Microwear H5 İncelemesi: Dünyanın İlk 4G özellikli Akıllı Saati


Aktif bir yaşam tarzınız varsa, bir akıllı saate sahip olmak zorunludur. Genellikle, sıkı oturmayı sevmeyen ve maceracı hisseden, çabuk boşalan akıllı telefonlara güvenemeyen, giyilebilir cihazlara göre çok daha büyük olan, kolayca zarar görebilen ve daha pahalıya mal olan kişiler. Tüm bu durumlarda, güvenilir bir akıllı saat aramalılar. Bugün dünyanın ilk 4G özellikli Android akıllı saati hakkında konuşacağız. Microwear H5 yakın zamanda duyuruldu, ancak birçok müşterinin kalbini kazanmayı başardı. Elbette birkaç dezavantaj da var. Bu nedenle, olabildiğince kişisel olmayan olmaya çalışacağız. Ancak bir şey açık – H5, herhangi bir çaba harcamadan bile birçok popüler akıllı saatle rekabet edebilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Microwear H5

Kutu siyahtır ve logo ve ürün adı yoktur. Üzerinde görebildiğimiz tek baskı “Smart Wear”. İfade gümüş iken ambalaj siyahtır. Kutunun içinde, sıradan bir Android telefon gibi şarj etmek için yalnızca akıllı saati ve bir USB kablosu bulabiliriz. Yani, bir yandan üretici minimum aksesuar ve basit bir paketle geliyor, diğer yandan 100 dolarlık bir akıllı saatle uğraşıyoruz. Demek istediğim, kutu üzerinde bazı ürün detaylarını ve üretici bilgilerini görüyorduk. Kutu içeriğine gelince, bazı talimatlar veya kullanım kılavuzları bulmak istiyoruz çünkü bu kadar para ödeyenler bir ürünle gelen her şeyi öğrenmek istiyor.

Microwear H5

Öncelikle bunun su geçirmez bir ürün olmadığını söylemeliyiz. Piyasada bulunan birçok akıllı saatin IP67 oranına sahip olduğunu görmemize rağmen, üretici bu cihazı onaylamamaya karar verdi. Ancak bunun bazı nedenleri var. Dürüst olmak gerekirse, Microwear’ın kararını kabul ediyoruz çünkü H5 diğer giyilebilir cihazlara benzemiyor. Gördüğümüz gibi sol tarafa yerleştirilmiş bir mikro USB arayüzü var. Su geçirmezliği etkilese de, telefonunuzun kablosunu takıp şarj edebileceğiniz için kullanımı oldukça rahattır. Bu nedenle, süslü takılabilir manyetik üniteler gibi ek bir aksesuara gerek yoktur.

Microwear H5

Sevdiğimiz bir diğer şey, Microwear H5 ayrıca nano-Sim kart yuvasını arka sağ üst köşeye yerleştirerek yeni bir teknoloji kullanıyor. Hatırlayacağınız gibi, önceki modeller kartı takmak için arka kapağın tamamen çıkarılmasını gerektirir. Ancak satış noktası 4G desteği olduğu için şirket, kullanımını kolaylaştırmaya karar verdi. Kartı takmak için çıkarılması gereken özel bir kapak bulunmaktadır. Aslında, biraz çabayla kolayca açılır ve aynı şekilde tekrar yerleştirilebilir. Yaşadığımız tek sorun SIM kartın çıkarılmasıyla ilgiliydi. Sık sık SIM kart takıp çıkarmayacağınızı tahmin etsek de.

Microwear H5

Üretici, hoparlörü sol üst köşeye “3D Ses” iddiasıyla yerleştirdi. Müzik dinlemek için kullanacağınızı düşünmüyoruz. Yani kalite arama için oldukça yeterli.

Sağ tarafta telefonu açmak / kapatmak ve kilidini açmak için dikdörtgen bir düğme yer alıyor. Birkaç modu destekler: Güç açma / kapama için uzun basma, bekleme arayüzüne dönmek için kısa basma, ekran kapatmak için tekrar kısa basma, ekran kapalıyken aydınlatmak için kısa basma.

Microwear H5

Aynı zamanda bir kamera ile birlikte gelir. Ancak hoşumuza gitmeyen şey yerleştirildiği açıdır. Aslında, 45 dereceye yerleştirilmiştir, bu basitçe, elinizi veya akıllı saati yüzünüzün önünde tuttuğunuzda, kamera yüzünüzü yakalayamayacağı anlamına gelir. Görünüşe göre, Microwear H5 2 MP kamera (5 MP’ye enterpolasyonlu) ile doludur ve şık bir görünüme sahiptir, ancak çoğu durumda işe yaramaz. Bu, bu cihazın en büyük eksikliğidir.

Microwear H5

Sonunda Microwear H5, 240 × 240 piksel çözünürlüğe sahip 1.54 inç ekrana sahip ve bir TFT ekran teknolojisi kullanıyor. Bu, harika bir görüntüleme performansı sağlayan gerçekten iyi bir ekran. Duyarlıdır ve test sırasında herhangi bir gecikme ile karşılaşmadık.

