Microwear L2 smartwatch incelemesi: basit ama verimli


Microwear, çoğunlukla spor saatleri, fitness bantları ve Android saatler gibi aksesuarlarla uğraşan bir Çin markasıdır. En son ürünü, yaklaşık on gün önce piyasaya sürülen Microwear L2 (Su Geçirmez) akıllı saat olan yedi yaşındaki bir markadır. Şirket bize bir inceleme birimi gönderecek kadar nazikti ve akıllı saati yoğun bir şekilde kullandık ve işte aynı incelememiz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Microwear L2: Tasarım

microwear l2

Tasarım açısından, Microwear L2 çok özenle hazırlanmış bir giyilebilir cihazdır ve bize ulaşan, bir USB şarj kablosu ve bazı kullanıcı kılavuzları ile birlikte gelen bir Siyah modeldi. Akıllı saatin kendisi gibi kaliteli görünen gerçekten iyi inşa edilmiş paslanmaz çelik kayışlara sahiptir. Kayışlar ayrıca gerektiğinde ve gerektiğinde bir kanca tokası ile bilek ölçünüze göre ayarlanabilir ve tokada bir kapak kilidi vardır. Bana gönderilen bana mükemmel bir şekilde uyuyordu ve hiçbir şeyi değiştirmem gerekmiyordu. Metal kayışlardan hoşlanmıyorsanız, kayışlar değiştirilebilir ve şirketin silikon kayışları da vardır.

Kadran hakkında konuşursak, dairesel ve en önemlisi IP68 su geçirmezlik derecesine sahip. Böylece pratik olarak onunla dalabilirsiniz. Ancak IP68, 1,5 metre ve yaklaşık 30 dakika ile sınırlıdır. Saat biraz ağır ama yaşayamayacağınız bir şey değil. Saatin ağırlığı yaklaşık 70 gramdır.

Microwear L2: Özellikler

Microwear L2, 240 x 240p çözünürlüğe sahip 1,3 inç ekrana sahiptir. Günlük kullanımımızda amacına iyi hizmet ettiğini gördük. Bakış açıları iyi, parlaklık da iyi ve gün ışığı görünürlüğü de sorun değil. Ekran dokunmaya duyarlıdır ve cihazı düzenli olarak kullandığımızda iyi çalıştı. Ayrıca gezinmeye yardımcı olabilecek iki fiziksel düğmeye sahiptir. Burada daha temel özellikler arıyorsanız, bunlar:

  • İşlemci: 1.1GHz MTK2502
  • RAM: 32 milyon
  • ROM: 32 milyon
  • Uyumlu İşletim Sistemi: Android 4.4 ve üstü, IOS 8.0 ve üstü
  • Pil: 380 mAh, 2-3 iş günü
  • Bluetooth Sürümü: 3.0, 4.0

Microwear L2: Özellikler

Microwear L2’nin gerçekten parladığı yer, özellikleri ve pil ömrüdür. Sadece bir akıllı saat olarak hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda bir fitness arkadaşı olarak ikiye katlayabilir. İlki için, yerleşik hesap makinesini, çalar saati, takvimi, kronometreyi ve müzik uygulamalarını çok rahat bir şekilde kullanabildim. Söylemeye gerek yok, aramalar ve mesaj uyarıları için hem iOS hem de Android ile bağlantı kuruyor. L2, Bluetooth 4.0 kullanır ve entegre hoparlörü sayesinde çağrıları tek başına alabilir ve alabilir. Bu gerçekten harika bir özellik, özellikle de sunulduğu fiyat. Ayrıca Facebook ve Twitter’dan gelen bildirimleri de görüntüleyebilir ve çoğu Avrupa dilini içeren yaklaşık 20 dili destekler.

Bir spor fanatiğiyseniz, Microwear L2’nin 10 tür spor aktivitesi izlediğini görünce çok şaşıracaksınız. Buna yürüme, koşma, yüzme, bisiklete binme, dağcılık, basketbol ve daha pek çok şey dahildir. Modu kullanabildim ve koşmamı ve yürümemi mükemmel bir şekilde takip etti. Aynı zamanda hareket durumunda da çalışabilen optik kalp atış hızı monitörüne sahiptir. L2, atmosferik basıncı bir barometre ile de ölçebilir ve ayrıca dağcılar ve gezginler için oldukça yararlı olan bir pusulaya sahiptir.

Diğer önemli özellikler arasında, çok uzun süre oturduğunuzda sizi uyaran hareketsiz bir hatırlatıcı bulunur. Uyku monitörü, kullanıcıların zaman içinde uyku kalitesini ölçmelerine olanak tanıyan bir grafikle birlikte gelir ve ben bunu kullanışlı buldum. İlginç bir şekilde, Microwear L2’nin akıllı bir uzaktan kamera olarak da kullanılabileceğini buldum.

Sıradan bir fitness aşığı veya ekstrem sporlar yapmayan veya istatistik odaklı spor meraklısı olmayan biriyseniz, özellikle daha fazla harcamak istemiyorsanız, Microwear L2’nin sizin için olduğunu düşünüyorum.

Akıllı saatin öne çıkan diğer özelliği pilidir. Bluetooth üzerindeyken 100 saat bekleme ve 10 saat sürekli kullanım vaat ediyor. Kullanımımızda, tüm günlük düzenli kullanımımızı geçtiğini görmekten oldukça mutluyduk ve şu anda bir akıllı saatten isteyebileceğiniz en iyi şey bu.

Son düşünceler

Microwear L2, sunulduğu fiyat için masaya birçok işlevsellik getiriyor. AliExpress’te sadece perakende satış yapıyor. Bu fiyata ve tüm bu özelliklerle gerçekten hayır diyemeyiz.

.

giyilebilirMicrowearMicrowear L2Microwear X2