Meiigoo Note 8 İncelemesi – İndirimli Olduğunda Değer


Aklımda, akıllı telefon pazarındaki yeni başlangıçlar başarısız olmaya ya da en iyi ihtimalle belirsizliğe dönüşmeye mahkumdur. Bununla birlikte, tekrar tekrar şaşırdım ve bu sefer bir Galaxy S8 klonu yayınlayan yeni bir şirket olan Meiigoo, şaşırtıcı olmayan bir şekilde “Meiigoo Note 8” olarak adlandırılan Note 8’e dayalı bir tane yayınladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Meiigoo Notu 8 gözden geçirmek

Meiigoo Note 8, minimum çerçeveli bir Samsung Galaxy telefon görünümüne sahip düşük bütçeli bir cihazdır. Bununla birlikte, hala saygın olmasına rağmen, özellikle fiyatı göz önünde bulundurduğunuzda böyle bir telefonda bulunmaması gereken daha eski ve daha yavaş MTK6750 işlemcisini içerir. İndirimler olmadan 210 ABD Dolarından başlamak, bu tür eski donanımlar için inanılmaz derecede ağır bir fiyattır ve bu nokta, özellikle 170 ABD doları için bir Redmi Note 4 veya 200 ABD doları için bir Lenovo P2 (her iki Snapdragon 625 telefon) olduğunda görünür hale gelir. Şu anda Gearbest’te yaklaşık 160USD’ye flaş satışta, daha saygın bir fiyat, ancak yine de “paranın karşılığı” diye bağırmayan bir fiyat.

Meiigoo’nun ikinci klonu

Meiigoo Notu 8 Teknik Özellikler

İşlemci MTK6750T Octa Çekirdek
Görüntüle 5,99 ”2160 × 1080 FHD Incell IPS LCD
Veri deposu 4 cigabayt
Depolama 64 GB eMMC
İşletim sistemi Android 7.0 Nougat
Kameralar 13MP Kamera, 5MP Ön
Batarya 3,300 mAh
Fiziksel Boyutlar 15,93 x 7,58 x 0,83 cm, 188 g

Bu inceleme birimini sağladığı için Gearbest’e çok teşekkürler.

Meiigoo Notu 8 Donanım

Meiigoo Note 8’de iyi ve kötü şeyler var. İyi yanı, telefonun oldukça sağlam bir şekilde yapılmış olması, inanılmaz derecede parmak izi bırakan parlak bir plastik arka yüze sahip olmasına rağmen oldukça dayanıklı hissettiriyor.

Ve şimdi kötü olan yan çerçeveler, özellikle bir Galaxy Note 8 klonu olduğu öne sürülen için küçük değil. İnce çerçeveli bir telefon arıyorsanız, bunun yerine, Koolnee K1’in sahip olduğum en çerçevesiz Çin telefonlarından biri olduğu için, Çin şirketlerinin çerçeveyi nasıl azaltabileceğinin ve azaltması gerektiğinin harika bir örneği olan Koolnee K1’e yönlendireceğim kullanılan (eksi tabii ki Mi Mix).

Bununla birlikte, işleri bağlama oturtmak için, bunu Redmi Note 4 veya Lenovo P2 gibi daha az ileri görüşlü endüstriyel tasarıma sahip bir telefonla karşılaştırdığınızda hala oldukça kompakt bir telefon.Diğer tüm 18: 9 telefonlar gibi, bu telefon oldukça dar, 5 ”telefon kadar dar değil, ancak 5.5” ince bir telefonun sunduklarına yakın. Yüksekliği, telefonu hantal kılan şeydir ve tek elle tüm ekrana ulaşmayı imkansız hale getirir (LeBron veya Edward Scissorhands değilseniz). Uzun telefon sadece uzunluğu nedeniyle oturma pozisyonumu engelleyebildiğinden, cebime yerleştirip aynı zamanda oturmayı biraz zor buldum. Bu bakımdan, normal bir 16: 9 6 ”telefon kadar hantal hissediyor.

Telefonun arkası kamera / parmak izi sensörünü telefondan çıkan aynı modülde barındırıyor ve altta bir USB-C konektörümüz var, bu norm olması gereken ancak şu anda olmayan bir şey!

İyi bir yapı, büyük çerçeveler

Meiigoo Notu 8 Görüntüle

Birçok kişi 2K’nın 2048 × 1536 veya 2560 × 1440 çizgileri boyunca bir yerde olduğunu düşünür, ancak 2K’nın teknik tanımı 2048 × 1080’dir. Bu, Meiigoo Note 8’in 2K Hücre İçi ekrana sahip olduğu ve bu ekranın iyi göründüğü anlamına gelir. Geçtiğimiz yıl kullandığım daha iyi IPS LCD ekranlarından biri, bu ekran çok renkli, doygun ve yeterli miktarda kontrast içerdiğinden, aslında Xiaomi Mi Note 3’ümü (renk doygunluğu açısından) geride bırakıyor. Ekran ayrıca, 6 ”ekran için fazlasıyla yeterli olan, normal 1080p 16: 9 ekranla kabaca aynı piksel yoğunluğuyla oldukça keskin görünüyor.Her zamanki ekran öğelerinin geri kalanı ortalamadan ince, 400 nit parlaklık, Gorilla Glass 3 ve mükemmel dokunma tepkisi.

Meiigoo Notu 8 Ses

Hoparlörler hemen hemen her bakımdan ortalamadır, önce ses seviyesi ortalamadır, çok gürültülü olmaz ve sürekli, yüksek bir gürültü varsa boğulur. Ses kalitesi de ortalama, temel kullanımınız için yeterince iyi, ortalama netlik, ortalama tiz, ancak bas asla derinleşmez veya yeterince gürlemez.

