Microsoft, Bethesda ve stüdyolarını 7,5 milyar dolara satın aldı


Bu Pazartesi (21), Microsoft, ZeniMax Media’yı satın aldığını duyurdu. Bu, Bethesda Softworks’ün arkasındaki şirkettir. Anlaşma, 7.5 milyar dolarlık büyük bir miktarı içeriyordu. Bu, Microsoft’a The Elder Scrolls, DOOM, Wolfenstein, Dishonored, Fallout ve The Evil Whithin gibi popüler oyunlar üzerinde tam kontrol sağladığı için büyük bir anlaşma. Tüm bu oldukça popüler oyunlar artık Xbox bölümünün bir parçası.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


ZeniMax holdinginin oyun endüstrisinde birkaç geliştiricisi vardır: Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse stüdyoları. Microsoft, en büyük avantajlarından birinin, tüm Bethesda franchise’larının artık Konsollar ve PC’ler için Xbox Game Pass’e geçeceğini garanti ediyor. Bethesda’nın popüler oyunları, Xbox Gamepass hizmeti için birinci gün gelebilir ve kullanıcıların bir abonelik ücreti karşılığında bu oyunların keyfini çıkarmasına olanak tanır.

Microsoft compra Bethesda, produtora de Doom, Fallout e Skyrim

Xbox başkanı Phil Spencer, satın alma hakkında yorum yaptı. Ona göre, Amerikan şirketi kaynaklarını onlarla paylaşarak yayıncının çalışmalarını artıracak.

“Bizim gibi Bethesda da çeşitli yaratıcı deneyimler oluşturmaya, yeni seriler keşfetmeye ve cesur yollarla hikayeler anlatmaya inanıyor. Tüm harika çalışmaları devam edecek ve büyüyecek ve onları kaynaklarla güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. “

Oyuncuların çıkarları için mücadelede çok önemli bir adımdı. Özellikle konsollar için yeni bir neslin başlangıcında şirketlerin kullanıcılar için mücadele ettiği bir dönemde. Xbox hayranlarının kutlamak için kesinlikle iyi nedenleri var.

Microsoft, bir Bethesda e se hazırlık için futuro talep etti - Meio Bit

Ghostwire Tokyo ve Deathloop gibi Gelecek Oyunlar da PS5’e gelecek

Spencer, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, daha önce Bethesda tarafından yapılan anlaşmaların yerine getirileceğini ve bu nedenle bir PS5’in gelecekteki sahiplerinin zarar görmeyeceğini garanti etti.

Spencer, gelecekteki Bethesda oyunlarının Xbox, PC ve “duruma göre analiz edilen diğer konsollarda” olacağını vurguladı. Açıklamanın bu son bölümü dikkat çekti. Bu, Microsoft’un Sony platformlarına ulaşmak için şirket projelerine ve oyunlarına fon sağlama olasılığını getiriyor. Bu, DOOM veya The Elder Scrolls gibi yerleşik bayilikler için benimsenen bir politika olabilir. Bu bayilikler kesinlikle PS5’te de çok satacak. Şirket, gelecekteki oyunları GamePass’ta ve PlayStation 5’te tam fiyatlı oyunlar olarak piyasaya sürebilir.

Phil Spencer diz que a exclusividade de Deathloop e Ghostwire: Tokyo no PS5 continuará

Yine de, GhostWire ve Deathloop’un hala geçici PS5’e özel olduğunu bilmek çok güzel. Muhtemelen, bu aynı özel yaklaşım Sony konsolundaki Bethesda oyunları için tekrarlanmayacaktır. Ancak, gelecekteki oyunların tüm platformlarda mevcut olma ihtimali vardır.

Microsoft hareketi hayranların moralini yükseltti ve birçok kişi Sony’nin başka bir geliştiriciyi satın alarak duruma yanıt vereceğine inanıyor.

.

BethesdaOyun istasyonuPlayStation 5PS5SonyXboxXbox Oyunlar Bölümüxbox oyunlarıZeniMax