MGCOOL Band 3 İncelemesi: İşi ucuza halleder


Fitness takipçilerini pek sevmiyorum, MGCool Band 3’ü denemeye ve fitness takipçilerinin mantıklı olup olmadığını görmeye karar verdim. Fitness takipçilerinin piyasaya bir düzine vurmasıyla, MGCool Band 3, belirli seviyelerde hayal kırıklığına uğratmasına rağmen, kendisi için bir duruş sergilemeyi başarıyor. Mi Band 2 tarafından ayarlanan çubukla, MGCool Band 3’ün ayak uydurmayı başarabildiğini görelim.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


MGCool Band 3 Özellikleri

İşlemci NRF51822
Görüntüle 0,66 inç OLED
Veri deposu 256 bin
Fiziksel Boyutlar 24,80 x 2,42 x 1,10 cm, 2,5 gram
İşletim sistemi Tescilli
Sensörler Kalp Atış Hızı Sensörü, Adımsayar
IP derecelendirme IP68
Batarya 105 mAh
Bağlantı Bluetooth 4.0

MGCool Band 3 Tasarımı

Band 3, diğer birçok fitness takipçisi gibi, size kalori sayısını, gerçek zamanlı kalp atış hızını, adımları ve son fakat en az değil, zamanı gösteren bir ekrana sahiptir. Zaman “saatin” bir parçası olmasaydı bu gerçek bir serseri olurdu. Ekran, üstte çizilmeye karşı hassas olan ve aynı zamanda güneş ışığına maruz kaldığında kasanın altında bulunan şeylerin çoğunu ortaya çıkaran plastik bir kasa ile dokunmaz. Saatin herhangi bir düğmesi yoktur, ancak dikdörtgen ekranın hemen altında bulunan dokunmaya duyarlı bir yüzeye sahiptir. Saatin arkasında, şarj pimleriyle birlikte kalp atış hızı sensörü bulunur. Kordon paslanmaz çelik tokalı silikondan yapılmıştır. Artı, kolay aşınmayan kaliteli silikon ve tokalar kullanmak için MGCool’a işaret eder. Siyah ve Kırmızı olmak üzere iki bant rengi vardır. Kadran kayışa sıkıca sabitlendiğinden kayışı değiştirmenin bir yolu yoktur. Kadran yaklaşık 4 cm uzunluğunda, ancak ekran tarafından yaklaşık olarak sadece 1.7 x 1.5 cm yer kaplıyor, bu da bir yer israfı gibi görünüyor.

Saat bileğime sıkıca oturuyor, hatta onu taktığımı unuttuğum anlar oluyor, bu tam olarak bir izleyiciden beklediğim şeydi. IP68 derecesi bir bonus! Yapı kalitesi söz konusu olduğunda, saat gününü içeri ve dışarı taktım ve parlak renklerle atlattım. MGCool’a daha fazla puan. Genel olarak, Band 3’ün tasarımı iyi, ancak kadrandaki alanın daha fazla kullanıldığını görmek isterdim.

MGCool Band 3 Performansı

Kadran, bağlantı durumuyla birlikte saati ve kalp atış hızını gösteren, birincisi yüz olan birden fazla ekrana sahiptir. Dokunmatik yüzeye uzunca bastığınızda, sizi, dokunduğunuzda aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı saat yüzünü gösteren, biri sıkışık analog ekran olan bir menüye götürür. Farklı seçeneklere dokunmak sizi kalp atış hızı, adım sayısı, yürünen mesafe, yakılan kalori, uyku izleyici, kronometre, telefonu bulma ve son olarak kapatma seçeneğine götürür.

Kalp atış hızı sensörü kusursuz çalışır ve gerçek zamanlı kalp atış hızı sağlar. Adımsayar, adımları ve kapsanan mesafeyi izleme konusunda ustadır, böylece bir fitness takipçisinin temel gereksinimlerini karşılar. Tamamlayıcı uygulama ile eşleştirildikten sonra, o küçük ekrana sığacak neredeyse hiçbir şey olmasa da, titreşir ve gelen aramaları ve mesajları gösterir. Ayrıca, saat arkadaşı uygulamasıyla yapılandırılabilen bir “ekranı görüntülemek için elinizi kaldırın” seçeneği de vardır.

Ancak Grup 3, öncelikle kötü tasarlanmış yardımcı uygulama nedeniyle, tasarım ve yapım kalitesi bölümünde, performansta biriken bazı puanları kaybetti. WearFit 2.0, Band 3 için saat arkadaşı uygulamasıdır ve oradaki en iyisi değildir. Saati kameram için Bluetooth uzaktan kumandaya çevirdiğimi düşündüğüm “Fotoğraf” gibi birkaç gereksiz seçenek var, ancak telefondaki kamera modülünü açıyor. Ara sıra birkaç hatayla da olsa uyku döngümü izlemeyi başardı. Pil ömrü o kadar iyi değil. Birkaç izleyiciye kıyasla daha az olan ‘Görüntülemek için eli kaldırın’ seçeneğiyle en fazla iki haftayı sıkıştırabilirim.

MGCool Band 3 Kararı

Band 3, bu saati günlük egzersizler veya yürüyüşler için kullanan birini rahatsız etmeyebilecek belirli sorunları olan bağımsız, iyi bir fitness takipçisidir. Ama işleri istediğiniz gibi ve istediğiniz zaman yapan bir saat arıyorsanız, Band 3’ü atlamanızı öneririm. Sonuç olarak, Band 3 hakkında karışık hislerim var, çünkü her ne kadar onu yapmasa da mükemmel bir iş, 19 $ gibi rakipsiz bir fiyata sunuluyor! Bu fiyat noktasında MGCool Band 3, piyasadaki en güvenilir ve ekonomik izleyicilerden biri olan Mi Band 2’ye zorlu bir rekabet sunuyor. Yani, temel bilgileri doğru anlayan bir saate aldırmazsanız, Band 3 tam size göre!

.

bant 3Fitnessgiyilebilirgözden geçirmekizciMGCOOLMGCOOL Bandı 3