Microwear H5

Kasa paslanmaz çelikten yapılmıştır, bu nedenle akıllı saat yaklaşık 70 gramdır. Kayışlar TPU’dan yapılmıştır. Ayrıca CE ve RoSH sertifikalarına sahiptir.

Microwear H5, bir MT6737 dört çekirdekli işlemciye sahiptir. 1.3GHz’de saat hızına sahip 4 ARM Cortex-A53 çekirdeği kullanır. Bu yonga esas olarak düşük kaliteli akıllı telefonlarda kullanılır. Dolayısıyla H5’teki görünümü akıllı telefon seviyesinde bir deneyim vaat ediyor. Çip dışında 1GB RAM ve 8GB ROM ile paketlenmiş durumda. Sonunda, birkaç günlük normal kullanım sağlayan 600mAh pil var. Tamamen şarj olması yaklaşık 180 dakika sürecektir.

Microwear H5

Bu 4G özellikli bir akıllı saat olmasına rağmen tüm bantlarda çalışmayacaktır. H5, GSM 2G aramasını ve ağlarını, WCDMA 3G ağlarını, FDD 4G, TDD 4G ağlarını destekler, ancak CDMA 2G aramasını veya ağlarını desteklemez. 4G bağlantısı için test edemesek de, 3G performansı oldukça kararlı ve kabul edilebilirdi.

Microwear H5

Akıllı saat, Android 6.0 tabanlı Fun OS üzerinde çalışır. Bu en son sürüm değil, ancak daha yüksek bir sürümde çalışan pek çok akıllı saat bulamayacaksınız. Ayrıca, Android 6.0, Android 5.0’dan çok farklıdır. Ve FunOS birçok özelleştirme ile birlikte gelir. Görünüşe göre Microwear H5 Google’ın işletim sisteminde çalışıyor ve sunduğu en iyi özellikleri alıyor, ancak FunOS’un özelleştirilmesi sayesinde oldukça yeni bir kullanıcı arayüzü deneyimi elde ediyorsunuz. Aslında, diğer akıllı saat kullanıcı arayüzleri gibi çalışır, ancak iyi donanım ve son derece duyarlı ekran nedeniyle, H5 ile etkileşim kurmak kolay ve keyifli.

Bu akıllı saat birçok işlevle birlikte gelir. Öyleyse çoğunu tanıyalım.

Öncelikle, bekleme kadranına uzun basın, istediğiniz saat yüzünü seçmek için sağa ve sola kaydırın ve onaylamak için dokunun.

Durum çubuğuna erişmek için aşağı kaydırın. Üç sayfamız var. İlki, kalan pil gücünü, hücresel bağlantı türünü, veri bağlantısını (açık / kapalı) ve WiFi bağlantısını gösterir. İkinci sayfa, bilek kaldırma, bildirimler, SOS ve uçuş modunda ekranı uyandırma özelliğiyle birlikte gelir. Üçüncü sayfa, titreşim, ses kapalı ve normal zil sesini ayarlamak için başka dört simge içerir. Ayrıca çalışan uygulamalarınızı, Bluetooth’u ve genel ekran parlaklığını / uyku süresini gösteren bir simge de vardır.

7 işleve kadar erişmek için yukarı kaydırın. Bir spor saatiyle uğraşırken, her amaca yönelik fitness uygulamaları mevcuttur: Pusula / Uyku Monitörü / Adımsayar / Nabız / Hava / Hava basıncı / Rakım.

Microwear H5

Doğru bir kaydırma, Yürüyüş, Açık havada koşu, Kapalı alanda koşu, Dağa tırmanma, Kros, Yarı Maraton, Tam Maraton, Binme, Spor Tarihi ve Spor Ayarları dahil olmak üzere fitness ile ilgili her şeyi getirecektir.

Menüye girmek için sola kaydırın. Saat (Kronometre, Alarm ve Zamanlayıcı), İletişim (Telefon, Mesajlaşma ve Kişiler), Tarayıcı, Araçlar (Hesap Makinesi ve Takvim), Stil (simgeleri görüntüleme şeklini değiştirin), Saat yönetimi (İndirme ve Dosya yöneticisi, Audio Center (Ses kaydı ve Müzik), Multimedya (Galeri ve Videolar), diğer uyumlu uygulamaları indirmek için Play store, vb. En dikkate değer özelliklerden biri, akıllı saatinizi Wi-Fi sağlayan bir Wi-Fi modeme dönüştüren USB Tethering’dir. USB kablosuyla Fi bağlantısı.

Microwear H5

Dolayısıyla, Microwear H5’in birçok kullanışlı uygulama ve özellikle birlikte geldiğini söyleyebiliriz ve birçok durum için iyi bir yardımcı olabilir. Ancak kamera düzeni, talimat eksikliği ve diğer birkaç eksiklik var. Ancak genel izlenim iyidir. Kaputun altındaki dört çekirdekli işlemci, önceden yüklenmiş Android 6.0, FunOS UI, 4G bağlantısı ve tonlarca fitness uygulaması, bu telefonu piyasada en çok tartışılan akıllı saatlerden biri haline getiriyor.

.

Microwear H5