MediaTek, Intel’in Enpirion güç yongası işinin 85 milyon dolarlık satın alındığını duyurdu


MediaTek kısa süre önce Intel’in Enpirion güç yönetimi yonga ürün serisini satın alacağını duyurdu. Satın alma, ilgili tüm varlıkları içerecek ve MediaTek, iştiraki Richtek aracılığıyla işlemi tamamlayacak. Raporlara göre anlaşma yaklaşık 85 milyon dolara mal olacak. MediaTek’in programı, işlemi bu yılın dördüncü çeyreğinde tamamlamayı beklediğini gösteriyor. Elbette bu, ilgili tüm yasal prosedürleri tamamladıktan sonra olacaktır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


mediatek, Intel'in Enpirion güç yongasını satın alacak

MediaTek şunu belirtti: birleşmenin tamamlanmasından sonra şirketin ürün yelpazesini genişletecek. Ayrıca, FPGA, SoC, CPU ve ASIC için yüksek frekanslı ve yüksek verimli güç çözümlerine odaklanacak. Hedefi olacak operasyonların ölçeğini genişletmeye yardımcı olmak için kurumsal düzeyde sistem uygulamaları. MediaTek, bunun şirketin iş performansını ve rekabet gücünü artıracağına inanmaktadır.

Intel’in resmi web sitesi, Intel Enpirion güç yönetimi modülünün bir DC-DC kademeli dönüştürme ürünü olduğunu gösteriyor. Piyasada bulunan ve FPGA, ASIC, CPU ve diğer yarı iletken güç gereksinimlerini karşılamak üzere güç yönetimi için gerekli bileşenleri entegre edebilen üst düzey bir çözümdür.

Güç yönetimi yongaları, genellikle pilleri güç kaynağı olarak kullanan cihazlarda kullanılabilir. Dönüşüm, güç dağıtımı, algılamadan sorumludurlar. Bu çipler, elektronik ekipman sistemlerinde elektrik enerjisinin güç yönetiminde de uygulanabilir. Esas olarak kaynak voltajını ve akımı mikroişlemcilere, sensörlere ve diğer yüklere dönüştürmek için kullanılırlar.

Güç yönetimi yongası, geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir ve geliştirilmesi, tüm makinenin performansını artırmak için kritik öneme sahiptir.. Son zamanlarda, güç yönetimi çip pazarı sürekli olarak değişiyor.

Güç yönetimi çip pazarında bu yıl bazı büyük satışlar var

Bu yılın Temmuz ayında ADI, Maxim ile nihai bir anlaşmaya vardığını duyurdu. ADI, tamamen sahip olunan bir işlemle Maxim’i devralacak. Pazar payının% 14’e yükselmesi ve TI ile birleşik pazar payının% 33’e ulaşması bekleniyor. Devlerin pazar payı artıyor ve son müşteriler, istikrarlı bir tedarik sağlamak için kaçınılmaz olarak diğer tedarikçileri artıracak.

Daha önce, Apple’ın iPhone üretim hattının güç yönetimi yongası sıkıntısı ile karşı karşıya olduğu veya yıl sonunda tatil sezonu talebini karşılamanın zor olduğu haberleri de vardı. Sektördeki uzmanlar, 5G’nin geliştirilmesiyle birlikte gerekli güç yönetimi yongalarının sayısının önemli ölçüde arttığına da dikkat çekti. 4G akıllı telefon 1 ila 2 güç yönetimi yongası gerektirir ve 5G akıllı telefon bu tür 10 yonga gerektirir. Bu nedenle güç yönetimi yongaları, 5G iletişim teknolojisini destekleyen iPhone 12 için önemlidir.

MediaTek, son zamanlarda ASIC işini aktif bir şekilde geliştiriyor ve ayrıca Intel Enpirion ürün serisini entegre etmek için Google’dan bir sipariş aldı. Bu, sunucu pazarındaki yerleşimi için daha eksiksiz bir çözüm sağlayabilir.

.

bilgigüç yongası işiIntel Enpirion güç yongası işletmeleriMediatek