MediaTek, Gelecek Yılın İlk Çeyreğinde Bir Amiral Gemisi 5G Çipi Çıkaracak


China’s Taiwan Economic Daily tarafından yayınlanan bir rapora göre, MediaTek CEO’su dün ilk kez en son 5G amiral gemisi çipinin gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Çipin Çin Yeni Yılından önce gelmesini umuyorlar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yakın zamanda Qualcomm, yıllık 5G amiral gemisi çipi “Snapdragon 888” i piyasaya sürdü. Bu bağlamda Cai Lixing, MediaTek’in daha sonra yeni ürünler de piyasaya süreceğini ve resmi olarak 2021’de mobil çipler alanında ilk savaş dalgasını ateşleyeceğini söyledi.

Aslanağzı 888

Tayvan medyası, endüstrinin MediaTek’in gelecek yıl piyasaya süreceği çeşitli 5G yongalarının TSMC’nin 5nm veya 6nm işlemi kullanılarak üretilmesini beklediğine dikkat çekti.

Bununla birlikte, TSMC’nin gelişmiş proses üretim kapasitesi, özellikle 5nm prosesi çok sıkı olduğundan, neredeyse tüm ilgili üretim kapasitesi yakın gelecekte Apple tarafından garanti altına alınacaktır. Bu nedenle, MediaTek gelecekte TSMC’nin 5nm işlem desteğini alabildiğinde, sonraki yongaların tedarikini etkileyecektir.

Cai Lixing, küresel 5G akıllı telefon penetrasyon oranının bu yıl% 18’e ulaşmasının beklendiğini, 2022’de% 49’a ve 2023’te yaklaşık% 60’a çıkma şansı beklendiğini söyledi.

5G Dönemi Geldi

Son zamanlarda IDC, dördüncü çeyrekte akıllı telefon pazarının büyümesine ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Pazar araştırma şirketi, 5G akıllı telefonlara yönelik artan talebin ana itici güç olduğuna dikkat çekti. Toplam sevkiyatların yıllık% 2,4 artarak 377,7 milyon adede ulaşması bekleniyor. Bu yükseliş trendi, 2020’ye göre% 4,4 artışla 2021’de de devam edecek. Gezegen “enfekte” olsa da, OEM ve 5G terminal kanallarından gelen “tedarik zincirinin şaşırtıcı derecede hızlı iyileşmesi” ve “önemli teşvikler”, pazarın büyümesini sağlayacaktır. tekrar.

IDC, 5G’yi “endüstrinin mevcut itici gücü” olarak adlandırıyor. 2020 yılına kadar, uyumlu terminallerin sevkiyatlarının toplam sevkiyatların yaklaşık% 10’unu oluşturması bekleniyor. Bu oranın 2024’te% 29’a çıkması gerekiyor.

Ancak şirket, 5G (model) sevkiyatlarının gelecekteki büyümesi için kilit faktöre dikkat çekti. Terminal maliyetleri, 4G akıllı telefonlara yakın veya aynı. 2020’de 5G’nin (model) ortalama satış fiyatının 611 ABD doları olmasını bekliyor. Ayrıca 2024 yılına kadar 453 ABD Dolarına düşmesi bekleniyor.

.

5G5G Akıllı Telefonlar5g cipsAslanağzı 888Mediatek