MediaTek MT9602 SoC Açıklandı: Motorola Yarın Yeni TV’leri Çıkardı


MediaTek, bugün, ileri teknoloji akıllı TV’ler için MT9602 SoC’yi piyasaya sürdü. Çip daha kapsamlı işlevlere sahip ve 4K HDR ekranı destekliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


SoC, AI-PQ (görüntü kalitesi), AI-AQ (ses kalitesi), HDMI 2.1a desteği, global HDR, AV1 ve AVS2 kod çözme desteği gibi özelliklere sahiptir. MediaTek, gerçek zamanlı video için görüntü ve ses kalitesini iyileştirebileceğini söyledi.

Flipkart, Hindistan’da MediaTek MT9602 ile donatılmış HD, FHD ve QHD çözünürlüklü akıllı TV’leri piyasaya sürmek için Motorola ile işbirliği yaptı. Bu yeni ürünler yarın, 9 Ekim’de duyurulmalıdır. Resmi olarak bu, Hindistan pazarında Android 10 sistemini kullanan ilk akıllı TV olacak.

MediaTek MT9602 motorola tv

MediaTek MT9602, dört çekirdekli ARM Cortex-A53 tasarımı kullanır, Mali-G52 MC1 GPU’ya sahiptir ve 2GB depolamayı destekler.

MediaTek MT9602, AI ses teknolojisi ile birlikte gelir. Ayrıca dört adede kadar yönlü mikrofonu destekler, entegre ses asistanı, eller serbest ses kontrolünü gerçekleştirebilir ve ev IoT entegrasyonunu destekler. Dikkate değer özelliklerin geri kalanı Dolby Atmos desteği, Dolby Vision HDR, HDR10 +, BBC HLG vb.

Mevcut Motorola TV’ler

Motorola’nın portföyünde şu anda 32 inç, 43 inç, 50 inç, 55 inç, 65 inç ve 75 inç akıllı TV modelleri bulunuyor ve bunlar HD’den UHD 4K ekranlara kadar uzanıyor. Fiyatlar Rs’den başlar. 14.999 Rs’ye kadar yükselir. 1.19.999. Bu modeller bir yıl önce Hindistan’da piyasaya sürüldü. Toplamda 6 model var. Giriş seviyesi 32 inç diyagonal ve HD uyumlu çözünürlüğe sahiptir. Serinin en iyisi 4K çözünürlüğe sahip 65 inç ekrana sahiptir. İlginç olan, tüm modellerin, hatta temel modelin, DTS TruSurround desteğine sahip bir ses çubuğuna sahip olmasıdır. Tüm modellerde bir kablosuz oyun kumandası ve Netflix ve YouTube gibi yayın hizmetlerine adanmış düğmelere sahip bir uzaktan kumanda mevcuttur. Hepsi için, Android TV 9.0 işletim sistemi. 4K çözünürlük (43, 50, 55 ve 65 inç) sunan modeller, Mali 450 GPU, 2.25 GB RAM ve 16 GB dahili depolama ile birlikte 1.1 GHz’e kadar dört çekirdekli işlemciye sahip. 32 inç (HD hazır) ve 43 inç (Full HD) modeller, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolamaya sahip Mali 470MP3 GPU ile eşleştirilmiş dört çekirdekli bir TEE işlemciyi entegre eder.

.

MediaTek MT9602MotorolaMotorola TV