüyorsanız, yeniden düşünmeniz gerekebilir. Birincisi, cihaz LTE özellikli değildir, bu da her zaman bağlı olmadığı anlamına gelir, bu nedenle Play Store’dan indirebileceğiniz Fundo uygulaması kullanılarak Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuzla eşleştirilmesi gerekir. Bir saatin temel işlevinin yanı sıra, Microwear l3, diğer çoğu akıllı saat gibi dahili bir alarm, hesap makinesi, takvim ve durdurulmuş saate sahiptir.

Burada yararlı bulduğum bir özellik, gerçekten işe yaramakta zorlandığım L3 kalp atış hızı sensörü. Kalp atış hızı sensörünün normal çalışmasını sağlamak için kayışı sıkmanız gerekir, gevşek bir kayış cildinizle neredeyse hiç temas etmez, böylece gevşediğinizde doğru kalp atış hızı alamazsınız. İşin garibi, kalp atış hızı sensörü yalnızca bir tür fiziksel hareket yaptığınızda çalışıyor, özellikle hareketsiz dururken hiç çalışmadığını ya da çalıştığında bile genellikle yanlış olduğunu fark ettim. Genel olarak, kalp atış hızı ölçümünün diğer bazı kontrol cihazlarından alınan ölçüm kadar doğru olduğunu bulduk.

Ayrıca Microwear L3, yürüyüş, koşu, tırmanma, bisiklet, futbol, ​​binicilik, badminton, masa tenisi veya basketbol gibi birçok spor moduna sahiptir, böylece cihaz herhangi bir spor aktivitesinde size eşlik edebilir.

Ayrıca, harcanan kalorileri de takip ederken aktivite seviyenizi izleyen uyku modu ve Pedometre de vardır. Hareketsiz mod etkinleştirildiğinde, 30 dakikaya kadar masaya bağlıysanız sizi uyarır, bu nedenle temelde size birkaç dakika yürüyüş yapmanız gerektiğini hatırlatır.

Ekran ve Donanım

Microwear L3, 240 × 240 piksel çözünürlüğe sahip 1,2 inçlik bir panele sahip dairesel bir form faktörüne sahiptir. Mohs 7 veya daha yüksek yüzey sertliğine, aşınma direncine, korozyon direncine ve daha iyi ışık geçirgenliğine sahiptir. Cihaz, dairesel çerçevenin sağında bulunan sadece üç kontrol düğmesine sahip, ancak gezinmelerin çoğu ekran üzerinden yapılıyor.

Ekran, cihazı kullanırken harcanan süre boyunca oldukça renkli ve duyarlı. Mediatek MTK2502 işlemciden güç alır ve 32 MB ROM VE 32 MB RAM ile birlikte cihazın sorunsuz çalışmasını sağlar.

  • İşlemci: 1.1GHz MTK2502
  • Ekran: 1,2, 240 x 240 P çözünürlük
  • RAM: 32 MB
  • ROM: 32 MB
  • Uyumlu İşletim Sistemi: Android 4.4 ve üstü, IOS 8.0 ve üstü
  • Pil: 380 mAh, 2-3 iş günü
  • Bluetooth Sürümü: 3.0, 4.0

Temel Çağrı ve Mesajlaşma işlevleri

Belki de L3’ün en önemli ve en etkileyici kısmı, temel arama ve mesajlaşma işlevleri olan Microwear L3, Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuzla senkronize edildiğinde (Bluetooth 4.0 ve üzeri hem iOS hem de Android telefonlarla uyumludur) onu kullanmanıza izin verir. izin verilen Bluetooth mesafesi içinde olmanız koşuluyla sesli aramalar ve metinler için.

Çevirici, arama geçmişi, telefon rehberi ve mesajlaşma özelliğine sahiptir, böylece cihazdan aramaları başlatabilir ve hatta arama geçmişinizi uzaktan görüntüleyebilirsiniz. Bildirimlerin yanı sıra arama ses kalitesi de birinci sınıftır. Ancak, çok sayıda kesilen arama kaydettik, ancak bunun cihazla bir ilgisi olduğundan emin değiliz. Mesajlaşma işlevi şu anda desteklenmemektedir, bu nedenle cihaz aracılığıyla mesaj alma veya gönderme kartta yoktur.

Microwear L3

Son düşünceler: Tercihiniz nedir?

Düşük pil ömrü ve değiştirilemeyen kayışlarına rağmen Microwear L3, hem profesyonel hem de amatör gezginler ve sporcular için uygun mütevazı bir akıllı saattir. Her 1-2 günde bir kolunuzdaki cihazı şarj etmek için götürmenizde sakınca yoksa, Microwear L3 almak isteyebilirsiniz.

Microwear L3 Nereden Alınır

Microwear L3’ün sunduğu özelliklerden etkilendiyseniz, bir tane satın almayı düşünebilirsiniz. Cihaz uygun fiyatlıdır ve Aliexpress.com ‘da Microwear resmi mağazasında mevcuttur. Promosyon ve hediye tekliflerinden haberdar olmak için Facebook’ta Microwear ile bağlantı kurmak isteyebilirsiniz.

.

akıllı saatgözden geçirmekMicrowearMicrowear L3Microwear L3 incelemesi