Meiigoo Notu 8 Batarya

Oldukça küçük bir 3300mAh batarya ile eski ve daha fazla güce aç MTK6750 ve geniş 6 ”ekran ile bu telefondan harika bir batarya ömrü beklemiyorum. Tahmin edilebileceği gibi, pil ölçer% 10’a ulaşmadan önce, web’de gezinme, sosyal medya ve bazı Youtube ve oyunlardan oluşan yaklaşık 3,5 saatlik ekran süresi elde ettim.

Pil meraklıları, fanatikler (aka ben) ve ağır kullanıcıların bu telefon söz konusu olduğunda başvurmasına gerek yoktur. Günlük kullanımı daha hafif olanlar burada hayal kırıklığına uğramayacak. Telefonun şarj edilmesi yaklaşık bir buçuk ila iki saat sürer.

Ortalama pil ömrü

Meiigoo Notu 8 Yazılım ve Performans

Birçok gözden geçiren, performans bölümlerine karşılaştırma puanlarını dahil edecek ve bunlar bir telefonun ne kadar hızlı olduğunun bir göstergesi olsalar da, benim fikrim, tüketicinin en çok telefonun arayüzde ne kadar hızlı hissettiğini önemsediği, çünkü harcadığınız şey bu. Telefonda gezinme hızı kesinlikle çok önemlidir, bu nedenle telefonunuzun kullandığı CPU ne olursa olsun yazılım optimizasyonu çok önemlidir. Bir sonraki en önemli şey, uygulamaları başlatma, uygulamaları kapatma ve uygulamalar arasında geçiş yapma hızınızdır, çünkü küçük bir aksaklık tüketicileri duraklatmak için yeterlidir.

Meiigoo’nun arayüzü optimize etmek için mükemmel bir iş çıkardığını, telefonda gezinmenin ipeksi bir pürüzsüzlükte ve çok iyi hissettirdiğini bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Ancak, uygulamaların ilk kez açılması söz konusu olduğunda Meiigoo darboğaz altındadır, çünkü bu CPU bağımlıdır ve CPU çok güçlü değildir. Uygulamaları ilk kez açarken hafif bir duraklama göreceksiniz, ancak RAM’e yüklendikten sonra bir dahaki sefere anında açılıyor.Telefon, daha yüksek kare hızları için en son oyunları daha düşük ayarlarda oynamaya devam edebilir.
Arkadaki parmak izi sensörüne ulaşmak aslında oldukça zor ve bir kez yaptığınızda, kamera modülü ile parmak izi sensörü arasında kafası karışması çok kolay. Sensörün hızı ve doğruluğu hem ortalama, yaklaşık% 90 başarı oranı hem de tam bir kilit açmadan önce biraz ağır bir süre.

Meiigoo Notu 8 Bağlantı

Meiigoo’nun bağlantı açısından oldukça güçlü olduğunu bildirmekten oldukça memnunum. Çoğu şirketin WCDMA ağ bantlarını cep telefonlarından çıkardığı yerlerde Meiigoo, 4 WCDMA bandını geride bıraktı, bu da başta ABD ve Kanada olmak üzere birçok yerde daha iyi 3G / 3.5G alımı anlamına geliyor. 4G bağlantısı, 5 LTE ağ bandıyla da iyi (normal 4’ün aksine) ve en hızlıda çok hızlı ağ hızları elde ediyorum.

WiFi ve bluetooth alımı ortalama olsa da.

GPS alımı karışık bir çanta, GPS doğruluğu daha fazla arzulanan bir şey bırakıyor, 1 saatlik bir yolculuk sırasında belki 4-5 kez atladım. Bu, verilen talimatlara gerçekten meydan okumadı, ancak bazen biraz endişe vericiydi. Bu telefon GLONASS’ı desteklemektedir, yani tüm Ruslar bu telefonla kaplıdır.

Meiigoo Notu 8 Kamera

Kamerayı hareket ettirirken, gördüklerimden oldukça etkilendim. Kamera, bazı iyi ayrıntıları ve renk doygunluğunu yakalayabilir, bu da iyi aydınlatma koşullarında iyi fotoğraflar elde edilmesini sağlayabilir ve benim oldukça etkilediğim şey hızlı fotoğrafçılıktı, tamamen korkunç olmadan hızlı hareket eden nesneleri yakalayabilirsiniz. Ancak, bu kameranın başarısız olduğu 3 alan vardır ve ilki HDR’dir, bu mod yine de fotoğrafları yıkar. Kamera düşük ışıkta hala kötü, bu da gürültülü ve grenli fotoğraflara neden oluyor ve üçüncüsü, ön kamera uzun zamandır gördüğüm en kötü kameralardan biri.Video kalitesi yalnızca 1080p ve aynı zamanda oldukça iyi, arada sırada nadir görülen bazı kusurlar var ancak fena kalitede.

Meiigoo Notu 8 Kamera Galerisi

Meiigoo Notu 8 Karar

Bu telefonun en zayıf kısımları kamera ve bataryadır; her ikisi de bir Galaxy klonu arıyorsanız, her ikisi de sizin için potansiyel bayi kırıcı olabilir. Ancak, başka bir sorun daha var ve bu çerçevelerin boyutu olacaktır. Telefon ekran boyutu için oldukça kompakt olsa da, adaşı ile karşılaştırın ve büyük ve çirkin çerçevelere sahip olursunuz. Bu, 200 $ veya üzeri bir kesinlikle “satın alma yok” ve belki de 160USD için geçici bir değer. Bu fiyata bile, bugüne kadarki en iyi Samsung Galaxy S8 klonlarından biri olan Koolnee K1’i öneriyorum.

indirim yapıldığında değer

Meiigoo Notu 8 Fotoğraf Galerisi

.

MEIIGOOnot 8