Meizu UR Live Special Edition kulaklıkları Çin’de tanıtıldı


Manşetlerde her zaman Meizu’nun adını görmüyoruz. Şirket bir zamanlar en dikkate değer Çinli akıllı telefon üreticilerinden biriydi, ancak rekabete ayak uyduramadı ve bugünlerde alakalı kalmak için mücadele ediyor. Üstelik şirket, sunduğu zayıf yazılım desteği nedeniyle sadık kullanıcılarını da hızla kaybediyor. Akıllı telefon işinde şirketin geleceği hakkında büyük bir sorgulama noktası varken, Meizu yeni bir Meizu UR Live Special Edition kulaklıklarını piyasaya sürdü. Kulaklıklar için fiyat 1.299 CNY (~ 195 $) ile oldukça yüksek ve bugün çoğu şirketin piyasaya sürdüğü gibi gerçek bir kablosuz kulaklık değil. Her iki tomurcuğu birbirine bağlayan boyun bandı teline sahip kablosuz kulaklıktır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yüksek Kaliteli Ses ve Mükemmel Uyum

Meizu, bu kulaklıkların kompakt tasarımıyla gurur duyuyor. Şirket, bu form faktörünü tomurcukların sunduğu ses kalitesinden ödün vermeden elde ettiğini belirtiyor. Yeni UR Live Special Edition kulaklıklar, düşük frekanslı sesleri ve çift kanallı bağımsız iletken bir yapı ile ilgilenen iki özelleştirilmiş subwoofer ile birlikte gelir. Doğru düşük ve yüksek frekanslı sesler sağlar. Şirket ayrıca, kulaklıkların çoğu müşteri için doğal bir uyum sağlayacağını belirtiyor. Şirket, mükemmel form faktörünü oluşturmak ve mükemmel bir uyum sağlamak için çok miktarda kulak kalıbı topladı. İki kulaklığı bağlayan oksijensiz bir bakır tel ile birlikte gelir. Konektörler ve paneller karbon, altın ve gümüş folyo yapısıyla gelir. Tomurcuklar, 20Hz ile 40kHz arasında bir frekans yanıt aralığı sunar. Dahası, empedans 18Q ve hassasiyet 97dB @ 1kHz’dir.

Çinli şirket maalesef spesifikasyonlar konusunda çok şeffaf davranmadı. Şirket az önce bu kulaklıkların nasıl gevrek kalitede iyi bir ses sunduğunu belirtiyor. Maalesef pil boyutunu ve bu kulaklıkların gerçek dayanıklılığını bilmiyoruz. Umarım gelecekte daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Çin dışında yaşıyorsanız bu ürünü almanın kolay bir iş olacağını düşünmüyoruz. Açıkçası, üçüncü taraf satıcı küresel müşterilere bir seçenek sunabilir, ancak Meizu’nun bunu daha fazla ülkeye getireceğini düşünmüyoruz.

Şirket bir süredir küresel sahnede yer almıyor. COVID-19 ile boğuşan bu yıl, şirket hayranlarına ve meraklılarına iyi bir yanıt vermedi. Yeni kulaklıkların nasıl performans göstereceğini görelim.

.

kablosuz kulaklıkMeizu HaberleriMeizu kablosuz kulaklıkMeizu kulaklıkMeizu URMeizu UR Live Özel Sürümü