Meizu pes ediyor ve Android 10 Meixu X8 ve Note 8 için gelmeyecek


Meizu akıllı telefonlar hakkında en son ne zaman bir makale yazdığımı hatırlayamıyorum. Yıllar geçti ve dünya değişti. Meizu bir zamanlar en dikkat çekici ve trend olan akıllı telefon üreticilerinden biriydi. Küresel pazarlara giden çok sayıda popüler telefon vardı. Ancak son yıllarda şirket, arkadaşları Xiaomi, Huawei, Oppo ve Vivo gibi iyi bir küresel strateji oluşturmada başarısız oldu. Şirket, Meizu 16T serisini geçen yılın sonlarında piyasaya sürdü ve o zamandan beri yeni bir amiral gemisi cihaz seti bekliyoruz. Markanın pazardaki hakimiyetini kaybetmesinin yanı sıra sektördeki en sefil yazılım desteklerinden birine de sahip. Şirket kısa süre önce, bazı cihazları için Android 10 tabanlı Flyme OS güncellemesinin geliştirilmesiyle bu kötü şöhreti değiştireceğine söz verdi. Ancak, iki belirli cihazın sahiplerine kötü haberler getiriyoruz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Meizu X8 ve Meizu Note 8 sahipleri merakla Android 10 işletim sistemi güncellemesini bekliyorlardı ancak görünüşe göre güncelleme gelmeyecek. Çinli firma bugün, bu iki akıllı telefon için Android 10 güncellemesinin geliştirilmesini durdurduğunu duyurdu. Bazı şirketler Android 11 güncellemelerini duyurmak ve uygulamaya çalışmakla meşgulken, Meizu yıllardır en popüler iki cihazına uygun bir Android 10 geliştirmesi sunmakta başarısız oluyor.

Meizu Note 8 ve X8’de Android 10 hayali mahvoldu

Bunlar üzücü haberler, ama en büyük sürprizler değil. Sonuçta bu cihazlar 2018 yılında iki orta sınıf akıllı telefon olarak duyuruldu. Android 8 Oreo ile geldiler ve birkaç ay önce Meizu, telefonların Android 10 için bir güncelleme alacağını duyurdu. Bir şirketin iki yıllık bir akıllı telefona büyük bir Android işletim sistemi güncellemesi getirdiğini görmek büyük bir sürprizdi. Şirket bugün bir açıklama yaptı. Buna göre, geliştirme sırasında karşılaşılan çok sayıda sorun nedeniyle iki telefon artık güncellenmeyecek.

Meizu Notu 8 | RBA IMPORTADOS - Os melhores importados, preços de fábrica

Firma, Android 10 geliştirmenin IMEI ve temel bant kaybı gibi birçok soruna yol açtığını belirtiyor. Dahası, Bluetooth ve Parmak İzi tarayıcı başarısız oldu. Her iki cihazda da bulunan bir dizi sistem kararlılığı sorunundan bahsetmiyorum bile. Görünüşe göre şirket denedi ama bu sorunları çözmenin bir yolunu bulamadı. Açıkçası, şirket 2020’de Çin’de bile cansız. Böylece kaynaklarını eski akıllı telefonlar için bir güncelleme hazırlamaya harcayabileceğini anlayabiliriz. Yine de son tüketici için iyi değil. Uzun tartışmalardan sonra şirket geliştirmeyi durdurmaya karar verdi. Açıklama tüm kullanıcılara bir özür getiriyor.

Meizu X8 6.2 polegadas 4 GB RAM 64GB ROM Snapdragon 710 octa núcleo 4G Akıllı Telefon - R $ 1.327,24 satıldı varış bildirimi-varış bildirimi | Fazer compras Portugal

Android 10 hiçbir zaman gelmeyecek, ancak şirket, bu sorunları gidermek ve telefonları çalışma koşullarına geri döndürmek için beta test kullanıcılarına yeni bir kararlı Flyme 8.1.5.0A güncellemesi sunuyor.

.

Android 10 güncellemesiAndroid 10 tabanlı FlymeOSFlymeOSMeizu akıllı telefonlarMeizu HaberleriMeizu Note 8 Android 10 güncellemesiMeizu Notu 8Meizu X8Meizu X8 Android 10 güncellemesi