LG, Apple’a yeni iPad Pro için mini LED ekranlar sağlayacak


Yakın tarihli bir rapora göre LG Display, Apple’a mini LED ekranlar sağlayacak. Amerikalı üretici, yeni nesil iPad Pro ürünleri için kullanacak. Buna ek olarak, Samsung Electronics, mini LED tedarikçilerine iş fırsatları getiren mini LED TV’leri 2021’de piyasaya sürmeyi planlıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Mini led ekranlı iPad Pro

Habere göre, Bu, Apple’ın mini-LED arka ışık panellerini ilk kez tanıtması ve önce iPad ürünlerine uygulandı, ardından Apple bu teknolojiyi MacBook ve iMac dahil diğer ürünlere uygulayacaktır.

Sektör uzmanlarına göre, tabletler ve TV’lerdeki mini LED ekranlar 2021’de popüler hale gelecek. Ancak, monitör ekranlarındaki uygulamaları hala ihmal edilebilir bir penetrasyon oranını (% 1’den az) koruyacak.

Mini LED ekranlar pahalıdır

Ekran tedarikçileri için mini LED panellerin yüksek maliyeti, ürünlerinde bu tür çipleri kullanmalarını engellemektedir. Tabii ki, ileri teknoloji ekran cihazları mini LED ekranlar kullanabilir, ancak oran son derece düşüktür.

Acer’ın dijital ekran işinin başkanı Victor Chien, günlük uygulama senaryolarında monitörlerin dizüstü bilgisayarlardan ve tabletlerden farklı olduğunu, çünkü eski monitörlerin genellikle ev veya ofise kurulurken ikincisi taşınabilir olduğunu söyledi.

Chien, gelecekte mini LED’lerin 27 inç ve üzeri ekranlarda ana akım haline geleceğini tahmin ediyor. Şu anda, görüntülü reklam pazarının yalnızca% 10-15’ini oluşturuyor. Mini-LED panellerin fiyatı, sıradan LCD panellerin fiyatının birkaç katıdır. Bu amaçla gelecekte mini LED’in geliştirilmesi kolay olmayacak. Çoğu üreticinin harcamaya istekli olmayacağı çok miktarda fon gerektirecektir.

Sektör kaynakları, 27 inç ve 31 inç monitörlerin önümüzdeki aylarda çift haneli satış büyümesini sürdüreceğini ve yüksek çözünürlüklü ve yüksek yenileme hızına sahip oyun monitörleri ve görüntüleme cihazlarının pazarın ana akımı olmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

2020 yılına kadar oyun monitörlerinin satışları% 50’den fazla artacak. Oyun ekipmanlarının hızlı büyümesiyle birlikte, monitörlerin genel ortalama satış fiyatı da% 6-9 artacak.

.

apple mini led ekranlarelmaiPad Pro için mini LED ekranlariPad Pro mini LED ekranlarLGLG EkranLG mini LED ekranlarMini LED ekranlar